ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Eurosatory-2018:Що за зброю і техніку Україна повезла в Париж

Український оборонпром продовжує підкорювати світ, вражаючи іноземців зразками новітньої зброї та техніки

Depo.Війна
13 червня 2018 09:00
ФОТО: depo.ua

Фото – "Укроборонпром"

11 червня Парижі стартувала 26-та міжнародна виставка зброї та військової техніки Eurosatory-2018 – найбільша у своєму роді подія у Європі. Більше того, це одна з найбільших у світі міжнародних виставок в області технологій, безпеки і оборони. Проводиться вона раз на два роки з 1967-го року під патронажем Міноборони Франції.

Цього року участь у ній взяли 1750 компаній з 63 країн світу. Україну традиційно представив держконцерн "Укроборонпром". Протягом виставки підприємства держконцерну демонструватимуть протитанкові ракетні комплекси, бронетехніку, високоточне артилерійське озброєння, безпілотні літальні апарати та інше озброєння.

Зокрема, на виставці демонструються легкий переносний ракетний комплекс "Корсар" від ДП "ДККБ "Луч", високоточний керований артилерійський снаряд "Квітник-К" від ДП НВК "Прогрес", БПЛА "Spectator".

Окрім демонстрації власних розробок, представники підприємств "Укроборонпрому" планують налагодити військово-технічне співробітництво з провідними іноземними виробниками комплектуючих до військової техніки та озброєння. В першу чергу це стосується налагодження постачання сучасних розробок для систем прицілювання, наведення, розвідки та спостереження.

До речі, в контексті проблем, з якими зіштовхнулись українські танкісти на міжнародних змаганнях Strong Europe Tank Challenge 2018, нові системи прицілювання нам не завадили б.

Читайте також: Strong Europe Tank Challenge 2018. Чому Україна посіла останнє місце.

Але зараз не про це. Давайте детальніше ознайомимось з асортиментом продукції, яку "Укроборонпром" виставив на виставці у Парижі.

Легкий переносний ракетний комплекс "Корсар"

"Корсар" – це легкий переносний ракетний комплекс, який призначений для ураження нерухомих і рухомих сучасних броньованих цілей та інших об'єктів, що мають комбіновану, рознесену чи монолітну броню, у тому числі з динамічним захистом, а також малорозмірних цілей типу довготривалих вогневих точок, танків в окопі, легкоброньованих об'єктів та вертольотів.

Фото – Den Kolesnyk

Розробником даного виду зброї є конструкторське бюро "Луч", яке входить до складу Державного Концерну "Укроборонпром".

З нього можна вести вогонь як зі станка, так і з бруствера. Також "Корсар" може бути використаний в складі бойових модулів. Зокрема, у бойовому модулі "Блік-2М" розробки Київського бронетанкового заводу, призначеному для встановлення на легкоброньовану військову техніку, наприклад ББМ "Дозор-Б".

Фото – Ukrainian Military Pages

Дальність стрільби "Корсара" – до 2,5 км, що вдвічі більше, ніж у гранатомета РПГ. При цьому ракета, що летить по лазерному променю, є керованою. Час у польоті на максимальну дальність – 12 секунд. Бронеуразливість тандемної кумулятивної бойової частини за динамічним захистом становить не менше 550 мм, а осколочно-фугасної з ударним ядром – не менше 50 мм.

Від інших ПТРК, таких як "Стугна-П", "Бар'єр" і "Скіф" – "Корсар" відрізняється легкістю (загальна маса 18 кг) та мобільністю – ракета вистрілюється з плеча, її потужності достатньо для знищення практично всіх існуючих видів бронетехніки, а керованість забезпечує до 100% ураження цілі.

Читайте також: Як український "Корсар" наводитиме страх на терористів.

Високоточний керований артилерійський снаряд "Квітник-К"

Керований артилерійський снаряд "Квітник" – це осколково-фугасний боєприпас з лазерною напівактивною головкою самонаведення (типу 9Э421), який призначений для оснащення систем ствольної артилерії калібру 152-мм та/або 155-мм (під стандарти НАТО).

Це продукт розробки ДП НВК "Прогрес", яке входить до складу ДК "Укроборонпром". На озброєння Збройних сил України "Квітник" був прийнятий ще 6 грудня 2012-го року, однак складався з російських комплектуючих.

2017-го року компанією були завершені роботи з диверсифікації елементної бази керованого артилерійського снаряду "Квітник" і всі російські комплектуючі були замінені на вітчизняні та західні аналоги. В результаті отриманий боєприпас отримав кращі характеристики в порівнянні з попередньою версією.

"Квітник" забезпечує ураження танків, пускових ракетних установок, броньованих машин, захисних споруд (ДОТів; ДЗОТів; будівель, пристосованих для оборони тощо); самохідних та буксированих артилерійських гармат; командних, центрів керування, вузлів зв'язку; мостів та водних переправ; бойових, десантних і транспортних кораблів тощо.

Його лазерна напівактивна система наведення дозволяє застосовувати боєприпас не тільки проти бронетехніки, але й проти інших важливих військових об'єктів. Він може застосовуватися для наземної артилерії, наприклад, для самохідних гаубиць типу Мста-С або 2СЗМ "Акація", що суттєво скорочує час виконання бойової задачі. Здатний вражати цілі, що рухаються зі швидкістю до 10 м/с (36 км/год) з імовірністю 0,9.

Дальність стрільби "Квітником" становить 20 км. При цьому його вага не перевищує 48 кг.

Фото – MILITARY NAVIGATOR

Безпілотний літальний апарат "Spectator"

Безпілотник "Spectator" був розроблений у тісний співпраці між НТУ "КПІ ім. І. Сікорського" та "Меридіан" ім. С. Корольова", що входить до складу "Укроборонпрому". Точніше, це не просто безпілотник, а цілий БпАК (безпілотний авіаційний комплекс).

Один такий БпАК складається з наземної станції керування і трьох безпілотних літальних апаратів. Максимальна висота польоту становить 2 км. Вони здатні розвивати швидкість до 120 км/год і безперервно знаходитись у польоті до 2-х годин.

Наземна станція забезпечує прийом і передачу сигналів на безпілотник на відстані до 30 км. При цьому командно-телеметричний канал передає інформацію про положення, параметри польоту і координати цілей, а також забезпечує програмування системи автоматичного керуванням безпілотником. Канал радіо-керування контролює дрон при подавленні системи супутникової навігації та керування цільовим навантаженням, а канал передачі відеосигналу передає зображення з цільового навантаження на наземну станцію керування.

Електрична силова установка літального апарату має низький рівень шуму, що робить ці дрони майже непомітними, а оптимальне співвідношення ваги корисного навантаження на одиницю маси надає йому високі аеродинамічні характеристики.

Плюс вони оснащені сучасними відео та тепловізійними камерами, що дають змогу відслідковувати ділянку до 50 кілометрів на висоті до 2 тисяч метрів. Як це виглядає – можна бачити на відео:

Додатково пристрій можна оснастити камерою денного/нічного бачення із 10-кратним зумом, тепловізійною і мультиспектральною камерами, фотокамерою високої роздільної здатності, датчиком радіаційного фону та іншим обладнанням.

Читайте також: Безпілотник-спостерігач: Як українська армія опановує технології майбутнього.

Ось таку зброю та техніку представляє Україна на найбільшій військовій виставці Європи. А серед зразків, представлених іншими країнами, то найцікавішим наразі виглядає панєвропейський танк EMBT нового покоління, розроблений спільною компанією за участі німецької Krauss-Maffei Wegmann (KMW) та французької Nexter. По суті, це гібрид, який поєднує шасі німецького танку Leopard 2 з баштою Leclerc та гарматою у 120-мм. Але про нього якось іншим разом.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна