ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Донецький аеропорт. Коли ЗСУ вдарять по Спартаку (КАРТА)

Бої в районі Донецького аеропорту наразі локальні, проте наші військові дають відсіч терористам, котрі атакують наші позиції

Depo.Війна
19 червня 2017 10:00
ФОТО: depo.ua

Поки головна увага в АТО останніми днями зосереджена навколо Авдіївки, "Бутівки" та Ясинуватського блокпосту, по якій регулярно працюють терористи зі ствольної артилерії, мінометів, "Градів-П" і не тільки, досить уривчастою є інформація про події довкола Донецького аеропорту. Якщо у травні-на початку червня там відбувалося суттєве загострення - терористи били з "Градів", 122-мм артилерії та мінометів 82-мм і 120-мм калібру по Опитному, Пісках, навіть штурмова група виходила на дистанцію ближнього бою з району Жобуньків, то зараз новин звідти стало менше. Але мова виключно про офіційну інформацію. За останні дні відомо лише про обстріл Пісків з гранатометів, хоча по позиціях наших хлопців в Опитному також прилітало з мінометів.

Ще 14-го червня ворог вдарив зі 122-мм артилерії по позиціях ЗСУ у Пісках, а з мінометів 82-мм і 120-мм калібру били по Опитному.

З окупованого Спартака в останні дні також надходили повідомлення про вихідні залпи і прильоти. Зокрема, сепаратисти повідомляли вчора про обстріли околиць Спартака з артилерії та БМП. Нам же відомо, що зі Спартака по наших позиціях поблизу "Бутівки" та Опитного працювали ще й з танка.

Варто відзначити, що деякі політики не так давно вирішили підірвати інформаційний простір, розповівши про перемогу в Спартау. Відзначився Ігор Мосійчук, який у власному "Фейсбуці" тиждень тому почав писати, що наша армія "остаточно вибила окупантів і колаборантів зі Спартака". Інформація була запущена якраз на фоні боїв у цьому районі, проте люди, знайомі з військовою ситуацією, окрім як з посмішкою сприймати її не могли.

Справа в тому, що у районі Спартака зосереджені достатньо потужні ресурси "1-го АК "ДНР", із танками та бронетехнікою. Прикриття села забезпечується артилерією з Київського району Донецька, тих самих Жобуньків, Мінерального та Ясинуватої.

Зайти і окопатися в Спартак було б неможливо без значних людських втрат з нашої сторони. Проте, варто відзначити, що ДРГ, які діють у цьому районі, дійсно можуть зблизитися і навіть зайти в село.

Що ж до самої ситуації в цьому районі, включно зі Спартаком, то важливим з точки зору стратегії ЗСУ є вибивання терористів з ряду позицій.

ЗСУ в травні вдарили по позиції бойовиків у школі Спартака. З 2014-го року ця школа виконувала роль вогневої точки, з якої працювали танки та ствольна артилерія по "Бутівці", Авдіївці, Пісках, Опитному і так далі. Цей момент був досить важливим, проте цього недостатньо, щоб погасити активність ворога на цій ділянці.

В Пісках та поблизу них зосереджені достатні не тільки для відбиття атаки ворога, але і для короткого і швидкого наступу сили наших армійців. Така сама ситуація з нашими силами і в Опитному. Це дозволяє ЗСУ тримати в постійній напрузі передові позиції терористів у районі пожежної частини, південніше злітно-посадкової смуги Донецького аеропорту, а також північніше - в районі РЛС. Ці позиції винесені вперед (особливо РЛС). З них досить часто прилітає по Опитному. Прикривають їх бойовики з Жобуньків, а саме з північної околиці, яка відокремлена від Пісок мінним полем, та власного опорника поблизу Спартака, південніше водойми "Хутор". Із Жобуньків досить часто прилітає по наших позиціях у Пісках.

Про важливість вибивання ворога з Жобуньків ми раніше писали. Так само важливо знищити позиції ворога поруч з водоймою "Хутор". Після цього висунуті вперед позиції бойовиків у районі ДАПу залишаться практично без прикриття і їх з великою імовірністю можна буде знищити.

Втім, коли ми говоримо про Спартак, то варто згадати про Мінські домовленості, яких Україна намагається дотримуватися. А за "Мінськом-1" Спартак має бути під контролем бойовиків. Але, варто також згадати кількість населених пунктів, котрі за цими ж домовленостями мають бути українськими, але знаходяться під контролем ворога. Взяти хоча б Дебальцеве, Пікузи...

Наразі операція ЗСУ із наступом на Спартак виглядає малоймовірною. Втім, важливо завдавати точкових ударів у відповідь по вогневих позиціях ворога, з яких регулярно ведуться обстріли наших позицій. Наразі все виглядає так, що ситуація на шматку Піски-Жобуньки-Опитне-Спартак-ДАП залишатиметься локальною. Активно працюватимуть ДРГ і штурмові групи, снайпери, бронетехніка та артилерія з мінометами. До реальних наступальних дій не дійде, оскільки без великих втрат з обох сторін цей наступ не обійдеться.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна