Клімкін розповів, якою буде резолюція щодо миротворців ООН на Донбасі

Україна запропонує проект резолюції Ради безпеки ООН про миротворчу місії на Донбасі, коли погодить позиції з іноземними партнерами - це буде загальна резолюція

Depo.Війна
26 вересня 2017 05:03
ФОТО: depo.ua
Клімкін розповів, якою буде резолюція щодо миротворців ООН на Донбасі

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі телеканалу ICTV, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Щодо російської резолюції нічого не почалося, крім дуже формальних консультацій, і то один раунд - щоб просто зреагувати. Ми на цей гачок не попадемося. Спочатку - загальна позиція з "великою сімкою", з ЄС, Китай теж важливий. Тільки потім ми підемо з нашою резолюцією. Але це буде загальна, а не тільки наша резолюція", - каже Клімкін.

Він уточнив, що українська сторона має проект резолюції, і він узгоджений з друзями України.

"Ми її внесемо саме в той момент, коли у нас буде спільна позиція не тільки з нашими друзями, а й з усіма основними гравцями. І коли Росія не зможе на 100% почати гру, як завжди вона робить, зі створення умов для ослаблення мандату місії", - пояснив дипломат.

Клімкін наголосив, що не може бути ослаблення мандату миротворців.

Крім того, глава МЗС України зазначив, що перша резолюція, яку затвердить Радбез ООН, буде технічною і не передбачатиме мандат всієї місії.

"Після цієї резолюції або паралельно з нею буде місія, яку генеральний секретар ООН направить, щоб зрозуміти, які кошти і сили і в часових рамках, і щодо організації процесу реально потрібні", - розповів міністр.

Він нагадав, що Україна свої пропозиції подала ще на початку 2015 року.

"У чому полягає трюк зараз. Якби ми внесли будь-який проект резолюції, навіть найкращий, наголошую: навіть не щодо мандату, а технічної. Росія почала б одразу грати сама або за рахунок своїх друзів, намагаючись їх якось зблизити", - сказав Клімкін.

При цьому він додав, що таким чином Росія намагалася висувати свої умови введення миротворчої місії, які є неприйнятними для України.

Нагадаємо, НАТО підтримує ідею відправки миротворців ООН в Україну.

Головна умова України до введення миротворців, щоб мандат місії покривав усю окуповану територію, включаючи українсько-російський державний кордон.

За словами президента України Петра Порошенка під час Генасамблеї ООН, миротворці потрібні для того, щоб не заморозити конфлікт на Донбасі, і цю ідею підтримує не тільки Україна, а й велика кількість країн – членів ООН.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна