Хомчак хоче звести військові частини ЗСУ "до оптимальної кількості"

Кількість військових частин Збройних сил України наразі не будуть скорочувати, однак їхню чисельність планують "звести до оптимальної кількості"

Про це заявив начальник Генерального штабу Збройних сил України Руслан Хомчак, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Таким чином Хомчак відповів на запитання про некомплект військових частин разом зі збільшенням їхньої кількості протягом останніх років.

"Я вже віддав відповідні вказівки, працюють відповідні структури для того, щоб привести чисельність, штати військових частин до оптимальної кількості, яка повинна бути. Звичайно, не знижуючи боєздатність, не знижуючи готовність до відповіді на ті загрози і виклики, які стоять перед державою", – сказав начальник Генштабу.

Водночас він зазначив, що про скорочення кількості військових частин наразі не йдеться.

"Я порушив проблему, поставив завдання вивчити її, доповісти мені пропозиції, як треба зробити. Чи це за рахунок того, щоб штат військової частини уніфікувати, зробити більш оптимальним. Сьогодні не стоїть такого, що я сказав: скоротити військові частини. Якщо їх розгортали, значить, це було викликано якимись розрахунками. Тому зараз це питання обґрунтовується, вивчається. Це йде процес", – стверджує Хомчак.

Коментуючи проблему звільнення військових з армії, він висловив думку, що проблема полягає в особистих стосунках між підлеглими та командирами, зокрема – в браку довіри.

"Солдат бачить проблему чи порушення і йде не до свого командира, щоб сказати, що є проблема чи порушення, яке треба припинити чи вирішення, а починає дзвонити волонтеру і телефонувати ще комусь, щоб зайти нагору і згори це питання вирішили. Це не всюди, але є такі випадки, і я так розумію, що це нездорові стосунки там, у колективі", – каже командувач.

За словами Хомчака, для вирішення проблеми він вже збирав командирів із морально-психологічного забезпечення.

"Я планую, що ми підкоригуємо цю ситуацію і вибудуємо такі стосунки в Збройних силах, де командир буде хотіти знати проблеми своїх підлеглих, хотіти їх виправити", – зазначив начальник Генштабу.

Нагадаємо, начальник Генерального штабу ЗСУ Руслан Хомчак запевнив, що українським військовим на Донбасі ніхто не давав команди не стріляти у відповідь.

Як відомо, 21 травня президент Володимир Зеленський звільнив з посади начальника Генерального штабу Збройних Сил України Віктора Муженка і призначив на його місце Руслана Хомчака.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна