Марків про своє звільнення: Це перемога над кремлівською пропагандою

Нацгвардієць Віталій Марків, якого напередодні виправдав апеляційний суд Мілану, заявив, що його виправдувальний вирок, це перемога над кремлівською пропагандою
 

Марків про своє звільнення: Це перемога…
Фото: mvs.gov.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства внутрішніх справ.

"Це надзвичайна подія. Ми показали, що правда є. Моїм засудженням було показано, що кремлівській пропаганді немає меж, але справедливість існує. Ця перемога у суді – це пам'ять про всіх загиблих захисників України", – сказав Марків.

Також український солдат додав, що перш за все після повернення додому він надягне форму Національної гвардії.

"Я військовослужбовець, для мене гідність та дисципліна має величезне значення. Я брав приклад з генерала Кульчицького. Мені випала величезна честь бути з ним знайомим, це генерал з серцем солдата, справжній патріот. Коли ми завершували підготовку, весною 2014 року, вона не була надто серйозною, проте у нас був бойовий дух та патріотизм. Ми змогли передати його своїм побратимам. І сьогодні ми знов довели, що можемо протистояти одній з найсильніших армій світу", – додав Марків. 

Нагадаємо, вчора, 3 листопада, Апеляційний суд Мілана виправдав українського нацгвардійця Віталія Марківа.

30-річний старший сержант Національної гвардії України Віталій Марків відбував покарання у тюрмі суворого режиму біля Мілана після того, як у липні минулого року суд першої інстанції засудив його до 24 років неволі. Він перебуває під вартою від дня арешту в Болоньї 30 червня 2017 року.

Довідка: Віталій Марків народився у містечку Хоростків на Тернопільщині. 2003 році разом з родиною переїхав до Італії, де навчався і згодом отримав громадянство. Повернувся в Україну під час Майдану, був у Самообороні.

Солдата, який, окрім українського, має й італійське громадянство, суд присяжних міста Павії визнав причетним до умисного вбивства двох цивільних іноземців на війні біля Слов’янська Донецької області 24 травня 2014 року. Тоді загинули італійський фотокореспондент Андреа Роккеллі і його перекладач, російський дисидент Андрій Миронов. Внаслідок того ж інциденту французький репортер Вільям Руґелон зазнав поранень, згодом він став головним свідком обвинувачення.

Повідомлялося також, що захист Марківа має близько 20 свідків загибелі Роккеллі та Миронова, що вказує на його непричетність до трагедії.

29 вересня суд в Італії взявся за апеляцію у справі Марківа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme