Двом полоненим українським морякам наклали гіпс, в одного - пошкоджені очі, - адвокат

Троє українських моряків, які були поранені під час атаки росіянами українських кораблів біля Керченської протоки, перебувають у лікарні слідчого ізолятора №1 по Москві, так званої "Матроської тиші", їхній стан задовільний

Про це повідомила адвокатка Євгенія Закревська з посиланням на Павла П'ятницького - члена Громадської спостережної комісії Москви з контролю за дотриманням прав громадян в місцях позбавлення волі, передає Depo.ua з посиланням на "Громадське".

Двом військовослужбовцям наклали гіпс, під час нападу Росії вони дістали осколкові поранення.

"Їм роблять перев'язку, ставлять крапельниці. Адміністрація ізолятора видала зимовий одяг і взуття, чисту постільну білизну. Якістю харчування поранені задоволені, претензій будь-яких до медиків санітарної частини ізолятора або інспекторам УФСІН Москви не мають", - повідомила адвокатка.

Василь Сорока, співробітник контррозвідки СБУ, який під час атаки РФ дістав осколкове поранення руки, перебуває в одиночній камері.

Андрій Ейдер з осколковими пораненнями ніг - з двома сусідами по камері, які нібито допомагають йому виходити на прогулянку. Ейдеру також видали тростину.

Третій поранений моряк - Андрій Артеменко - теж перебуває у камері з двома сусідами, у нього осколкове поранення руки і пошкоджені білки очей.

"Одразу після надходження всі троє були оглянуті терапевтом, хірургом, невропатологом та інфекціоністом. Їм зробили ЕКГ, УЗД, взяті аналізи, а Артеменко 3 грудня додатково оглянутий офтальмологом. Стан усіх трьох пацієнтів головлікар лікарні оцінює як стабільний та задовільний", - передала адвокатка слова П'ятницького.

Нагадаємо, 4 грудня уповноважена з прав людини Росії Тетяна Москалькова нарешті надала інформацію про умови утримання в слідчих ізоляторах Росії українських військовополонених та стан здоров'я поранених моряків.

Раніше Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі зобов'язав Росію надати необхідне лікування полоненим біля Керченської протоки українським морякам.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

30 листопада стало відомо, що полонені українські моряки знаходяться в СІЗО в московському "Лефортово".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна