Командуючий Об'єднаними силами на Донбасі Наєв: Герой ДАП чи брат кримського зрадника?

Людина, яка дарувала коштовні подарунки новому Командувачу об'єднаних сил на Донбасі Сергію Наєву - Максим Наєв, є повним тезкою людини, що працює на окупаційній держслужбі в Криму

Командуючий Об'єднаними силами на Д…

18-го січня Верховна Рада ухвалила Закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях". Якщо казати простіше - про реінтеграцію Донбасу. Згідно із ним, зокрема, в Україні завершувалася АТО. Їй на зміну прийшла Операція об'єднаних сил. Новий закон суттєво змінював структуру керівництва як військовою операцією, так і на Донбасі загалом.

Після цього головним питанням було, хто ж стане Командувачем об'єднаних сил. На цю посаду претендували дві людини, а безпосередньо командувача мав визначити Генштаб. Кандидатами, поданими на затвердження президенту, називали генерал-лейтенантів, командувача сил АТО в Донецькій і Луганській областях, бойового офіцера Михайла Забродського та заступника начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенанта Сергія Наєва. Цікаво, що Наєв зовсім нещодавно був призначений на озвучену посаду. 7-го березня начальник Генштабу, головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко представив його керівникам структурних підрозділів Генштабу. До цього Наєв проходив службу на посаді начальника штабу - першого заступника командувача Сухопутних військ Збройних Сил України.

Вже 16-го березня президент Петро Порошенко оголосив про призначення Наєва Командувачем об'єднаних сил.

Хто такий Наєв

Сергій Наєв народився в квітні 1970-го року, тривалий час проживав у Львові. Має дружину, двох синів та доньку.

Станом на 2014 рік обіймав посаду начальника штабу оперативного командування "Південь" ЗСУ.

З 2015 по 2017 роки був командиром оперативного командування "Схід", в структурі якого були такі героїчні бригади, як 92-га, 93-тя та 17-та танкова, якраз у період запеклих боїв на Донбасі. Ще раніше він був начальником штабу ОК "Південь" ЗСУ. Бойовий офіцер, про якого у військових колах були як негативні, так і позитивні відгуки.

Із негативних найбільш примітними є кілька. Відомий волонтер Роман Донік писав ще у 2016-му році про Наєва: "Ввів в ОТУ "Донецьк" перехідний вимпел і Кубок в змаганнях між бригадами. І схуд на 14 кг, сидячи на калоражі (дієта спеціальна) і тягаючи за собою особистого кухаря…Єдиною втіхою може стати те, що його заберуть на підвищення в якийсь відділ збитих льотчиків в сухопутку, а в ОК "Схід" когось нормального призначать. У сухопутці його улюблений начальник Борискін, якому Наєв дачу будує руками військовослужбовців. У такі хвилини я не розумію, що і навіщо я тут роблю".

Хоча згодом той самий Донік власну думку змінив із негативної на позитивну.

Втім, найбільше питань викликає дивне співпадіння. У власній декларації Сергій Іванович Наєв вказав два коштовні подарунки в 2016 і 2017 роках від Максима Івановича Наєва. Це гроші - 135 000 і 139 000 гривень. В останній декларації Сергій Наєв вказав річну зарплату 196 926 грн., автомобіль Toyota Rav 4 2015 року, кімнату в Дніпрі (знаходився штаб ОК "Схід") , дохід від відчуження рухомого майна на 498 060 грн., недобудований будинок у селі Кошари Лиманського району Одещини, витрати 136550 грн. на будівництво.

У 2018 році він задекларував також подарунок на суму 139 743 грн. від вже згаданого Наєва Максима Івановича.

Але не суми тут найбільше здивування викликають, а таке собі дивне співпадіння - Максим Іванович Наєв, який цілком може бути родичем нового Командувача сил АТО Сергія Івановича Наєва, з'являвся на ефірі телерадіокомпанії "Крим". І там відмітили його посаду: "Керівник групи організації та обліку процесу інвестування ОПФРФ по Республіці Крим". На сторінці Наєва також вказана держслужба. Тобто, такий собі Максим Наєв працює в Криму на окупаційну адміністрацію. Родич чи повний тезко? Якщо ж перший варіант, то це привід для скандалу. В соцмережах про це вже також пишуть.

Чи може бути цей Максим Наєв родичем Сергія Наєва?

По-перше, вони зовнішньо дуже схожі.

По-друге, на сторінці у "Фейсбуці" Максима Наєва вказане місце народження - Потсдам. Але тривалий час він проживав у Львові, де й навчався у школі. У Львові також проживав і Сергій Найєв (1970), який, між іншим, на 5 років старший за Максима Найєва (1975 року народження).

Також цікаво, що подивившись телефонну базу України, доступну в Інтернеті, можна знайти імовірне прізвище родича, або батька Наєвих, мешканця Сімферополя Івана Костянтиновича, 1938-го року народження.

Із Сергієм Шакуровим, відомим актором з РФ

Позитивний відгук про Наєва був від командира оборони Донецького аеропорту Героя України "кіборга" Редута, який в 2014-му році був в аеропорту і казав, що Сергій Наєв - новий командувач сектора Б - був першою людиною, котра зацікавилася потребами бійців.

"Крім нас самих нами в аеропорту ніхто не цікавився. Старший об'єкта, призначений командуванням сектора, весь час ховався на вишці управління польотами, і обороною там командував солдат Сергій - мобілізований. В середині вересня цей цілий підполковник взагалі просто розвернувся і поїхав, усунувся від командування. Генерал-майор Сергій Наєв, новий керівник сектора Б - перша людина, яка проявила до нас інтерес", - казав Редут в інтерв'ю Цензору.

Також Наєв увійшов в історію тим, що в грудні 2016-го видав наказ згідно із яким Оперативне командування "Схід" Сухопутних військ Збройних сил України із грудня 2015 року припинило прийом на військову службу жінок.

Чому саме він на Донбасі

Більшість військових, з якими вдалося поговорити Depo.ua, шоковані таким рішенням президента України. Оскільки, саме за бойовими характеристиками вони бачили Командувачем об'єднаних сил бойового генерала Михайла Забродського. Який тепер залишається лише командувачем Десантно-штурмових військ ЗСУ.

Втім, враховуючи відомі дані про вибуховий характер Михайла Забродського, така кандидатура могла не підходити українській владі з кількох причин.

Згідно із законом про реінтеграцію Донбасу, командувач об'єднаних сил стає найбільш впливовою людиною в регіоні.

Він керує Об'єднаним штабом, на який буде покладено керівництво силами і засобами ЗСУ, інших військових формувань, МВС, Нацполіціі і Державної служби з надзвичайних ситуацій, залучених до заходів щодо забезпечення безпеки і оборони.

Наєву надається право з урахуванням ситуації і за погодженням з СБУ і Міністерством з питань окупованих територій визначати порядок в'їзду та виїзду громадян, переміщення товарів на тимчасово окуповану територію, а також режим уздовж лінії розмежування. На штаб, очолюваний Наєвим, покладається координація і контроль за діяльністю військово-цивільних адміністрацій, а в разі створення в умовах воєнного стану - військових адміністрацій.

Враховуючи вибуховий характер Забродського, напередодні виборів і загалом така кандидатура не досить підходить в якості фактично чиновника на Донбасі. Так чи інакше, Сергій Наєв виконуватиме функції не тільки бойового генерала, відповідального за військову операцію, але й адміністративні, пов'язані з питаннями роботи ВЦА. А це робота для людини, заточеної на тверезу і дипломатичну комунікацію з владою. Цілком можливо, що президент Петро Порошенко оцінював саме ці якості Сергія Наєва.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"