Калібр НАТО, український ствол: Що вже відомо про САУ "Богдана"

Сьогодні САУ "Богдана" нарешті показали українцям

Калібр НАТО, український ствол: Що вже в…

Про те, що новенька українська САУ "Богдана" стане окрасою військового параду на честь Дня незалежності, Depo.ua писав ще раніше. Окрім неї там буде "Грім-2", "Сапсан", танк "Ятаган" та інші цікавинки.

Втім, до сьогоднішнього дня будь-яка інформація про "Богдану" була засекречена. Ніхто не знав, на якому вона буде шасі, тому і розмірковували про Т-84У "Оплот". Також за чутками "Богдана" повинна була мати польску башту САУ "Краб", яку поляки привезли на виставку "Зброя і безпека-2017".

Найважливіше, що "Богдана" йде під 155-мм "натівський" калібр, а не старий 152-мм. Ось ця головна фішка стала своєрідним символом, чому новеньку САУ так чекали.

Хоча, тривалий час не було зрозуміло, де ми братимемо снаряди такого калібру. Оскільки в нас власного виробництва нема, та й з іншими великими калібрами були проблеми. Та вчора відбулося відкриття першої черги з виробництва боєприпасів на ДАХК "Артем". Раніше підприємство розробило 152-мм снаряди до артсистеми "Гіацинт", які успішно пройшли випробування. Було закуплено устаткування, яке дозволить виробляти снаряди й інших калібрів, включно з "натівськими". "Артем" також освоїв випуск ракет до РСЗВ.

Все це означає, що до "Богдани" ми зможемо дуже скоро робити власні155-мм снаряди. І не залежати від партнерів. Раніше розроблявся вітчизняний керований боєприпас "Квітник", який ще до війни розроблявся під 155-мм калібр.

Як написав Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець, на черзі крок номер два - це хімія та металургія. "Бо для серійного виготовлення боєприпасів - а не лише снарядів, - нам потрібні якісні пороха, вибухові речовини, підтривачі, гільзи - і латунні, і металеві", - підкреслив він.

Та повернемося до "Богдани". 7-го серпня розпочалися випробування. Але попри це витоків інформації про те, що вона собою являє, не допускалося. 10-го серпня міністр оборони Степан Полторак має ухвалити остаточне рішення про взяття її на озброєння.

І от сьогодні з'явилися перші фотографії САУ. Спочатку Сергій Згурець виклав "Богдану", яка їде по дорозі.

Його знімок одразу дав відповідь на питання про шассі. Це вітчизняний КрАЗ-6322. На такому шассі, наприклад, є РСЗО "Бастіон-1", а також "Верба".

Пізніше радник міністра оборони Юрій Бірюков виклав знімок "Богдани".

І тут ми вже побачили її у всій красі. Багатьох збив з пантелику ствол "Богдани". Оскільки, візуально він нагадував 152-мм Д-20, або ж КБ-27.

Втім, калібр у нас 155-мм. Д-20 під нього підігнати неможливо. Та і КБ-27 якось важкувато. Як розповів Depo.ua військовий експерт Михайло Жирохов, це новий український ствол, який раніше ніхто не бачив. Спеціальна розробка під САУ. Але нинішня "Богдана" - це ще не остаточна версія того, що заплановано.

Цікаві деталі

Офіційно все про "Богдану" мають розповісти сьогодні. Та користуючись випадком, Depo.ua викладе всі інсайди, які відомі про САУ на момент публікації статті.

По-перше, вона на шассі КрАЗ-6322 і з українським стволом 155-мм.

По-друге, від гусеничної версії на шассі Т-84У "Оплот" і польською баштою "Краб", а також системи управління вогнем (TOPAZ) і системи зв'язку FONET ніхто не відмовлявся. Все це також буде в "Богдані". Те, що показали сьогодні, лише перший прототип. Буде і гусенична версія. Але вона більш дорога. Двигун в "Богдани" буде від "Оплота".

Нинішня "Богдана" - це апгрейд старого проекту САУ під 152-мм гармату, який розроблявся раніше.

Взагалі, проект "Богдани" виник ще у 2016-му році. В 2017-му вже ухвалили серйозне рішення про розробку. Тоді приїхали "поляки" з "Крабом".

З "Богданою" українська армія отримає серйозну перевагу перед окупаційними військами. Ми зможемо стріляти на відстань понад 30 км. А враховуючи щільний театр військових дій на "Донбасі", перевага досить суттєва.

Війна триває вже п'ять років. І тут важливо, що Україна починає виробництво власних стволів, особливо під стандарти НАТО. Старі стволи зношуються, їх змінюватимуть нові під "натівський" калібр і боєприпаси власного виробництва.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme