"Фейсбук" проти "совка": Яка "жесть" відбувається на полігоні "ШирЛан"

Якщо дуже постаратись, то в армії завжди можна знайти "зраду", але деколи й старатись не потрібно – "зрада" знаходиться сама

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
"Фейсбук" проти "совка": Яка "жесть" від…

Принаймні двічі на рік, восени і навесні, український інформаційний простір будоражать повідомлення про те, що в тилу все не "слава Богу" і що від початку війни на військових полігонах та пунктах постійної дислокації (ППД) досі майже нічого не змінилося.

Не стала винятком і нинішня весна. 9 березня військовослужбовець ЗСУ Юлія Матвієнко, більш відома за позивним "Білка", своїм постом у Facebook викрила страшну військову таємницю: Широколанівський полігон (він же 235-й загальновійськовий полігон, а нині 235-й міжвидовий центр підготовки військових частин та підрозділів, або просто "Широкий лан"), який знаходиться в Миколаївській області, в прямому значенні цих слів потопає у болоті.

"І знову "ШирЛан"... Пекло на землі, яке не можуть привести в нормальний стан вже 5 рік війни... Сєпари так до свого м'яса не ставляться, як у нас... Коли наступного разу генерали будуть питати ЧОМУ не хочуть залишатися на КОНТРАКТ, нехай просто уявлять собі хоч одну добу там прожити", – написала Юлія.

Я не дарма вжив термін "страшну військову таємницю", адже після цього посту з подачі командування на полігоні почався справжній "шмон" з метою встановити: хто саме зробив і виклав у мережу дані фото.

Також почався тиск на саму Юлію з метою змусити її видалити пост.

Однак, все це отримало зворотній ефект – "зраду" підхопили інші військовослужбовці і волонтери, тому "зам'яти у зародку" скандал не вдалося.

"Я рідко пишу зраду... Адже по життю я невиправний оптиміст ... Зараз наше життя "на нулях" влаштовує мене повністю... Живемо в теплих будинках або бліндажах, життя розмірене і налагоджене, кожен день несемо службу, згідно графіку... Але скоро знову полігон... А від цього слова у багатьох бійців на потилиці починає ворушитися волосся... "ШирЛан"… Я не розумію цього на 4-му році війни… Ось я тупо не розумію.... Про цей полігон написано так багато, там було 200 перевірок і потім ще 100 перевірок за результатами перших 200 перевірок, а потім ще 50 перевірок по результатами других і перших перевірок... Полігон діючий, постійно стоїть на одному місці... У нас що, в армії не вистачає толкових інженерів, щоб вирішити цю проблему один раз і назавжди?", – підхопила тему боєць ЗСУ Яна Червона.

Більше того, питання дуже швидко вийшло за межі "ШирЛану"!

"У далекому 2016-му, коли мене вже навіть не було на полігоні 93 ОМБр у Черкаському, там сталися дві прикольні історії… У 2017-му, коли ми з 54-ю відпочивали у Башкирівці, туди вперто не пускали журналістів… Чи було чого соромитися? Може, трішечки. Але стопіцот мільйонів з держбюджету не виділялися ані на Черкаське, ані на Башкирівку – то, чорт, чого ж в принципі було очікувати від тих місць. Зате шалені гроші виділялися на "ШирЛан". :) І там все мало бути в ажурі ще з минулого року", – написала відома гранатометниця Лєра Бурлакова, якій свого часу доводилося відстоювати свою позицію проти ЗСУ в суді.

Читайте також: Гранатометниця Бурлакова: Про війну, добробати, та боротьбу з бюрократією ЗСУ.

"4 місяці голоду на ППД. На чорта стільки сидіти на ППД? Чому не можна годувати на ППД? Хто крім бомжів прийде? Романтики і патріоти в 15-му майже всі закінчились. Є звісно бати з нормальним керівництвом, де о/с комфортно, або з міцним здоровим колективом, але це виключення радше, а не правило", – написала мінометниця 72-ї бригади Олена Ігорівна про негідне ставлення до українських військових на пунктах постійної дислокації (ПДД) у Білій Церкві.

Що стосується самої Юлії Матвієнко, то вона продовжила поширювати фото, зроблені бійцями безпосередньо на полігоні "ШирЛан". Та й самі бійці почали їх відкрито викладати на своїх сторінках.

Не забарилася й реакція Оперативного командування "Південь", яка була більше схожою на виправдовування.

"Ситуація, що склалася через складні погодні умови в Україні, в тому числі і на Миколаївщині, коли впродовж останнього часу випало дві місячні норми опадів, наслідком яких стало погіршення побутових умов у наметовому містечку та інші незручності, оперативно виправлені в найкоротший термін, відновлено функціонування дренажної системи та продовжується підтримання у належному стані іншої інфраструктури табору", – написала прес-служба ОК "Південь" у Facebook.

Та й офіційна реакція 92-ї бригади, яка зараз перебуває на полігоні "Широкий лан", не забарилася.

"Зараз командування Збройних сил України на всіх рівнях робить все можливе для того, щоб наша армія ставала сильнішою, мотивованішою і професіональнішою. Про це в фейсбуці пишуть рідко, тому що покращення ніхто не хоче помічати, проте ситуації, які, на думку багатьох, можуть спричинити скандал на просторах інтернету завжди будуть висвітлюватись із серйозним перебільшенням. Я пропоную дивитись на речі об'єктивно, перевіряти джерела, з яких ми отримуємо інформацію, і будувати нову армію, починаючи з себе. Давайте не будемо шукати міфічну "зраду" там, де її немає", – закликав заступник командира 92 ОМБр підполковник Максим Марченко з офіційної сторінки бригади.

Менше з тим, процес зрушився з мертвої точки.

Але Юлія Матвієнко не збиралась зупинятись і порадувала фейсбучну спільноту новими обставинами.

"За два дні хлопці орали і зробили все те що бачимо тепер на нових фото своїми руками... Не хочу "зради", хочу щоб вийшли і чесно сказали: "Так, люди добрі не встигли за термінами, але все добудують". І дали хоч якусь надію, замість затикання ротів і латання дірок... Ну чому вперто не хочуть спуститься на рівень людини. Наввипередки постять, як насправді все круто і нормально", – написала вона в завершення цієї епопеї.

Окрім цього, сьогодні зранку Юрій Мисягін повідомив, що на полігоні сталася пожежа в результаті якої загинув військовий.

Які висновки можна зробити з цієї історії? Якщо глобально, то їх два:

1. Судячи з усього, проблеми на українських військових полігонах, включаючи найбільш топові з них (як "ШирЛан") є і приховати їх не вдасться – не в ті часи живемо, на жаль для командирів полігонів і на щастя для всіх інших.

2. Знову ж таки, судячи з усього, командування полігонів за старою звичкою більше часу, сил і енергії витрачає на пошуки й покарання тих, хто виставляє їх "господарство" у неприглядному світлі (тобто, таким, як воно є насправді), аніж на те, щоб це "господарство" виглядало краще.

А що стосується безпосередньо полігону "Широкий лан, то у березні 2017-го року й справді було виділено 370 мільйонів гривень на будівництво бригадного табору. За словами міністра оборони України Степана Полторака, завершення першої черги будівництва повинно було відбутись до кінця 2017-го року. Однак, як можна здогадатись, не відбулось…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme