Коронавірус і армія: Як військові виші імітують карантин

Складні часи вимагають складних рішень, і коли вся країна закривається на карантин, армія також не може стояти осторонь

Коронавірус і армія: Як військові виші і…

Як відомо, 11 березня Кабінет міністрів України ухвалив рішення щодо введення карантину на три тижні в навчальних закладах і заборони на проведення всіх масових заходів. Не стали винятком і військові навчальні заклади, однак, враховуючи їхню специфіку, там одразу все пішло якось не так.

Офіційно карантин в вищих військових навчальних закладах ввели 12 березня, однак неофіційно виші продовжили функціонувати і після цього – курсантів по домах ніхто не відпускав. А коли 16 березня уряд вирішив ще більше посилити карантинні заходи, стало майже смішно, але, на жаль, не весело.

Depo.ua досліджував ситуацію, аналізуючи дописи курсантів військових вишів у соцмережах і пости у телеграм-каналі "НачШтабу".

Так, особливо відзначився Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка (ВІКНУ). Курсанти пишуть, що там не придумали нічого кращого, як заселити студентів у гуртожитки КНУ, але без контрактників, офіцерів і одружених. При цьому і перші, і другі, і треті з четвертими все одно щодня перетинаються на ранковій зарядці і масових спортивних заходах, що нівелює саму суть карантину.

При цьому пишуть, що на виконання постанови Кабінету міністрів, в виші ухвалили рішення про суттєве обмеження проведення масових зборів особового складу. Як воно виконується – видно на фото.

Також курсанти пишуть, що їм заборонили відвідувати масові заходи, такі, як концерти чи музеї, але при цьому не скасували відвідин "Зали пам'яті".

Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут (ВІТІ) також має свої нюанси. Там курсанти живуть в казармах на 60 і більше ліжко-місць, але також не всі – офіцери і викладачі ходять ночувати додому (у місто) і цілком можуть занести на територію вишу коронавірус.

Також пишуть, що в їдальні одночасно збирається більше 200 чоловік, не кажучи вже про лекції, на які продовжують збирати по два потоки одразу, що складає 250-300 чоловік. При цьому нікого не пускають у шпиталь.

Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (НАСВ) також вирішила не відставати.

Тут також всіх закрили на базі, за винятком контрактників, офіцерів і викладачів. При цьому шикування і тренування не скасували.

Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (ХНУПС).

Тут спочатку збирались перевести курсантів на дистанційне навчання за допомогою онлайн-платформи. Однак потім все переграли і замість цього змусили всіх купити марлеві пов'язки і продовжили навчальний процес у звичному режимі, включно з шикуваннями.

Також там обмежили пересування курсантів у місто. Однак, самі курсанти пишуть, що це не допоможе, тому що всі вони відвідують університетську їдальню, де контактують з обслуговуючим персоналом. А з метою запобігання зараження коронавірусом курсантів змушують мити руки в мисці з хлорним розчином. Кажуть, що більше тисячі курсантів роблять це в одній (!) мисці по черзі, не змінюючи воду.

Житомирський військовий інститут імені С. П. Корольова (ЖВІ).

Та ж сама ситуація, що всюди: курсантів закрили в казармах без права звільнень, у той час як офіцери, контрактники і одружені живуть вдома і продовжують контактувати як з зовнішнім світом, так і з зачиненими на карантин курсантами. З засобів дезінфекції лише вимитий хлоркою КПП.

Щодо масових зібрань, то на одні заняття заборонили приводити більше 60 курсантів одночасно, але водночас на інші продовжують водити одразу більше 200 людей. А в їдальні одночасно перебуває більше 800 осіб.

Інститут військово-морських сил НУ "ОМА" (ІВМС).

Пишуть, що нічого не змінилось, натомість почастішали випадки нежиті і інших симптомів застудних захворювань серед особового складу.

Щось підказує, що у інших військових вишах ситуація не сильно відрізняється. Але курсанти не здаються і навіть зареєстрували онлайн петицію на сайті президента – з вимогою відправлення курсантів до місць постійного проживання у зв'язку з несприятливою епідеміологічною обстановкою.

І якщо таке твориться у військових вишах, то страшно уявити – як боряться з коронавірусом у військових частинах і місцях постійної дислокації бригад ЗСУ. Але про це – у наступних матеріалах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"