Куратор окупованого Донбасу від Путіна. Що відомо про Олексія Філатова

Путін взявся зміцнювати власну владну вертикаль на окупованому Донбасі, паралельно усуваючи від процесів людей Суркова
 

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Куратор окупованого Донбасу від Путіна.…
Фото - AFP

Про те, що Путін готує кадрові зміни серед кураторів "українського питання", говорилось досить давно. Зокрема й про те, що людина Владислава Суркова Олег Говорун не задовольняє Кремль на посаді керівника нещодавно створеного Управління президента Росії з прикордонного співробітництва.

 

Як відомо, Управління з прикордонного співробітництва в АП Путіна було створено в жовтні 2018-го року. Воно займається питаннями, пов'язаними з Абхазією, Південною Осетією й Україною, а також "іншими суміжними державами", типу Молдови (з Придністров'ям) і Білорусі. Як можна зрозуміти з новин, окрім Кавказу цьому Управлінню похвалитись немає чим, тому кадрові висновки буквально висіли у повітрі.

 

Грім вдарив 17 квітня 2019-го року, коли президент Росії Володимир Путін своїм указом звільнив Олега Говоруна і призначив замість нього Олексія Філатова.

 

Для качественной печати: текущая страница в формате TIFF

 

Хто ж такий Олексій Філатов і чим він так відзначився, що Путін зробив його, по суті, куратором окупованого Донбасу, а то й усього "українського питання"? Адже, якщо Говорун вважався людиною Суркова, то Філатова називають не інакше, як людиною з оточення самого Путіна.

 

Про Олексія Філатова, як і годиться у подібних випадках, інформації у відкритому доступі обмаль. Навіть фото – і те одне на весь інтернет, та ще й нечітке. Відомо, що до нового призначення він відповідав за Південну Осетію і досить непогано там себе зарекомендував, після чого отримав "підвищення" – став куратором окупованого Донбасу.

 

Власне, прізвище Філатова в контексті Донбасу фігурує ще з жовтня 2018-го року, коли після заміни Захарченка на Пушиліна на посаді керівника "ДНР", в Суркова було забрано частину повноважень і віддано їх саме Філатову.

 

За інформацією директора Центру політичної кон'юнктури Російської Федерації Олексія Чеснакова, до компетенції Філатова відійшли питання "виборів" в "Л-ДНР" і гуманітарні проблеми маріонеткових "республік".

 

Хоча, російськими політичними колами гуляла й інша версія: що переведення Філатова з Південної Осетії на Донбас – це не підвищення, а заслання. Адже у Південній Осетії радник Філатов курирував зв'язку Кремля з місцевою владою, останні президентські вибори у 2017-му році та гуманітарні аспекти. Однак, на виборах президента цієї невизнаної ніким "республіки", Кремль підтримував кандидата, який у підсумку програв.

 

Та як би там не було на Кавказі, а на Донбасі він, судячи з усього, зумів проявити себе як треба, тому й отримав посаду керівника всього Управління і тепер буде відповідати за все "прикордонне співробітництво". А це вже точно підвищення – як не крути.

 

Взагалі, утворення самого Управління президента Росії з прикордонного співробітництва на Росії пов'язують з недостатньою ефективністю Управління по соціально-економічному співробітництву з державами СНД, Республікою Абхазія і Республікою Південна Осетія, яким завідував Сурков. Власне, про те, що Путін незадоволений роботою Суркова по Україні, говорилося давно, тому це дивувати не повинно.

 

За іншою версією, яка, втім, не суперечить першій, а доповнює її, причиною останніх кадрових змін є урізання фінансування проектів, пов'язаних з окупованим Донбасом. Але від самого Донбасу, як і від інших своїх "гарячих точок", відмовлятись у Кремлі не хочуть. Тобто, Путіну потрібні нові люди, які будуть виконувати ту ж саму роботу з плюс-мінус тим же ефектом, але за умови меншого фінансування.

 

При цьому, як показує практика останніх "виборів" в "Л-ДНР", Путін старається максимально спрощувати своєму ставленику задачу там, де це можливо зробити "адміністративними методами". Зокрема, щоб Філатов забезпечив на виборах в "Л-ДНР" потрібний результат, йому суттєво "зачистили" кандидатів: досить авторитетних серед "ватного" населення Донбасу Павла Губарєва і Олександра Ходаковського банально не допустили до участі у тих "виборах".

 

Однак, одне питання досі залишається відкритим: як новопризначений куратор від Путіна спрацюється з раніше призначеним куратором Донбасу від ФСБ Сергієм Бесідою?

 

Читайте також: Куратор окупованого Донбасу від ФСБ. Що відомо про Сергія Бесіду.

 

Відповідь на це питання ми, швидше за все, дізнаємось з новин. Або не дізнаємось.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme