Кириленка мало не вбили: Хто виграє від обстрілу терористами чиновника Зеленського

Голову Донецької ВЦА Павла Кириленка мало не вбили бойовики

Голова Донецької ВЦА Павло Кириленко буцімто без погодження з командуванням ООС поїхав двома машинами (одна його, одна - супровід) оглядати "простори всєлєнной". Простіше кажучи - піаритися поруч з військовими. Терористи відкрили вогонь з ПТУРу і влучили в машину супроводу. За даними Depo.ua - це була вантажівка. Внаслідок обстрілу - 1 загиблий і 1 поранений. Це відбулося під Гранітним, неподалік останнього блокпосту наших військ.

Детально про те, хто такий Кириленко Depo.ua вже писали. 

Читайте також: Хто такі нові керівники ВЦА Луганської і Донецької областей

З сьогоднішньої історії можна зробити декілька коротких висновків.

Перший - напряму пов‘язаний з наслідками політичних ігор, які пов‘язані з війною. Володимир Зеленський обіцяв припинити вогонь. І зараз грається в головного миротворця в цій державі. Не поговоривши з Путіним бодай в нормандському форматі він почав виконувати Мінські домовленості, відвівши сили зі Станиці Луганської. Бойовики теж ніби це зробили. От тільки за інформацією військових аналітиків, після розведення сил і початку гри у виконання "Мінська" з нашої сторони, активізувалися диверсанти терористів, які намагаються потрапити в наші тили. І вбивати українців. До чого тут політика? Бо Зеленський воює за електорат Сходу і Півдня з "оппоплатформою" Бойка-Медведчука. І поки Медведчук сьогодні в Москві просить зняти російські санкції, щось там домовляється про газ і мир, ратує за телеміст, а до цього звільняв полонених з "Л-ДНР", Зеленський виконує "Мінськ". І робить це без жодного розуміння, що повноцінно гратися в мир може хіба він. А ворог продовжуватиме війну, просто гібридну і видозмінену. Бо Зеленський не говорить з ватажками бойовиків, як того хоче Путін. Сьогодні ціна такого "миру" - продовження війни і загиблий поруч з головою Донецької ВЦА воїн.

Другий - це розуміння відсутності елементарних навичок самозбереження у кадрів Зеленського. Здається, вони взагалі не розуміють, що війна справжня. Можливо, ця ситуація поверне їх з небес на землю. І там врешті повернуться до діалогу з позиції сили із ворогом та західними партнерами. До речі, про Захід. Зараз як ніколи вигідно продемонструвати, що миру не хоче саме ворог. Який ледь не вбив Кириленка. Цікаво, чи буде це зроблено дипломатично.

Третій - Медведчук з Москви може аплодувати стоячи. Як мінімум тому, що "Слуга народу" тепер ще більше втратить на Західній Україні. Бо проукраїнський виборець, який голосував "аби не за Порошенка" весною,  і сьогодні дивиться на смерть українського воїна через губернатора від Зеленського, може відвернутися від Зе. Більше того, тепер Медведчук і його партійна компанія може вкотре сказати, що Зеленський - дилетант, який не здатен принести мир. Тому голосувати треба за них. Бо в них - доступ до Путіна та терористів. А значить поговорити про справжній мир. І досягнути його. Байдуже, на яких умовах. Цьому аплодуватимуть 70% українців, які згодні на прямі переговори з РФ. І 55% - які готові, щоб президент переговорив з ватажками бойовиків. Така в нас соціологія ще травнева. І тепер Медведчук може відкусити від Зеленського ще більше на Сході і Півдні.

Четвертий - Зеленський продовжить гратися в миротворця. Тепер також він може зіграти і на патріотичних почуттях. Мовляв, ми хочемо миру, а росіяни - ні. І взагалі все це в інтересах проросійської "оппоплатформи" тут відбувається. Вони у війні насправді зацікавлені. І в це повірить виборець. 

Між іншим, президент вже заговорив про зрив миру. 

"Це зухвалий напад чітко показав, хто саме насправді не хоче миру на Донбасі. Обстріл в Гранітному розцінюю як спробу зірвати мінський процес і поставити під загрозу домовленості про відновлення переговорів в нормандської форматі", - сказав Зеленський.

Для нас, українців, в цій історії підсумок один: Росія вже розуміє слабкість влади і вона відчуває смак перемоги. Тому восени нас очікує не тільки дипломатичний тиск стосовно Донбасу зі сторони ЄС і РФ, але, можливо, й військові аргументи - зростання агресії на фронті. Коли росіяни будуть мати потужу силу в парламенті, вони почнуть діяти агресивніше. А показуха коштуватиме життів нашим бійцям. Порошенко та проукраїнська опозиція отримують потужний аргумент для мобілізації електорату тепер. Бо терпіти дилетантство не всі готові.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна