Гвардійцям на Донбасі надають мобільну психологічну підтримку

У районі Операції об’єднаних сил (ООС) із гвардійцями працюють мобільні групи психологічної підтримки

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу ООС у Facebook.

Зазначається, що особливості завдань військовослужбовців під час проведення операції Об’єднаних сил вимагають від особового складу психологічної стійкості, готовності до застосування зброї в умовах бойової обстановки, індивідуальних професійних вмінь та схвалення відповідальних рішень.

"Основними завданнями, які покладаються на психологів у військових колективах, є моніторинг психологічного стану особового складу, виявлення осіб із ознаками девіантної поведінки, а також психологічна підтримка та допомога воякам, які зазнали впливу стрес-факторів", – розповів офіцер-психолог підрозділу Національної гвардії України капітан Андрій Пічугін.

Так, із гвардійцями проводяться індивідуальні психологічні консультації та колективні заняття.

Під час занять бійці проходять психологічну діагностику для визначення їх адаптації до нових умов служби та готовності до виконання службово-бойових завдань у звичайних та екстремальних умовах.

Основна увага приділяється військовослужбовцям, які вперше задіяні для виконання завдань у районі проведення ООС. Під час роботи використовуються "скринінгові методики", які дозволяють швидко визначити, хто в першу чергу потребує підвищеної уваги командирів чи допомоги психологів.

Для задоволення духовних потреб військовослужбовці мають можливість поспілкуватися з військовим священиком. Капелан отець Анатолій завжди вислухає гвардійців, дасть духовні настанови та благословить на службу.

"У такій складній ситуації ми мусимо бути сильними та витривалими. Потрібно пам’ятати, що віра додає міцності та стійкості духу у цей нелегкий для України час. Не треба соромитись звертатись до Бога у покаянній молитві. Молитва – неабияка сила, яка допомагає виконувати свої обов’язки", – поділився мудрістю військовий капелан отець Анатолій.

Наголошується, що під час виконання службово-бойових завдань в районі проведення ООС психологи та військові капелани угруповання НГУ в ОТУ "Схід" постійно проводять роботу з особовим складом. Це допомагає бійцям подолати негативні емоції та психотравмуючі ситуації і дає змогу впевнено стояти на захисті держави.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme