Путін забув про "вибори на Донбасі". Але дуже хоче амністію

Геращенко розповіла, що в Мінську вимагають амністію бойовикам і не міняють полонених. А в ДНР "азовцю" дали 30 років тюрми. Збіг?

Путін забув про "вибори на Донбасі". Але…

Одразу після останнього раунду переговорів в Мінську підконтрольні терористичній республіці "ДНР" ЗМІ повідомили про "здійснене правосуддя" над українським військовополоненим Євгеном Чуднецовим. Так званий "ДНРівський" суд виніс вирок, яким "засудив" полоненого "азовця" на 30 років суворого режиму.

"Офіційне звинувачення Чуднецову звучало наступним чином: "Перебуваючи переважно на території околиць і безпосередньо в місті Маріуполі, будучи озброєним стрілецькою і іншою зброєю, ніс службу на блокпостах, заступав в добові чергування у складі груп швидкого реагування, здійснював піші патрулі, брав безпосередню участь в боєзіткненнях". Все це псевдосуд вважає спробою "насильницького захоплення влади на території республіки".

Власне, Чуднєцов потрапив в полон уже більше року тому, і судили його також досить давно. При цьому "прокурор" вимагав для українського військового розстрілу, що звучало особливо дико на тлі "звинувачень" в перебуванні на блок постах і чергуванні у складі груп. В Україні все перелічене підпадає під формулювання "не скоїв тяжких злочинів" і означає амністію для тих, хто добровільно складе зброю.

Тут варто зазначити, що під час чисельних інтерв'ю в полоні Чуднєцов неодноразово заявляв, що здався ополченцям добровільно і повертатися в Україну не хоче. І ось як молода республіка віддячила йому за такий пацифістський крок. Зрозуміло, що добровільно Чуднєцов не здавався, а обмовив себе уже у полоні. По-перше, факт добровільної здачі не підтверджують його товарищі з "Азову", а по-друге, на обличчі "азовця" було видно сліди катувань, зокрема в роті можна помітити відсутність багатьох зубів, які, за словами його товаришів до полону були на місці. 

Путін забув про "вибори на Донбасі". Але дуже хоче амністію - фото 1

Схоже на те, що про Чуднєцова в "ДНР" знову згадали сьогодні аж ніяк не випадково. Буквально вчора, після чергових переговорів у Мінську українська сторона констатувала, що бойовики заблокували процес обміну полоненими, "вимагаючи амністії". Яку саме амністію мають на увазі "гібриди" наразі незрозуміло, а слушні зауваження українських перемовників, що амністія для терористів та обмін полоненими – це дещо різні речі, враження на терористичних переговірників не справила.

Отже, все виглядає так, що ми маємо справу зі звичайним шантажем, вочевидь санкціонованим Кремлем. Всі 112 українців, які все ще залишаються в полоні терористів, є звичайними заручниками, яких Кремль використовує в торгах з Києвом. Раніше, правда, їх погрожували розстрілювати, але певно на таку відверто терористичну поведінку так і не наважилися, і обмежилися 30-річним тюремним терміном. У такий спосіб Кремль дає зрозуміти Києву – не погодитеся на впровадження російського варіанту Мінська, всі 112 людей гнитимуть по підвалах до кінця їхнього життя (важко собі уявити, що хтось здатен прожити 30 років в умовах ДНРівської "системи відбування покарань"). Звісно, заручники – це аж ніяк не єдиний і навіть не найголовніший інструмент Москви в тиску на Київ, але він ілюструє й той факт що інші інструменти, а це перш за все військові, економічні та дипломатичні зусилля Москви не мають особливого успіху. Справа в тому, що закон про вибори на Донбасі Москва ну ніяк не може протиснути, усі західні країни їй чітко дають зрозуміти, що Україна не порушує Мінських угод, не ухвалюючи закон про особливі вибори. Тож в Кремлі вирішили змінити тактику і вимагати закону про амністію для терористів, який викличе у суспільстві не менший негативний резонанс, ніж закон про вибори на Донбасі. При цьому Франція і Німеччина цілком можуть повестися на путінську "фішку" амністії і питати в Києва: а чому б і ні?

В той же час, враховуючи, що у більшість полонених мають в Україні рідних і близьких, які вимагатимуть від влади щось робити, кремлівський шантаж полоненими може бути дуже і дуже болючим.

Що в цій ситуації може зробити Україна? Звісно, можна було б відповісти симетрично, посадивши довічно бойовиків, що потрапили в наш полон, але навряд чи Кремль хвилюють долі рядових "ополченців новоросії" та російських найманців. Виконувати вимоги шантажистів і приймати закон про амністію в редакції терористів заради полонених ми в будь-якому разі не можемо собі дозволити. То ж нам залишається використовувати усі можливі дипломатичні заходи для повернення додому усіх наших полонених, сподіваючись що наша консолідована з ЄС та США позиція змусить Путіна відмовитися хоча б від відверто бандитських методик.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme