Майбутнє української зброї - як воно є

Бронетранспортери, САУ, БМП, БКМ і бойові роботи – ось далеко не повний спектр того, що може надійти на озброєння української армії у найближчому майбутньому

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Майбутнє української зброї - як воно є…

Цими днями в Києві відбувається виставка "Зброя та безпека", яка триватиме до 14 жовтня включно. 11 жовтня, був закритий для відвідувачів день – на нього могли потрапити лише перші особи держави та Збройних сил України. Менше з тим, певна інформація звідти почала просочуватись ще в перший день, а 12 жовтня завісу таємничості було остаточно привідкрито.

Отож, за якими саме озброєннями майбутнє української армії, Depo.ua пропонує ознайомитись у цьому матеріалі.

Одразу варто зазначити, що таке різноманіття не означає, що всі представлені експонати обов'язково потраплять на озброєння української армії. Але, щоб вибрати щось справді вартісне, потрібно мати з чого вибирати.

БМП компанії "Техімпекс" з бойовим модулем TURRA 30

Приватна компанія "Техімпекс" представила модернізацію БМП-1 з установкою дистанційно-керованого бойового модуля TURRA 30 розробки словацької компанії EVPU.

Як повідомляють розробники, використання бойового модуля з дистанційним управлінням дозволяє підвищити рівень захисту екіпажу, "сховавши" його всередині броньованого корпусу, а також забезпечити прийнятні характеристики комплексу озброєння. Крім того, відсутність агрегатів під баштою дозволило заощадити місце всередині десантного відділення.

Майбутнє української зброї - як воно є - фото 1

Бойовий модуль TURRA 30 регулярно демонструється на центрально-європейських виставках як самостійний експонат. TURRA 30 має характерну форму, утворену зістикованими бронелистами. У середній частині вежі знаходиться рухома установка з кріпленнями для гармати і спареного кулемета. Праворуч від гармати і в кормі передбачено місце для ящиків з боєприпасами. У характерній виїмці з лівого боку вежі розташовується рухомий блок прицільної апаратури. Для наведення зброї екіпаж може використовувати телекамеру, тепловізор і лазерний далекомір. У нижній лобовій частині башти є вісім димових гранатометів.

На бортах вежі TURRA 30 встановлюються два транспортно-пускових контейнера з протитанковими ракетами 9М113 "Конкурс" радянського виробництва (або, як опція, з ізраїльськими Spike або українським "Бар'єром"). Використовується цілодобова система управління вогнем, дубльована у командира і навідника.

Бойовий модуль оснащений 30-мм автоматичною стабілізованою гарматою 2A42 зі ​​спареним 7,62-мм кулеметом. Ствольна озброєння бойового модуля використовує стрічкове живлення. За бажанням замовника, TURRА 30 може оснащуватися не тільки гарматою 2А42, а й іншою зброєю аналогічного класу, наприклад, гарматою Mk44 Bushmaster II калібру 30 мм.

Майбутнє української зброї - як воно є - фото 2

Бойова колісна машина IГ "Азов"

Це нова розробка Інженерної групи "Азов", яка по суті є глибокою модернізацією БРДМ-2. Дану ініціативу було реалізовано за власні кошти ІГ "Азов" в рамках спільного рішення з Міністерством оборони України.

Нова БКМ, на переконання її розробників, втілює у собі рішення, які інтегрально забезпечують машині суттєву конкурентну перевагу над іншими проектами бронемашин 4х4, які сьогодні представлені на вітчизняному ринку. Йдеться про високий рівень протимінного та балістичного захисту; значні показники мобільності, включно зі спроможністю долати водні перешкоди; великий корисний заброньований об'єм (це дозволяє використовувати БКМ як базу для різних спеціалізованих бойових машин); оптимальну вартість серійного зразка.

Майбутнє української зброї - як воно є - фото 3

На БКМ вперше в країні втілено революційне рішення: замість класичної механічної трансмісії вибір зроблений на користь гідростатичного приводу. Два гідромотори на мостах керуються регульованим насосним вузлом. Базовий двигун – General Motors (215 к.с.). Для подолання водних перешкод на БКМ встановлені два водомети оригінальної конструкції.

Високий рівень протимінного захисту забезпечується протимінним днищем відповідної форми. Для посилення балістичного захисту корпус розподілено на прямокутні соти, які закриваються броньованими накладками. Між бронею корпусу та зовнішньою з'ємною бронеплитою розміщені модульні захисні елементи, які можна швидко замінити у польових умовах. Представлена на виставі БКМ здатна убезпечити наших вояків від обстрілу бронебійними кулями калібру 12,7 мм.

Майбутнє української зброї - як воно є - фото 4

Для виходу десанту БКМ застосовується апарель з дверима, що полегшує завантаження і вивантаження спеціальних вантажів, або поранених. На даху розміщено два люки, в бортах – бійниці для ведення вогню зі стрілецької зброї.

На БКМ можна встановлювати різні бойові модулі з огляду на потреби замовника. У демонстраційному варіанті БКМ оснащена баштою з 12,7 та 7,62 мм кулеметами та системою постановки димових завад.

"Ми розуміємо, що наша бойова колісна машина (БКМ) надасть військовим підрозділам якісно нові можливості у бою, дозволить зберегти життя наших вояків. Саме тому ми прагнули якомога швидше реалізувати наші ідеї щодо БКМ у металі, при збереженні темпів робіт за іншими проектами, які нині виконує ІГ "Азов" з огляду на поточні та перспективні потреби українського війська" – наголошують у компанії.

Майбутнє української зброї - як воно є - фото 5

Бойовий модуль "Тайпан" від УДЗП "Спецтехноекспорт"

Українське державне зовнішньоторговельне підприємство "Спецтехноекспорт" представило новий бойовий модуль під назвою "Тайпан".

Модуль розроблений за активної участі Київського і Житомирського бронетанкового заводів і може встановлюватися на всі типи легкої бронетехніки. Що важливо – комплектуючі для Бойового модуля виробляються в Україні.

Основне озброєння нового бойового модуля "Тайпан" – 23-мм авіаційна двоствольна гармата ГШ-23Л, дальність стрільби якої близько 2 000 м, а скорострільність – до 3 400 пострілів за хвилину. Передбачена також можливість обмеження темпу стрільби для раціонального використання боєкомплекту. При цьому "Тайпан", за твердженням розробників, виріб технологічні більш просунутий – з урахуванням потреб замовника.

Майбутнє української зброї - як воно є - фото 6

Прицільний комплекс забезпечує спостереження за навколишнім оточенням вдень і вночі; наведення озброєння; спостереження за результатами стрільби вдень і вночі; коригування вогню; здійснення цілевказівки; забезпечення управління блоком озброєння в режимах: "стабілізоване спостереження", "напівавтомат", "автомат", "автоматичний супровід обраної мети", "цілевказування", "дистанційне керування".

На модулі встановлені телевізійна камера і неохолоджуваний тепловізор (50 Гц). Лазерний далекомір призначений для вимірювання дальності від 100 до 4 000 м і передачі інформації в керуючий модуль.

Цифровий стабілізатор забезпечує утримання гармати і спареного з нею озброєння в заданому навідником положенні незалежно від зміни положення корпусу машини під час руху – наведення гармати і блоку озброєння на обрані цілі – забезпечення змісту блоку озброєння на обрану мету в режимі захоплення і авто супроводу. Стабілізатор створений на основі п'єзокерамічного гіроскопа, акселерометра.

Майбутнє української зброї - як воно є - фото 7 

Пристрій панорамного огляду призначений для пошуку та виявлення командиром бойової машини рухомих і нерухомих цілей типу танк і жива сила противника, видачі відеосигналу для відображення зображення виявлених цілей і навколишнього оточення на відео моніторі командира бойової машини і кутових координат напрямків оптичної осі в горизонтальній площині щодо вежі бойового модуля.

Система дистанційного управлінні призначена для дистанційного керування бойовим модулем, на відстані до 500 м. Тип каналу управління – оптоволокно. Спосіб управління – портативний переносний термінал управління.

Майбутнє української зброї - як воно є - фото 8

БАРС-6 від АТ "Автомобільна Компанія "Богдан Моторс"

Це багатофункціональний броньований повнопривідний автомобіль повною масою до 7 тон, який розроблено відповідно до вимог та досвіду сучасних військових операцій. Призначений для виконання тактичних завдань, охорони блокпостів, транспортування особового складу, перевезення вантажів, а також для розвідувальних та спеціальних операцій.

БАРС-6 обладнано захистом від мін та куль за стандартом STANAG 4569 Level 1. Може використовуватись як автомобіль загального призначення, розвідувально-дозорний, медичний чи поліцейський автомобіль, а також для оснащення спеціальних підрозділів збройних сил (сил швидкого реагування, миротворчих підрозділів та військової поліції).

Майбутнє української зброї - як воно є - фото 9

Основні переваги автомобіля БАРС-6 – міцна та надійна рама шасі, повний привід, підсилена підвіска та мости, потовщені зовнішні панелі, легке обслуговування у польових умовах. Вантажопідйомність 1,5 тони пасажиромісткість 4 солдати та 2 члени екіпажу. Може обладнуватись різними бойовими модулями, зокрема вже згаданим нами "Тайпаном" (на фото).

3,9-літровий чотирициліндровий дизельний двигун Hyundai D4DА запускається при температурі повітря від – 35 С до +50 С. Трансмісія механічна, 5-ступенева. Автомобіль оснащено як міжосьовим, так і між колісним диференціалами. Максимальний здоланий кут підйому 60%, максимальний кут крену 40%. Легко долає брід глибиною до 50 сантиметрів, завдяки кліренсу в 25 сантиметрів може рухатись глибокою колією.

Майбутнє української зброї - як воно є - фото 10

Платформа "Отаман 6х6" від НВО "Практика"

Кілька днів тому ми детально зупинялись на цьому радикально новому виді українського озброєння. Зараз же поглянемо на "Отаман 6х6" з нарешті відкритою гарматою. Як виявилось, це 122-мм гаубиця "Гвоздика".

Майбутнє української зброї - як воно є - фото 11

Майбутнє української зброї - як воно є - фото 12

Армійський всюдихід "Халк" від ПАТ "КрАЗ"

В ході виставки був вперше представлений армійський всюдихід на колісній базі 4х4 "Халк".

За словами розробників, він поповнить сімейство броньовиків компанії з "Урагану", "Шрека" і "Фіони". Менше з тим, новий броньовик має ряд відмінностей. Так, за словами розробників, його головною відмінністю є відсутність рами, а всі агрегати автомобіля закріплені безпосередньо на несучому корпусі. Також знижена маса машини – до 16 тонн з 18 у "Шрека", що поліпшило його характеристики по ергономіці і прохідності.

Майбутнє української зброї - як воно є - фото 13

Але справжнє майбутнє озброєнь за роботами. До речі, ми про них раніше також писали.

Колісний бойовий робот "Фантом" від державного концерну "Укроборонпром"

"Фантом" – це дистанційно керований мінібронетранспортер. Денний та нічний комплекси прицілювання дозволятимуть вести вогонь у будь-який час доби на відстані понад 1 км. Запас ходу становить до 20 км, керування здійснюється за захищеним радіоканалом або через волоконний кабель довжиною 5 км. Окрім того його можливо оснастити високоточним протитанковим ракетним озброєнням.

Майбутнє української зброї - як воно є - фото 14

Гусеничний бойовий робот "Піранья" від ПАТ "Завод "Ленінська кузня"

"Піранью" розробники представили вперше. За їх словами, головними функціями робота є транспортування вантажів і поранених, доставка озброєння, а також ведення розвідки та вогнева підтримка піхоти. Озброєння "Піраньї" складається з 12,7-мм кулемета, але може бути змінено на 40-мм гранатомет. Радіус дії безпілотного з бездротовим типом зв'язку становить 10 км, а з кабельним – до 2 км.

Майбутнє української зброї - як воно є - фото 15

Взагалі, очікувалось, що динаміка змін по проектам буде більш помітною в державних підприємств. Однак, як бачимо, поки ж більшу ініціативу проявляють приватні структур. Менше з тим, судячи з усього, майбутнє в українських новітніх видів озброєння є. І хоч не всі вони потраплять до Збройних сил України, але той факт, що вибирати є з чого, не може не радувати.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme