Країни ООН вимагають від Росії віддати Україні полонених моряків і кораблі

Представники низки країн держав-членів ООН закликали Росію негайно звільнити українських моряків і повернути затримані кораблі без будь-яких додаткових умов

Про це вони заявили під час виступів делегацій на брифінгу щодо мілітаризації Криму, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Із заявами виступили представники США, Британії, Німеччини, Польщі, Литви, Швеції, Естонії, Нідерландів, Болгарії, Грузії, Латвії і Канади.

"Ми вже бачили ці ігри Росії раніше. Вони сподіваються, що міжнародне співтовариство мовчки погодиться - і з повзучою анексією Криму, і зі спробами силою змінити факти дійсності. Ми мусимо не допустити цього", - заявив Джонатан Аллен, заступник постійного представника Великої Британії в ООН.

Доєднуючись до вимоги представника США Джонатана Коена, британський дипломат також наголосив на важливості твердої вимоги звільнити українських моряків і повернути затримані кораблі ВМС.

"Міжнародне співтовариство має бути об'єднаним у закликах до Росії негайно звільнити усіх 24-х моряків, яких вони затримали, і три кораблі, які вони захопили", - заявив він і додав, що Росії має також забезпечити свободу судноплавства через Керченську протоку і в Азовському морі.

З ним погодилася представниця Литви, також сказавши, що Росія має повернути в Україну моряків і кораблі "без будь-яких додаткових умов". Представник Швеції доєднався до цих слів і повторив повну підтримку Швецією територіальної цілісності і суверенітету України. Представник Німеччини наголосив, що дуже задоволений тим, що Україна влаштувала цей брифінг, а такі дії Росії "не мають залишатися без відповіді".

У подальших виступах до вимоги негайно і без додаткових вимог звільнити українських моряків і кораблі приєдналися представники Польщі, Естонії, Нідерландів, Болгарії, Грузії, Латвії і Канади. Представник Латвії назвав українських моряків "військовополоненими".

Зазначимо, 5 грудня Україна проводила у штаб-квартирі ООН засідання під головуванням заступниці міністра закордонних справ України Олени Зеркаль, під час якого детально інформувала міжнародне співтовариство про виклики і загрози, які Росія створює у Чорному та Азовському морях.

Нагадаємо, командувач військово-морськими силами України Ігор Воронченко запропонував себе в обмін на 24 українських моряків, затриманих у Керченській протоці.

Перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко заявила, що Україна і весь світ вимагають не обміну, а звільнення полонених Росією українських моряків.

Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер встановив Росії дедлайн звільнення українських моряків - до Різдва і Нового року.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

30 листопада стало відомо, що полонені українські моряки знаходяться в СІЗО в московському "Лефортово".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme