Коронавірус в армії: Як вакцинуватимуть українських військових

За планом вакцинації учасники Операції Об'єднаних сил мають отримати щеплення першими, одночасно з медиками, які борються з ковідом

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Коронавірус в армії: Як вакцинуватимуть…
Фото: Скріншот

В Україні от-от має стартувати масова вакцинація від коронавірусу. З інформації Міністерства охорони здоров'я вже відомо, що процес вакцинації розтягнеться на п'ять етапів, впродовж яких збираються провакцинувати дев'ять пріоритетних груп населення.

Коли отримають вакцину українські військові

Перший етап вакцинації охопить 370 000 жителів, в основному тих, хто має найбільший ризик інфікування. Збройні сили України цей процес також зачіпає вже на першому етапі. Зокрема, в першу чергу будуть провакциновані:

- працівники мобільних бригад вакцинації (тобто, люди, які будуть здійснювати вакцинацію);

- військовослужбовці, які беруть участь в Операції Об'єднаних сил.

Підтверджують цю інформацію і військові. Зокрема, начальник санітарно-епідеміологічного управління командування Медичних сил ЗСУ, підполковник медичної служби Сергій Моргун в ефірі телеканалу "Україна 24" вчора повідомив, що відповідними фахівцями вже розроблено і затверджено План проведення вакцинації серед особового складу Збройних сил України та Міністерства оборони.

Сам План наразі ніде не оприлюднений, однак зі слів Сергія Моргуна відомо, що згідно з цим Планом, на першому етапі кампанії має бути проведено вакцинацію військовослужбовців, які виконують бойові та спеціальні завдання у складі Операції Об'єднаних сил. Для цього вже створено 64 щеплювальні бригади, персонал яких спеціально підготували з питань організації і техніки проведення щеплень.

Якою вакциною щеплюватимуть українських військових в ООС

Що стосується вакцини, якою збираються щепити військовослужбовців, то підполковник Моргун повідомив, що від Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я вже отримано підтвердження, що у першому півріччі поточного року це буде вакцина AstraZeneca.

Як відомо, Україна наразі очікує на поставки коронавірусних вакцин брендів Pfizer і AstraZeneka від міжнародної організації COVAX, які мають бути відвантажені орієнтовно 16-17 лютого. 1 мільйон доз цих препаратів очікується в лютому і ще стільки ж – у березні.

Крім цього, у 2021 році очікуються надходження вже законтрактованих 2 млн доз вакцини від китайської фармкомпанії Sinovac, ще 2 млн – від шведсько-британської AstraZeneka, і 10 млн – від американської Novavax.

З огляду на умови зберігання і транспортування вакцин, цілком логічним виглядає вибір для армії саме препарату від AstraZeneka, адже зберігання цієї вакцини допускається при температурі до +8°C, що значно спрощує її доставку у зону проведення Операції Об'єднаних сил.

Для порівняння, вакцину від Pfizer можна зберігати при температурі щонайменше -70°C, при цьому виймати її з цього холодного середовища можна не більше чотирьох разів. Очевидно, що таких вимог важко дотриматись навіть в стаціонарі, що вже казати про польові умови.

Читайте також: Ізолятор в ООС – це намет з буржуйкою: Як українська армія воює з коронавірусом

Таким чином, відправляючи вакцину AstraZeneka на щеплення армії, вирішують одразу дві задачі: військові отримують якісну вакцину з найбільш оптимальними умовами зберігання, а для більш вразливих вікових категорій громадян  вивільняється вакцина інших виробників, яка не має для них протипоказань. Нагадаємо, AstraZeneka має низку обмежень щодо застосування, зокрема – її не рекомендують для дітей та пенсіонерів.

А поки військові чекають на початок вакцинації, у Збройних силах України на COVID-19 офіційно хворіє вже 531 особа, з яких на ізоляції та самоізоляції перебуває 77 осіб. При цьому, в середньому фіксується 4-5 нових випадків щодня.  

Всього ж за час пандемії успішно перехворіли на коронавірус 15 359 українських військових і 44 з них він вбив. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme