Командувач ВМС, впевнений, що Україна поверне свої кораблі

Командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко не вважає помилковим рішення про відправлення трьох суден через Керченську протоку у напрямку Маріуполя, на які напали та захопили росіяни

Про це командувач ВМС сказав журналістам, передає Depo.ua з посиланням на УНІАН.

Воронченко пояснив, чому було вирішено направити українські судна через Керченську протоку до Маріуполя, а не переправляти суходолом.

"По-перше, уже був прохід кораблів забезпечення через Керченську протоку. Тут те саме. Катерна група йшла з буксиром - судном забезпечення. А, по-друге, ми повинні були показати - все ж таке не закривати своє обличчя - показати своє обличчя у Керченській протоці і Азовському морі, і показати, на що спроможні ці катери", - заявив Воронченко.

На запитання, чи не вважає він, що це було помилкове рішення, він сказав: "Ні, не вважаю".

При цьому командувач ВМС наголосив, що Україна не втратила свої кораблі, вони будуть визволені. Також Воронченко заявив, що російські військові не мали права відкривати вогонь по українським суднам.

Нагадаємо, Воронченко також заявив, що Україна домагатиметься закриття Босфору для російських кораблів.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна