ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Фінляндія хоче відправити миротворців на Донбас

Фінляндія повинна брати участь у миротворчій місії ООН на Донбасі, щоб урегулювати ситуацію

Depo.Війна
19 лютого 2018 06:35
ФОТО: depo.ua

Про це заявив президент Фінляндії Саулі Нііністе журналістам на безпековій конференції в Мюнхені, передає Depo.ua з посиланням на Yle.

"Це найбільша проблема в Європі. Якщо є можливість її вирішити, то Фінляндія повинна психологічно і фізично брати в цьому участь", - заявив Нііністе.

За його словами, важко зібрати 20 000 миротворців з невеликої кількості країн.

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен запропонував, щоб миротворці були зібрані з країн, які не є членами НАТО. Расмуссен безпосередньо назвав Фінляндію, Швецію та Австрію.

Нагадаємо, Білорусь готова взяти участь у миротворчій місії в Україні при домовленості між президентом України Петром Порошенком і Росії Володимиром Путіним.

Німецькі миротворці в майбутньому можуть приєднатися до місії на Донбасі, якщо відповідне рішення буде ухвалене на рівні Ради безпеки ООН.

Як відомо, 12 лютого у звіті, який склав колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен для Мюнхенської конференції з безпеки, йдеться про те, що Донбасу потрібні 20 тисяч миротворців.

У документі говориться, що ООН має розглянути розгортання контингенту в 20 тисяч військовослужбовців з країн, які не є членами НАТО, і 4 тисяч поліцейських для того, щоб допомогти вирішити кризу в Україні.

Тоді ж зазначалося, що для операції необхідно залучити низку європейських країн, таких як Швеція, країн, які мають досвід миротворчих операцій, таких як Бразилія, і країн, яким довіряє Росія, таких як Білорусь.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна