Довоювалися-3: Як влада Зеленського знищує українську армію

Все вказує на те, що проблеми в українській армії не лише не вирішуються, а навпаки – поглиблюються

Довоювалися-3: Як влада Зеленського знищ…
Фото - president.gov.ua

Depo.ua продовжує відслідковувати стан справ в українській армії навіть у святковий для неї день. Тривожні "дзвіночки" з Міністерства оборони ігнорувати важко. Наші джерела у відомстві повідомляють, що зараз готується низка не дуже популярних нововведень.

Зокрема, військові чиновники хочуть максимально звузити права волонтерів, обмежити їм доступ у зону проведення Операції Об'єднаних сил, а також вивезти всі волонтерські автомобілі з військових частин та з'єднань.

Судячи з усього, така інформація доходить не лише до нас. У мережі вже можна зустріти пости військовослужбовців на цю тему. Зокрема, про це пише офіцер ЗСУ Дмитро Іванов і навіть наводить скрін документу (наскільки можна здогадатися – наказу).

Зокрема, пропонується "оптимізувати" штатну чисельність автомобілів до 5 в батальйоні і до 1-2 в роті, а решту – повернути волонтерам.

Ті, хто навіть віддалено знайомі зі станом речей на передовій розуміють, що такий наказ, м'яко кажучи, суперечить здоровому ґлузду. Адже для нормального функціонування батальйону на досить розтягнутій лінії фронту реальні потреби у засобах пересування складають 15-20 автомобілів, і це не взяті зі стелі цифри, а сформовані роками реальні потреби. Та й не зрозуміла логіка такого рішення, якщо воно все ж буде ухвалене. Що воно дасть, окрім послаблення обороноздатності військ?

Можна припустити, що таким чином Міноборони хоче навести лад з обліком транспортних засобів. Але для цього можна знайти спосіб легалізувати наявний автотранспорт, а не заганяти його у далекі від реальності ліміти. Втім, захищаючи волонтерів, які 5 грудня відзначали своє свято, головне не впасти у іншу крайність. Бо були й такі прецеденти.

Читайте також: УБД для волонтерів: Які демони сховалися у законопроекті Андрія Денисенка.

Надання статусу учасників бойових дій (УБД) – також цікава тема, яка незабаром отримає свій розвиток. Закон про надання статусу УБД добровольцям під кінець року був ухвалений Верховною Радою не просто так. Наші джерела в Офісі президента повідомляють, що вже найближчим часом планується провести повний аудит усіх учасників АТО і ООС, включно з прокуратурою, СБУ, поліцією, податковою і військовими командирами (останнім буде приділено особливу увагу, оскільки набувають розголосу історії про командирів бригад, які отримали УБД, відсидівшись у штабі). Простіше кажучи, протягом 2020 року багатьох можуть позбавити "корочки" УБД. І певна логіка у цьому є. Адже за п'ять з половиною років війни статус учасників бойових дій отримали багато як "воєнних туристів", що на кілька днів оформляли відрядження у зону проведення АТО/ООС, так і просто відверто "лівих" персонажів, які з метою отримання пільг скористались "зв'язками" у відповідних органах. А це, окрім непомірного навантаження на держбюджет, призводить ще й до девальвації самого статусу учасників бойових дій у суспільстві.

Читайте також: Як в Кабміні вирішили відсіяти "триденників" від участі в АТО.

До речі, спроби "відсікти" відвертий "лівак" здійснювались і раніше – за попередньої влади. Але повністю проблему не вирішили. Але не варто сприймати цю новину з безмежним позитивом, адже в сучасних українських реаліях "під шумок" можуть позбавити УБД й реальних бойових офіцерів.

І все це відбувається на фоні тотального "паралічу" оборонного сектору. Після скандальних розслідувань Bihus.info там і так боялися зайвий підпис поставити під тим чи іншим дозволом чи погодженням, а зараз, після арешту генерала Дмитра Марченка, цей процес взагалі майже застопорився.

Читайте також: Скандал в ЗСУ: Кому заважає герой-танкіст Євген Межевікін.

Екснардеп і політолог Вадим Денисенко зазначив, що зараз майже всі військові, хто мають повноваження щось підписувати, банально бояться і уникають цього (переважно йдуть на лікарняне), а їхні заступники також намагаються не підставлятись (найчастіше просто затягують прийняття рішень на невизначений термін).

Читайте також: "Зрада" чи політичне переслідування: За що арештували генерала Марченка.

В розрізі 2019 року це вже призвело до того, що за офіційними даними Міністерства фінансів за перші три квартали цього року в Міноборони не встигли освоїти 6,9 млрд грн. А потім ми дивуємось, чому у нас передові оборонні проекти, як то "Вільха", "Нептун" чи "Лань" раптом "забуксували" і майже рік перебувають "на етапі проведення попередніх випробувань виготовлених дослідних зразків".

Власне, не так давно ми писали, що ситуація в оборонному комплексі України ще гірша, аніж здається на перший погляд. Тепер ми знаємо ще одну причину цього ганебного явища.

Читайте також: Збройний анабіоз: В якій кризі опинилася українська оборонка за Зеленського.

Все це, а також низка інших факторів (типу відведення сил та засобів від лінії розмежування) призводить до деморалізації як в армії, у якій і без того спостерігається серйозний недокомплект, так і до деморалізації у самому оборонному відомстві. Але кого це хвилює? З Днем Збройних сил, Україно!

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme