Коли розпочнуться нові бої за Ясинуватський блокпост (КАРТА)

Ясинуватський блокпост (ЯБП) продовжує залишатись однією зі стратегічних цілей української армії

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Коли розпочнуться нові бої за Ясинуватсь…

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію у зоні проведення антитерористичної операції. З початком нового тижня активізувались бої майже по всій лінії розмежування, однак Ясинуватський блокпост (скорочено – ЯБП) завжди стояв на особливому рахунку як у нас, так і у терористів.

Воно й не дивно, адже він знаходиться в центрі умовного трикутника між українською Авдіївкою і підконтрольним терористам Ясинуватою та Донецьком.

Цінний він тим, що саме там знаходиться стратегічно важлива Ясинуватська розв'язка на трасі Донецьк – Горлівка. Контролюючи це місце, можна контролювати сполучення між трьома згаданими містами. Саме тому тут і облаштували свій блокпост терористи – безпосередньо під розв'язкою.

На цьому фото 2015-го року Андрія Римарука з проекту "Повернись живим" добре видно, наскільки мініатюрним є даний плацдарм бойових дій.

Разом з тим, даний плацдарм є дуже важливим, тому що у разі встановлення над ним контролю ЗСУ, він не лише блокуватиме пересування бойовикам між Донецьком та Горлівкою, але й відкриває прямий шлях українській армії для оточення та звільнення Ясинуватої.

Нагадаємо, що 29 грудня 2016 року внаслідок стрімкої контратаки Збройні сили України вже відбивали у терористів цей блокпост. Однак згодом змушені були залишити його через те, що тоді він значно виступав вперед (вглиб позицій бойовиків) і утримувати його було не дуже зручно.

Зараз же ситуація дещо змінилась. З того часу ЗСУ просунулись вперед, відбили у терористів і закріпились на нових позиціях у тому районі, зокрема на опорних пунктах "Алмаз-1" і "Алмаз-2", а також закріпились на Донецькій фільтрувальній станції. Були також неодноразові спроби відвоювати назад і ЯБП, однак повторним успіхом вони поки що не увінчались

Зараз на цій ділянці фронту спостерігається певне затишшя – за неофіційною інформацією востаннє тут "гупало" ввечері 9 квітня, а за офіційною – взагалі між 7-м і 8-м квітня, коли порушення "режиму тиші" зафіксували навіть спостерігачі Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ).

Разом з тим, з тих країв надходить інформація, яка дає чітко зрозуміти: це затишшя перед бурею. Зокрема, є інформація від "Інформаційного спротиву", яку традиційно оприлюднив нардеп Дмитро Тимчук.

"Фіксується посилення і перегрупування окупантів в районі залізничних станцій Ясинувата-2 і Донецьк-Північний, північних околиць Спартака і західних околиць селища Каштанове. Два взводи піхоти ущільнили бойові порядки противника за Агро-Нафтою (всього близько 50 чол. При декількох СПГ і АГС, відзначалася також перекидання на причепі КамАЗом однієї ЗУ-23-2). В районі на захід від Каштанового окупанти обкопували 3 од. додатково перекинутих БМП-2 та 1 од. МТ-ЛБ (позиції замасковані в лісових насадженнях, судячи з усього, - тактичний резерв). У район Спартака прибула нова мобільна вогнева група противника – 1 Урал з ЗУ-23-2 та 1 КамАЗ з 82-мм автоматичним мінометом "Васильок" (вогонь ведеться з району Спартака, позиції "відстою" групи – на південь від даного н.п.)", – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Як бачимо, терористи суттєво укріплюють цей напрямок – очевидно бояться прориву ЗСУ. Воно й зрозуміло: якщо українські війська візьмуть Ясинуватський блок-пост, то це не лише дозволить відрізати Донецьк з півночі, але й змістить акцент бойових дій з української території (Авдіївка) на сепаратистську (Ясинувата). Не кажучи вже про те, що будь-яка загроза Донецьку означає загрозу всій так званій "народній республіці".

Коли українській армії вдасться вибити терористів з ЯБП, то лінію фронту буде автоматично відсунуто на схід аж до Каштанового (західне передмістя Ясинуватої) і бойові дії розгорнуться за висоту "247.2", з якою прострілюється вже безпосередньо сама Ясинувата.

Хоча, не виключений також варіант, за яким бойовики самі готуються до наступу – або через "Промку" на Авдіївку, або південніше – відвойовувати "Алмази".

Очевидно, що всі ці, а також інші варіанти прораховує українське командування, тому про що б там не було домовлено у Мінську чи де-інде, а дуже скоро нас очікують нові запеклі бої за Ясинуватський блок пост.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme