UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Хотіли розговорити: Марків розповів про 28 співкамерників у італійській в'язниці

Військовослужбовець Національної гвардії Віталій Марків, який понад три роки провів в італійській в'язниці за безпідставним звинуваченням, розповів, як його затримали та про обставини свого перебування за гратами

Хотіли розговорити: Марків розповів про…

Про це він розповів в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера", передає Depo.ua.

Марків згадав, як у 2017 році з дружиною прилетів до Італії в гості до матері. При проходженні прикордонного контролю в аеропорту Болоньї жодних проблем не виникло, проте на виїзді зі стоянки автомобіль вітчима Марківа зупинили правоохоронці.

"У Болоньї нас зустріли мій вітчим і сестра. І коли ми сіли в автомобіль, буквально, після виїзду зі стоянки нас зупинила патрульна машина карабінерів. Згодом, під'їхало ще чотири машини працівників італійської поліції, стався арешт. Кайданки – і життя зупинилося на цій точці – "приземлення в Італії", – розповів військовослужбовець.

За словами Марківа, після арешту йому нічого не говорили. Протягом слідства, що тривало 10 місяців, змінилися 28 співкамерників. Нацгвардієць вважає, що це було частиною оперативної розробки.

"На мою думку, вони мали втертися в довіру і щось дізнатися", – припустив Марків. 

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Віталій Марків, якого раніше звинувачували у вбивстві італійського журналіста в Слов'янську, але апеляційний суд виправдав його, продовжить службу в батальйоні Нацгвардії імені генерала Кульчицького в Києві

Довідка: 30-річний старший сержант Національної гвардії України Віталій Марків відбував покарання у тюрмі суворого режиму біля Мілана після того, як у липні минулого року суд першої інстанції засудив його до 24 років неволі. Він перебував під вартою від дня арешту в Болоньї 30 червня 2017 року.

Солдата, який, окрім українського, має й італійське громадянство, суд присяжних міста Павії визнав причетним до умисного вбивства двох цивільних іноземців на війні біля Слов’янська Донецької області 24 травня 2014 року. Тоді загинули італійський фотокореспондент Андреа Роккеллі і його перекладач, російський дисидент Андрій Миронов. Внаслідок того ж інциденту французький репортер Вільям Руґелон зазнав поранень, згодом він став головним свідком обвинувачення.

Повідомлялося також, що захист Марківа має близько 20 свідків загибелі Роккеллі та Миронова, що вказує на його непричетність до трагедії.

29 вересня суд в Італії взявся за апеляцію у справі Марківа.

3 листопада апеляційний суд в Італії виправдав Марківа. Нацгвардійця звільнили і він вирушив назад, в Україну.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme