Довга рука гранатометника: Що за бойовий робот "Скорпіон" може незабаром з'явитись на озброєнні ЗСУ

В Україні приватні оборонні компанії закривають питання державного оборонного замовлення більш ніж на половину, відіграючи важливу роль у зміцненні  обороноздатності держави

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Довга рука гранатометника: Що за бойовий…
Фото: Temerland military solutions

Днями на території виставкового центру "КиївЕкспоПлаза" Громадська спілка "Ліга оборонних підприємств України" провела презентацію своєї оборонної продукції для Київської асоціації військових аташе (КАВА), представників силових структур України та ЗМІ.

Цього року участь у заході взяли понад двадцять приватних компаній, які входять до Ліги оборонних підприємств України. Зокрема, НВП "Атлон Авіа" традиційно показав добре відомий безпілотний авіаційний комплекс А1-СМ "Фурія" та засіб високоточного ураження цілей БпАК ST-35 "Грім". НВО "Практика" представила броньовану машину "Козак-5", бронетранспортери "Отаман" і модернізовану версію БТР-60 "Хорунжий". А представники ПАТ "АВ-ФАРМ" демонстрували вітчизняні зразки тактичної медицини: джгути-турнікети, перев'язувальні пакети типу бандаж, кровоспинні та компресійні бинти, шини, військові аптечки та ранці медиків.

Про все це ми в тій чи іншій мірі вже писали. А ось що звернуло на себе особливу увагу, це безпілотний роботизований модуль "Скорпіон" від компанії "Temerland military solutions" (не плутати з російським бойовим роботом "Скорпіон").

Безпілотний роботизований модуль "Скорпіон"

Що таке безпілотний робот "Скорпіон"

Український безпілотний роботизований модуль "Скорпіон" – це мобільний багатофункціональний засіб вогневої підтримки і розвідки рівня "рота – батальйон" для охорони периметра і кордонів.

Передбачається, що він буде застосовуватись для посилення взводу або відділення кулеметом та/або гранатометом на мобільній платформі і забезпечуватиме військовий маневр вогнем. А при наявності трьох або більше одиниць цієї техніки можна вибудувати більш ефективну лінію вогню при активній обороні цілої роти.

Читайте також: Бойові рóботи в Україні: Що за "Мисливець" і "Кентавр" вже воюють на Донбасі

Управлінні роботом "Скорпіон"

Система управління роботизованою платформою "Скорпіон" складається з двох частин:

- 2 бортових комп'ютера NVIDIA Jetson для стеження за дорогою і обробки об'єктів та перешкод нейронною мережею з усіх боків;

- 2 програмованих контролера PLC для управління рухом роботизованої платформи (шасі) і управління туреллю (бойовим блоком).

Можливості системи управління "Скорпіона":

Автономне управління:

- SMART TRACK (рух за провідним автомобілем або іншим об'єктом);

- по GPS (патрулювання по периметру; рух з точки в точку; повернення "додому" при пропажі каналу управління);

- без GPS (рух під час роботи засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).

Дистанційне управління:

- локально (за допомогою жестів, голосу тощо);

- віддалено (з операторської станції, з планшета, з квадрокоптера).

Реальна дальність управління "Скорпіоном" складає 1-2 км. Для збільшення дистанції роботи до 8 км зі збереженням можливості локального управління і стеження за роботом в автономному режимі, розробниками наразі тестується застосування групи мобільних репітерів (ретрансляторів Wi-Fi сигналу), які будуть знаходяться в касеті на безпілотнику.

За задумом, під час руху рóбота через певну відстань (300-1000 метрів) безпілотник-укладач автоматично з касети буде укладати на поверхню землі один з репітерів, через який робот "Скорпіон" отримуватиме сигнал. Також завдяки цьому можна буде здійснювати обмін даними між диспетчером і безпілотниками, які працюватимуть у даному радіусі дії сигналу.

Таким чином безпілотна установка в міру просування буде "плести інтернет-павутину" і будувати мережу Wi-Fi.

При цьому мобільний ретранслятор буде оснащений бездротовою зарядкою і зможе перебувати на підзарядці ще в русі на безпілотнику. У робочому ж режимі додатковим джерелом енергії у репітера буде сонячна панель. Також пристрій буде оснащений телескопічною щоглою, на кінці якої знаходиться власне сам модуль ретрансляції з низьким споживанням енергії.

Додатково, для більш точного позиціонування, пристрій може оснащуватися датчиком класу систем RTLS (Real-time Locating Systems – системою позиціонування в режимі реального часу) за технологією з надширокою смугою пропускання Ultra-Wide Band (UWB).

Читайте також: Робот TALON: Що за американське чудо техніки допомагає українським саперам

Технічні характеристики робота "Скорпіон"

Привід – гусеничний

Силовий агрегат – 2 батареї х 5 кВт

Потужність агрегату – 20 к. с.

Напруга електроживлення – 48 В

Ємність батареї для забезпечення живлення – 2 х 60 Ач

Робоча температура – від -25°С до +60°С

Ступінь захисту – IP65

Матеріал корпусу платформи – сталь товщиною 2 мм

Габаритні розміри платформи (Ш х В х Д) – 860 x 500 x 105 мм

Габаритні розміри з туреллю (Ш х В х Д) – 860 x 1900 x 1320 мм

Кліренс – 140 мм

Маса платформи (без озброєння і боєкомплекту) – 370 кг

Сектор спостереження та ураження у вертикальній площині лежить у діапазоні від -30 до +40 градусів, у горизонтальній – всі 360 градусів.

Обладнання бойової турелі бойового робота "Скорпіон"

Також "Скорпіон" обладнаний відеокамерами для управління оператором і забезпечення автономного руху, радарами для автономного руху і інфрачервоним прожектором підсвічування для пересування у темряві.

Обладнання системи стеження бойового робота "Скорпіон"

Як бачимо, безпілотний роботизований модуль "Скорпіон" виглядає досить цікаво і невдовзі може поповнити "парк" бойових роботів, які вже перебувають на озброєнні ЗСУ. Принаймні, хочеться вірити, що він не потрапить до категорії вічноперспективних розробок.

Читайте також: Проект "Тінь": Які рóботи скоро охоронятимуть державний кордон з моря

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme