Із відходом на позиції 2016 року ми втрачаємо близько 30 населених пунктів, – "ЄС"

Із відходом на міфічні, неіснуючі позиції 2016 року ми втрачаємо близько 30 населених пунктів і низку абсолютно принципових ключових висот

Про це заявив п'ятий президент України Петро Порошенко, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу партії "Європейська Солідарність".

"Тиждень тому Україна під тиском Росії погодилася на так звану формулу Штайнмайєра. Нібито заради зустрічі в Нормандському форматі. І що? Дати зустрічі – нема. Росіяни вимагають закріпити свою формулу в українському законодавстві. "Бойовики" продовжують обстріли. А Кремль знову заявляє, що "їх там нєт", – заявив він.

"Особливу тривогу викликає обговорюване розведення військ. З відходом на міфічні, неіснуючі позиції 2016 року ми втрачаємо близько 30 населених пунктів і низку абсолютно принципових ключових висот. Там кожний метр политий кров’ю українських героїв. І тепер військових готують до того, щоб вийти з облаштованих позицій у зиму в чисте поле. Проукраїнська налаштовані місцеві жителі – теж в шоці. Вони бояться розправи", – наголошує Порошенко.

Він запропонував сім кроків, які варто зараз зробити, для того щоб уникнути російської пастки.

  • Перше. Наполягати на принципах "спершу – безпека", "нічого не погоджено, поки все не погоджено" і "тільки через безпеку до виборів".
  • Друге. Сумнозвісна "формула Штайнмайєра", раз вже на неї погодилася влада, має розглядатися виключно як складова "дорожньої карти" виконання Мінських домовленостей. Включно з виведенням російських військових, техніки та зброї, роззброєнням незаконних мілітарних формувань, переходом українсько-російської ділянки кордону під наш контроль.
  • Третє. Відведення – лише за умови сталого і всеохоплюючого припинення вогню. Лінія розмежування зафіксована у Мінську 19 вересня 2014 року. Росія та бойовики мають повернути нам зараз дві з половиною тисячі кілометрів.
  • Четверте. Моніторингова місія ОБСЄ має отримати безперешкодний і повний доступ до всієї окупованої території та встановити постійний контроль над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону.
  • П’яте. Слід створити підгрупу з питань кордону в рамках Тристоронньої контактної групи у Мінську.
  • Шосте. Наполягати на розгортанні багатонаціональних миротворчих сил на всій території окупованого Донбасу, на підставі рішення Ради Безпеки ООН.
  • Сьоме. На території ОРДЛО має бути відновлено оподаткування в рамках правового поля України, а також фінансова і банківська системи, повернута українська власність, як і записано все чітко в Мінських домовленостях. Лише це дасть підстави і можливість повною мірою відновити соціальне забезпечення регіону.

Нагадаємо, 8 жовтня начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України генерал-лейтенант Руслан Хомчак розповів, що ЗСУ на Донбасі відійдуть на позиції 2016 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook