Летюча варта: Що за нові дрони отримали українські прикордонники

Прикордонників також інколи балують технічними новинками

Летюча варта: Що за нові дрони отримали…
Фото - ДПСУ

Днями Головний центр підготовки особового складу Державної прикордонної служби отримав сучасні квадрокоптери для підготовки майбутніх прикордонників. Серед найновіших зразків – квадрокоптер DJI Matrice 200 V2 та квадрокоптер DJI Mavic 2 Enterprise Dual (Smart Controller).

Depo.ua вирішив з'ясувати – що це за квадрокоптери і які їхні функціональні можливості.

DJI Matrice 200 V2 відноситься до квадрокоптерів промислового призначення та можуть використовуватись у складних метеоумовах.

Ці квадрокоптери обладнані системою OcuSync 2.0, яка підтримує автоматичне перемикання між двох частотних діапазонів. А якщо встановити кілька корисних або сторонніх корисних навантажень, то за допомогою додатку DJI Pilot можна переналаштувати центр ваги безпілотника, покращуючи його льотні характеристики і безпеку.

За допомогою цього ж додатку DJI Pilot, за необхідності (коли ситуація вимагає ненав'язливих дій дрона, особливо вночі) всі вогні можуть бути повністю вимкнені.

Шифрування AES-256 забезпечує безпеку передачі даних, завдяки чому можна бути впевненим, що важлива інформація залишається в безпеці.

Система FlightAutonomy з переднім, нижнім і верхнім датчиками виявляє перешкоди і уникає їх, одночасно забезпечуючи точне зависання, дозволяючи дронам впевнено літати.

Завдяки оснащенню верхнім і нижнім маяками для запобігання зіткнень, дрон V2 за необхідності може бути видно вночі або в умовах низької освітленості, що робить роботу в не ідеальних умовах безпечнішою.

А завдяки вбудованому приймачу ADS-B технологія DJI AirSense підвищує безпеку повітряного простору, автоматично надаючи оператору інформацію в реальному часі про найближчі повітряні об'єкти.

До речі, вартість такого дрону у вільному продажі складає 247 680 грн.

DJI Mavic 2 Enterprise Dual належить до класу смарт-дронів. Його розміри складають всього 322×242×84 мм в розкладеному стані.

Він оснащений камерою з 2-кратним оптичним і 3-кратним цифровим масштабуванням, що дозволяє працювати на відстані від об'єкта зйомки, не ставлячи під загрозу обладнання. При цьому система GPS записує час і дату зйомки зображень. Також дрон оснащено тепловізорами, які мають потужні характеристики та можливості з ведення повітряного моніторингу як вдень, так і вночі.

Подвійний ліхтар призначений для виконання завдань в областях з поганим освітленням. У свою чергу, стробоскопний маяк створений для підвищення безпеки, дозволяючи іншим пілотам легко виявляти дрон на відстані. А гучномовець потужністю 100 дБ може використовуватися для передачі голосу в режимі реального часу або відтворювати запис.

Доступ до літального пристрою і всіх його функцій захищений паролем. Це забезпечує безпеку польотів і надійне зберігання даних вбудованого сховища на 24 Гб, що запобігає витоку конфіденційної інформації. Якщо дрон буде втрачено, то персональна система доступу захистить збережені у ньому дані.

Ссистема FlightAutonomy надає всенаправлене розпізнавання перешкод, включаючи сенсорну систему, яка поєднує 8 зображень з високою роздільною здатністю і двох інфрачервоних датчиків, розташованих з боків дрону. Потужні датчики працюють синхронно, щоб визначити відносну швидкість і відстань між літальним пристроєм і перешкодою.

Крім цього, Mavic 2 Enterprise оснащений набором малошумних пропелерів, що ідеально підходять для маневрування в складних умовах, одночасно зменшуючи шум під час польоту. Силова установка дозволяє користуватись часом польоту до 31 хвилини і максимальною швидкістю до 72 км/год.

Залишилось додати, що коштує такий дрон 88 280 грн за одиницю.

Як бачимо, обидва квадрокоптери виглядають досить цікаво і можуть бути корисними. Хочеться вірити, що слідом за навчальним центром такі дрони надійдуть і у розпорядження прикордонних загонів.

Читайте також: Безпілотник-спостерігач: Як українська армія опановує технології майбутнього.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"