Деокупація Золотого-4: В якому поселенні закріпилися ЗСУ (КАРТА)

У Луганській області українські військовослужбовці взяли під контроль населений пункт Золоте-4. Щоправда, волонтери стверджують, що воно вже давно було нашим

Деокупація Золотого-4: В якому поселенні…

Координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук повідомив у "Фейсбуці" про чергову перемогу ООС.

Після Південного під Горлівкою, успіху на Світлодарській дузі, під Докучаєвськом, неподалік Жолобка та Мар'їнки до успішних операцій Об'єднаних сил додалася, за інформацією Тимчука, зачистка Золотого-4, або Партизанського, як його досі називають місцеві. Про майбутнє звільнення цього населеного пункту Depo.ua писав ще у лютому цього року.

Відомо також, що операція по зачистці Золотого-4 і закріпленню там наших армійців тривала кілька тижнів. Перемогу в соцмережах розповсюдили відомі волонтери та бійці.

Навіть відповідне відео, як над селищем Золоте-4 у Попаснянському районі Луганської області піднімають державний прапор України з'явилося. Прапор там підняли вперше за чотири роки.

Хоча, деякі люди сумнівалися в правдивості інформації. Мовляв, Золоте вже давно наше, зокрема Золоте-4.

Волонтер Роман Донік на подібні закиди наводив "матчастину", за якою саме Золоте - це п'ять поселень. І Золоте-4 та Золоте-5 були не зовсім нашими. Якщо простіше - Золоте-4 було в сірій зоні. Золоте-5 - контролюється терористами.

Що це за Золоте-4

Якщо говорити про саме місто Золоте, то на початок війни мало населення близько 17 000 жителів, які були зайняті роботою на місцевих вугільних шахтах: "Золоте", "Первомайська" і "Карбоніт". Всі вони зараз знаходяться на межі повного затоплення.

Через Золоте проходить кілька залізничних гілок (станції Гірське, Гірницький та Мар'ївка), а також автомобільна дорога Т-1316, яка з'єднує окупований Первомайськ з незалежною Україною.

До війни Золоте було частиною Первомайська і мало з ним спільну міську раду, але в жовтні 2014-го року було виключено зі складу Первомайської міськради і приєднано до Попаснянського району Луганської області. В лютому 2015-го за сумновідомим "Мінськом-2" Золоте було поділено на дві частини: українську і "ЛНРівську".

Треба детальніше зупинитися на п'яти поселеннях, з яких складається Золоте. Це, відповідно, Золоте-1, Золоте-2, Золоте-3, Золоте-4 і Золоте-5. Та місцеві жителі досі користуються старими їхніми назвами: Карбоніт, Батьківщина, Стахановець, Мар'ївка та Партизанське.

Золоте-5 (Мар'ївка) перебуває під контролем бойовиків, а Золоте-3 (Стахановець) і Золоте-4 (Партизанське) – знаходяться безпосередньо на лінії зіткнення.

Для ЗСУ тактика зайняття нових територій залишається стабільною. Як правило в "сіру зону" в межах видимості противника висувається штурмова група. Досить часто цю роль довіряють підрозділу "Правого сектора". Під ворожим вогнем наші бійці поступово окопуються, розширюють позицію до рівня спостережного пункту. З часом - до взводного опорника. В умовах "Мінська" вибити з такої позиції ЗСУ можна лише забороненим калібром, тому позицію можна вважати закріпленою. Таким чином наша армія просувається на сотні метрів та кілометри, забираючи "сіру зону". В даному випадку, Золоте-4 було взяте під контроль без порушення "Мінська".

Для ЗСУ контроль на цьому напрямку важливий з точки зору тиску на угруповання ворога в Первомайську. Попереду ще бої за Золоте-5.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme