Командувач ВПС розповів про українські бойові безпілотники

Безпілотники, в тому числі ударні, мають обов'язково бути на озброєнні сучасних Збройних сил, але говорити про те, що вони можуть замінити військову авіацію, некоректно

Командувач ВПС розповів про українські б…
Фото: ЕРА

Про це командувач Повітряних сил ЗСУ, генерал-полковник Сергій Дроздов розповів в інтерв'ю "РБК-Україна", інформує Depo.ua.

Він наголосив, що наявність, типи і можливості наших безпілотних літальних апаратів – то не для преси.

"Дійсно, ми бачимо велику роль БПЛА в локальних конфліктах, ми бачимо, що багато країн роблять ставку саме на застосування БПЛА, тому що це і бездоганна розвідка, і точкові удари, і порівняно недорога вартість апарата, і без ризику життю пілота", – розповів Сергій Дроздов.

Але, на його думку, безпілотна авіація виконує свої обмежені функції. Крім того треба враховувати примхи погоди, місцевість, пору року.

"Безпілотнику поки що не під силу завдання, які виконує сучасний багатоцільовий винищувач. Адже це швидкість, оперативність, потужність озброєння, виявлення та знищення повітряних цілей. Зовсім інший рівень. Літак може нести декілька тонн ракет і бомб, а Bayraktar – усього 60 кг. Безпілотники, в тому числі ударні, мають обов'язково бути на озброєнні сучасних Збройних сил, але говорити про те, що вони можуть замінити військову авіацію, некоректно", – впевнений командувач Повітряних сил ЗСУ.

Також він розповів про стан справ з вітчизняними БПЛА.

"Ведуться перемовини про додаткові закупівлі турецьких безпілотників Bayraktar. Крім того, "Мотор Січ" вже виготовляє і поставляє двигуни для іншого великого турецького безпілотника Akinci. Перемовини про поглиблену співпрацю і закупівлю продовжуються, розглядається можливість спільного виробництва на території України", – повідомив генерал-полковник.

Водночас, він зауважив, що Україна зараз не використовує БПЛА Bayraktar на Донбасі, але активно залучає їх до навчань.

"З початку року їх екіпажі тільки почали льотну підготовку, вони також беруть участь в їхньому бойовому застосуванні під час навчань. Буквально кілька тижнів тому на державному полігоні Ягорлик біля Криму Bayraktar ТВ3 працювали по Тендрівській косі, всі боєприпаси точно влучили у ціль", – проінформував Сергій Дроздов.

Нагадаємо, 12 січня 2019 року Україна підписала контракт з Туреччиною щодо закупівлі для української армії ударних дронів Bayraktar TB2.

4 березня 2020 року Міністерство оборони України оголосило про плани щодо виробництва разом з представниками Туреччини ударних БПЛА в Україні.

6 жовтня генеральний директор компанії "Укрспецекспорт" Вадим Ноздря повідомив, що ЗСУ планують отримати півсотні БПЛА Bayraktar TB2 спільного виробництва Туреччини і України.

Читайте також: Безпілотник-диверсант від зятя Ердогана: Що за зброю Україна купила в Туреччини

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme