Експерт розповів, чи варто Україні чекати допомоги від НАТО

Політолог Олексій Кафтан вважає, що Україна не має сильно розраховувати на допомогу інших країн

Про це він повідомив в ефірі онлайн-конференції Depo.ua.

"Нашому керівництву бракує можливості співвідносити свої очікування з реальним станом речей. Це звучить прекрасно, нумо, нехай НАТО зайдев Азов. Але це мені нагадує дитячий анекдот, чи зможе крокодил з'їсти слона. Зможе, але хто йому дасть?", - жартує Кафтан.

Він нагадує, що кораблі НАТО країн членами Чорноморського басейну, можуть бувати в Чорному морі лише за принципом ротації 21 день, а загальний тонаж обмежується.

"Для чого кораблям з Чорного моря проходити в Азовське? Що ми можемо запропонувати? Для чого тим же Нідерландам, які торгують з Росією, посилати сюди есмінець?", - наголошує політолог.

Кафтан вважає, що ми не можемо просити Німеччину надсилати кораблі, оскільки Росія може використати це у пропаганді серед німців. Також він відповів на запитання, чи чекати допомоги від Туреччини.

"Турецький флот найсильніший на Чорному морі, питання в тому – навіщо це туркам. В них досить-таки рівні стосунки з Росією і вони собі ради дають. Що чи можемо запропонувати за таке заступництво?", - розмірковує експерт.

Нагадаємо, 6 грудня експерт Олексій Кафтан повідомив, що Росія намагається економічно придушувати порти України в Азовському морі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна