Elbit Systems для армії: Що за ізраїльська фірма співпрацюватиме з Україною

Україна підписала меморандум про співпрацю з компанією, яка зробила собі світове ім'я виробництвом бойових безпілотних літальних апаратів

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Elbit Systems для армії: Що за ізраїльсь…

Фото – elbitsystems.com

22 січня український державний концерн "Укроборонпром" та ізраїльська компанія Elbit Systems Ltd підписали меморандум про співпрацю щодо розробки і модернізації озброєння.

"На сьогодні, розвиток співробітництва у сфері озброєння та військової техніки є дуже важливим для Збройних сил України, особливо в часи протистояння російській агресії. Співпраця з ізраїльською компанією-партнером дозволить нам покращити спроможності Збройних сил. То ж за результатами зустрічі було підписано Меморандум про співпрацю між ДК "Укроборонпром" та Elbit Systems Ltd", – заявив міністр оборони України Степан Полторак.

Depo.ua спробував розібратись – що ж це за фірма і чого очікувати Україні від цієї співпраці.

Отож, Elbit Systems – це ізраїльська компанія з розробки і модернізації різних видів озброєння, систем БПЛА, авіоніки, радіолокації, наведення в артилерії та ракетної техніки. Помітних успіхів компанія досягла в модернізації застарілих зразків радянської бойової техніки, конкуруючи на цьому ринку з російськими виробниками.

Варто відзначити, що це найбільший приватний оборонний концерн в Ізраїлі. Центральний офіс знаходиться у місті Хайфа. Дочірні компанії є в Карміелі, Реховоті, Натанії і Нес-Ціоні. Також компанія має партнерів у Європі і Америці, а відучора – в Україні.

На пострадянському просторі компанія Elbit Systems прославилась тим, що під час російсько-грузинської війни 2008-го року постачала в Грузію розвідувальну авіатехніку (зокрема БПЛА "Hermes"), а також модернізовані нею літаки: 2 навчально-бойових Су-25УБ, 6 L-39 і 9 L-29. Безпілотні апарати цієї компанії застосовувалися Грузією для коригування ведення вогню.

У світі Elbit Systems відома тим, що у квітні 2011-го року виграла контракт на суму 15,6 млн доларів на поставку обладнання для управління авіаційними системами ВМС США, а у червні 2011-го року перемогла в конкурсі міністерства оборони Франції на поставки пошукових локаторів і рятувальних маяків для ВПС і ВМФ Франції на суму 5 млн євро.

На чому спеціалізується

Elbit Systems виробляє різноманітний і широкий спектр систем і датчиків для сухопутних військ, від повної модернізації і навчання до обслуговування і послуг з підтримки життя. Системи компанії здійснюють виявлення цілей, керування боєм, лазерне попередження та захист, спостереження, управління вогнем тощо.

Elbit Systems також пропонує системи життєзабезпечення (LSS), додаткові допоміжні блоки живлення (APU) і широкий спектр автономних систем, при чому, постачає передові наземні системи як рішення під ключ, так і на автономній основі. Тобто, комплексні рішення компанії стосуються всіх типів сил і можуть бути інтегровані в існуючі платформи.

Простіше кажучи, системи Elbit Systems для наземної техніки надають поліпшену бойову ефективність, летальність і живучість для всіх типів бойових машин за рахунок можливості ведення бойових дій "під закритими люками". Останнє дуже важливо в контексті збереження життів воїнів.

Але все ж основний напрямок діяльності компанії – безпілотна авіація. Elbit Systems пропонує широкий асортимент універсальної тактичної системи UAS – від портативного БПЛА "Skylark" і до нової генерації безпілотників "Hermes 900" середньої дальності.

Крім цього, у співпраці з США компанія розробила і виготовляє пілотські шоломи для винищувачів F-35C, які з 2016-го року входять до стандартної комплектації літаків.

Також відомо, що Elbit Systems бере участь в роботі по створенню європейського винищувача нового покоління, а також у розробках космічних супутників розвідки.

Чим Elbit Systems може бути корисна Україні

В контексті вищесказаного, можна зробити висновок, що співпраця "Укроборонпрому" з Elbit Systems може принести багато користі в першу чергу саме для України, яка веде власні розробки сучасних і перспективних БПЛА. І якщо двигун і фюзеляж вітчизняні зброярі навчились робити на заздрість багатьом, то дистанційне керування БПЛА наразі є не найсильнішою стороною вітчизняного літакобудування.

Читайте також: Реактивний безпілотник: Чи допоможе українська розробка в АТО.

Читайте також: Що за новий український дрон-камікадзе буде "кошмарити" Росію.

Читайте також: Безпілотник-шпигун: Яку зброю майбутнього розробили в Україні.

Читайте також: Безпілотник-спостерігач: Як українська армія опановує технології майбутнього.

Читайте також: Ударний безпілотник від "Антонова": Чим Україна бомбитиме росіян.

Також для України актуальною є модернізація бойового авіапарку. В першу чергу мова йде про реактивні винищувачі МіГ-29 і Су-27, адже Україна пішла шляхом не закупівлі нових сучасних винищувачів, а модернізації старих і майже спрацьованих літаків з радянського минулого.

Читайте також: Пролонгація хламу: Що дасть Україні модернізація старих МіГ-29.

Ну і не можна забувати про радянські танки Т-64, які є своєрідним "залізним запасом" української армії – тим матеріалом, з якого вже зробили і ще зроблять не одну модель сучасної бронетехніки.

Станом на сьогодні після всіх втрат, модернізацій і реінкарнацій в лавах ЗСУ перебуває 710 одиниць різних модифікацій Т-64 (Т-64Б, Т-64БВ, Т-64БМ). Тобто, "сировини" для подальших модифікацій більш ніж достатньо як для вітчизняних конструкторів, так і для ізраїльських.

Читайте також: Танк на перехідний період: Якою буде чергова модернізація Т-64.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme