Головне завдання шкіл в ОРДЛО - навчити ненавидіти Україну, - дослідження

У школах на окупованій території Донбасу дітей готують до війни, прищеплюють любов до Росії і ненависть до України

Depo.Війна
24 жовтня 2017 14:00
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у дослідженні "Окупований Донбас: економіка, демографія, групи впливу. Стратегії для України", проведеного спільно Центром вивчення Росії та окупованих територій і виданням "Ділова столиця", передає Depo.ua.

Зокрема, у шкільній програмі на окупованій частині Донецької області з'явилися нові обов'язкові предмети "Уроки громадянськості Донбасу" та "Початкова військова та медико-санітарна підготовка".

На предметі "громадянськості" школярів виховують патріотами так званої "Донецької Народної Республіки", розповідають про Донбас як про нібито частину "русского мира". Як написано в програмі, педагоги "виховують громадянськість і моральну культуру учнів, засновану на поглядах та ідеології ДНР".

Під час занять з військової підготовки старшокласники проходять вогневу і стройову підготовку, вивчають основи цивільної оборони. Також на цих заняттях підліткам розповідають про діяльність так званих "Збройних сил ДНР", замовчуючи участь громадян РФ в їх командному та особистому складі.

На окупованій території фактично викорінюють українську мову та літературу. Хоча офіційно у шкільній програмі ці предмети присутні, але на практиці кількість відданих на їхнє вивчення годин сильно скоротили.

До того ж, за "стандартами республіканської освіти", в початкових класах предмет "Українська мова" взагалі перейменували в "Мову народів Донбасу". А "Українську літературу" тепер називають "Літературне читання народів Донбасу". Такі зміни в шкільній програмі було введене ще на початку 2015 року. У старших класах назви предметів "Українська мова" та "Українська література" залишили без змін.

У "Міністерстві освіти ДНР" не лише придумали власний предмет для вивчення української мови в початкових класах, але і створили до 2016 р. свій власний підручник української мови та літератури для дітей 1-5 класів. У новому підручнику повністю відсутня українська символіка: прапор, герб, гімн. Зате є символи фіктивної "республіки": двоголовий орел і триколірний "прапор".

Загалом як шкільна освіта, так і позашкільна "система виховання" на окупованих територіях підпорядковані одній меті: вбити в голови місцевих дітей, що існує "народ Донбасу", який є складовою частиною "русского мира", а не українського народу, і що в 2014 році український народ розпочав війну проти "народу Донбасу".

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна