Група "Трейд Коммодіті" зірвала п'ять контрактів з Міноборони, – Telegram-канал

Компанії з орбіти "Трейд Коммодіті" в 2019 році нібито виграли на тендерах Міністерства оборони України право на поставку найбільшого обсягу світлих нафтопродуктів, але при цьому порушили строки поставки по п'яти з семи контрактів
 

Про це свідчать дані системи ProZorro і урядового порталу Spending.gov.ua, повідомляє Depo.ua з посиланням на Telegram-канал "НачШтабу".

Повідомляється, що всього в 2019 р афілійовані з "Трейд Коммодіті" компанії "Торум", "Август Пром" і "Ферст Груп" підписали контракти на постачання 80 895 тонн світлих нафтопродуктів на суму 2,29 млрд грн. З цього обсягу вони зобов'язалися поставити 5300 т річного ДТ, 40 973 т арктичного, 16 580 т авіаційного гасу і 18 042 т бензину А-80. Це 60% від усього законтрактованого міністерством обсягу палива за підсумком минулого року.

При цьому компанія в повному обсязі змогла виконати тільки два з семи контрактів. За п'ятьма договорами початкові терміни поставки були порушені і розпочато судові слухання.

Як відомо, в 2016-2017 роках "Трейд Коммодіті" було одним із найбільших постачальників пального Міністерству оборони, доки НАБУ не розпочало розслідувати розтрату військовими 149 млн гривень при закупівлі пального у цієї фірми.

Раніше ЗМІ повідомляли, що від ТОВ "Трейд Коммодіті" походить умовна група компаній, чия неофіційна назва "комодівці", яка пов'язана з бізнесменом Андрієм Адамовським та оточенням колишнього нардепа від "БПП" Олександра Грановського.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року НАБУ викрило у Міністерстві оборони корупційну схему розтрати 149 млн гривень, взявши "на гарячому" заступника глави Міноборони Степана Полторака та його підлеглого.

Того ж дня стало відомо, що у корупційній схемі, яку розкрило НАБУ у Мінооборони України, фігурує компанія "Трейд Коммодіті".

25 січня 2019 року експертиза в рамках розслідування кримінального провадження про державні кошти при закупівлі Міністерством оборони палива у фірми "Трейд Коммодіті" знизила збитки зі 149 млн гривень до 58 млн.

8 жовтня 2019 року САП направила до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом розтрати коштів держбюджету в особливо великому розмірі під час закупівлі палива для Міністерства оборони України на суму понад 58 млн гривень.

 

Читайте також: Корупція в оборонці: Що за схеми існують в Україні та Європі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme