"І тут Ноздрачова понесло": Як полковник ЗСУ розділив долю заступниці головреда Cosmopolitan

Вчорашня заява полковника ЗСУ Ноздрачова про те, що українські військові готові до реінтеграції з російськими військовими і бойовиками "ЛДНР", але є проблема з ветеранами, отримала вибуховий резонанс

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
"І тут Ноздрачова понесло": Як полковник…

Інформаційна картина 12 грудня в Україні складалася з цілої низки військових новин. День піхоти, пожежа на російському "смердючому Кузі", звільнення з-під арешту Комарянького, арешти і обшуки у атовців і волонтерів у справі Шеремета.

Читайте також - "Справа броників": Коли ДБР визнає, що переслідувало не тих

Виступ начальника Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України полковника Олексія Ноздрачова на круглому столі на тему "Національна стійкість: нові підходи у вирішенні старих проблем" в "Укрінформі" справив ефект соди, що її додали у пляшку з оцтом (а потім виплеснули комусь в очі...)

Нагадаємо, Ноздрачов, відповідаючи на запитання журналіста про те, чи існує майданчик для вирішення питань комунікації з окупованими територіями і ветеранами, зазначив про готовність української армії до реінтеграції з російською армією. Ба більше, за його словами, в РНБО вже створена група по національно-патріотичному вихованню.

"Питання реінтеграції, це ,в першу чергу, питання безпеки. Я вас хочу запевнити, що військовий і військовий росіянин, які проти нас воювали і продовжують воювати, і навіть ті військові, які є у формуваннях Донецької і Луганської областей, якщо буде прийнято політичне рішення і імплементоване, вони реінтегруються дуже швидко. Тому що, всеж-таки, крім національної ідеї існують військові традиції. І порозумітись військовим росіянам і військовим українцям, навіть якщо вони були ворогами, краще. Але не забувайте, що існують праворадикальні рухи, які не контролюються державою. Беремо загальну картинку, праворадикалізм зараз випущений безконтрольно і немає (крім спеціальних служб) державної політики щодо реінтеграції саме цих ветеранів, (а іноді не завжди ветеранів, а іноді не завжди людей, які піклуються про безпеку держави), до державної політики та реінтеграції до ініціатив", – заявив він.

Полковник додав, що "ми зможемо вдало реінтегрувати Донецьку та Луганську області, якщо сильне українське суспільство займеться реінтеграцією іншої частини суспільства".

"Одна частина суспільства менш інтегрована, інша більше. Ось на цьому сколі йде радикалізм. Тому нам треба з вами в цьому напрямі теж працювати", – продовжив Ноздрачов. І додав, що про український радикалізм кажуть на Заході, але не в Україні, нагадавши в якості приводу позицію США щодо полку"Азов".

Реакція послідувала блискавично. Генштаб ЗСУ спрацював майже на випередження і ще до початку хайпу розповсюдив заяву про те, що оціночні суб’єктивні судження, у тому числі політичного характеру, висловлені полковником Ноздрачовим, не є позицією Генерального штабу та Збройних Сил України і що за даним фактом призначено службове розслідування.

Але хвиля гніву вже піднялася, тим паче, що вибачень від самого Ноздрачова не послідувало. Ветерани (ті самі, з якими "є проблема") заходилися пояснювати полковнику, в чому він не правий, застосовуючи притаманну для армії лексику. І домовилися організувати мітинг, щоб висловити свої претензії особисто.

Хто такий Ноздрачов 

Олексій Ноздрачов народився 3 січня 1977 року в Житомирі, в 1993 році прийняв присягу. Після навчання у Харківському гвардійському вищому військовому танковому командному училищі служив командиром танкового взводу, танкової роти. В двотисячні очолював групу проведення заходів міжнародного військового співробітництва і відділ військового співробітництва з Європейським командуванням ЗС США Центру забезпечення заходів міжнародного співробітництва Збройних Сил України. Крім того, з 2005 по 2006 рік Ноздрачов служив старшим офіцером штабу Багатонаціональної дивізії "Центр-Південь" Українського миротворчого контингенту в Республіці Ірак, а  в 2009 — 2010 навчався у Командно-штабному коледжі Сухопутних військ США, форт Левенворс.

Читайте також - Олексій Ноздрачов: Питання Донбасу і Криму ляже на плечі молоді - це 10-15 років

З 2010 по 2011 рік — старший офіцер відділу планування управління оперативної підготовки Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ.

У 2011 — 2014 роках — заступник начальника відділу військового співробітництва з країнами Західної Європи та Америки управління двостороннього співробітництва Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України, м. Київ.

З 2014 року по теперішній час  -  начальника Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України, м. Київ. Нагороджений багатьма медалями і нагородами. Одружений, має двох доньок.

Як бачимо, Ноздрачов - професійний військовий, все доросле життя – в армії, має міжнародний досвід і за всю військову карьєру питань до його офіцерської чести не виникало. Військовий блогер Олександр Сурков пояснює – Ноздравчов і зараз не перетворився на сепара. Просто він виступав і його понесло.

Але є й ті, хто став на захист Ноздрачова, мовляв, ніякий він не зрадник і не сепар, а просто наговорив зайвого – бувають такі люди, які починають виступати і їх "несе". Це і сталося з полковником

На його сторінці також розгорнулася акція підтримки.

Зрештою Ноздрачов вибачився. Він не став виправдовуватися, заявив, що припустився помилки, некоректно висловившись стосовно ветеранів і військовослужбовців, що виконують завдання у боротьбі з російською агресією, не висловлював думку керівництва Збройних Сил України і попросив вибачення за ці помилки. Написав, що готовий понести покарання.

"Моя особиста позиція є патріотичною та підтверджена діями з перших днів війни. Сказане мною не є відображенням того, що я хотів донести", - зазначив він.

Але і це не допомогло. Під Міноборони зібрався мітинг, активісти вимагали звільнити Ноздрачова.

"Рух ветеранів України вимагає від Олексія Ноздрачова вибачень, а також його звільнення зі Збройних Сил України. Нехай його приклад стане наукою для інших "миротворців". Національний Корпус приєднався до пікету ветеранів. Не дозволимо нікому нехтувати заслугами і перемогами наших добровольців та висловлювати ідеї про колаборацію з окупантами!" – зазначили в заяві.

Мітингарів запустили в актовий зал Міноборони, де полковник Ноздрачов виступив перед ними і ще раз перепросив за свої висловлювання.

В той же час прес-служба Військової служби правопорядку ЗСУ розповсюдила заяву про те, що на час проведення службового розслідування начальник Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України полковник Олексій Ноздрачов усунутий від виконання службових обов’язків.

Після цього мітингарі розійшлися у своїх справах.

Ситуація з полковником Ноздрачовим багато в чому нагадує історію заступниці редактора Cosmopolitan Ukraine Євгенії Пліхіної, що сталася минулого тижня. 

Читайте також -  Пожартувала про похорон: Як редакторка Cosmopolitan образила пам'ять загиблого Героя і ще багатьох українців

Вона опублікувала саркастичний допис на своїй сторінці у Фейсбуці, де посміялася з того, як раптово потрапила у похоронну процесію. Цей допис помітили і вказали їй, що то був похорон Героя України, який загинув на Донбасі. Пліхіна вибачилася, спробувала виправдатися тим, що не розібралася в ситуації як слід і не написала, не подумавши, але громадськість все одно домоглася її звільнення. Після хвилі критики вона закрила свою сторінку. 

Схожа ситуація відбувається зараз і з Ноздрачовим. Хоча дозволимо собі припустити, що офіцер ЗСУ з великим стажем приніс, усе ж таки, чимало користі і армії і суспільству і зможе приносити її і далі,  якщо його виженуть зі служби. Але звісно, громадськість надалі має пильно слідкувати за його заявами і вчинками.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme