Коронавірус в армії: Чому стався новий спалах і чим це загрожує

Кількість хворих на коронавірус військовослужбовців ЗСУ за один день збільшилось на третину, і цей факт не можна ігнорувати

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Коронавірус в армії: Чому стався новий с…
Фото: 12 канал

Тривожна звістка надійшла 24 травня зі стану Збройних сил України – за попередню добу в армії зареєстрували 14 нових випадків коронавірусу.

В офіційні зведення потрапили чотири військовослужбовця Харківського гарнізону і вісім військовослужбовців Тернопільського гарнізону. Всі вони наразі перебувають у ізоляторах своїх військових частин, а тернополян збираються найближчим часом евакуювати до Рівненського військового госпіталю.

Насправді, 14 – це дуже багато, адже у попередні дні "приріст" хворих відбувався зі швидкістю 3-4 військовослужбовця за добу. Та й до цього спалаху хворих на коронавірус військових було 48 осіб. Тобто, за один день кількість хворих на COVID-19 в українській армії збільшилась на третину!

Логічно було б припустити, що причиною такого різкого спалаху, хай навіть у одному конкретному гарнізоні, послужило послаблення карантину. І, швидше за все, частина істини у цьому припущенні є. Однак, також є всі підстави вважати, що не лише у цьому причина.

Раніше ми вже писали, що навіть у період найжорсткішого карантину у деяких військових частинах ігнорувались найпростіші заходи безпеки військовослужбовців.

Наприклад, у 301-му зенітно-ракетному полку (м. Нікополь), незважаючи на карантин, продовжували займатись стройовою підготовкою.

Але 14 нових випадків – це лише офіційна статистика у військових частинах. За неофіційними даними телеграм-каналу "НачШтабу", у військових вишах також ситуація не краща. Зокрема, за повідомленням курсантів, у Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (ХНУПС) на льотному факультеті одразу чотири курсанти захворіли на COVID-19.

Хоча, про те, що в цьому університеті вже давно махнули рукою на карантин з його коронавірусом і повернулись до звичайного режиму, було відомо ще на початку травня, тому міні-спалаху COVID-19 саме у цьому виші дивуватись не варто.

В інших військових вишах карантин від самого початку стосувався виключно курсантів, тоді як на офіцерів і працівників навчальних закладів заборона не поширювалась.

Читайте також: Коронавірус і армія: Як військові виші імітують карантин.

Наскільки це необачно, можна зробити висновок з того, що перша людина, яка померла від коронавірусу в українській армії, була якраз не військовослужбовцем, а саме працівником однієї з військових частин. Ми про це писали.

Читайте також: Коронавірус вже в армії: Чому має навчити перша в ЗСУ смерть від COVID-19.

Таким чином бійці та курсанти і так під час карантину перебували під ударом – адже будь-якого дня будь-який офіцер чи працівник військової частини міг принести "ззовні" коронавірус, тому спалах захворювання був лише питанням часу. А послаблення карантину, яке сталося з 22 травня, судячи з усього, просто пришвидшило цей процес

А між тим, на фронті останнім часом спостерігається загострення ситуації з боку бойовиків "Л-ДНР", тому зараз нам як ніколи потрібна здорова армія. А епідемія смертельної хвороби у Збройних силах – це, без перебільшення, загроза національній безпеці.

Крім того цього року під загрозою залишається військовий призов на строкову службу. Весняний призов через карантин і так перенесли на літо за умови 14-денної обсервації і тестування на коронавірус усіх призовників. Та якщо в ЗСУ спалахне нова епідемія COVID-19, то його можу перенести на ще більш пізній термін, а то й скасувати взагалі. А це вже не жарти.

Читайте також: Коронавірус добрався до військкоматів: Чим Україні загрожує зрив військового призову.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme