UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Демонстрація БТР-4. Чим хизувався Укроборонпром під Харковом

Днями під Харковом Укроборонпром продемонстрував дію вогневого комплексу нових бронетранспортерів БТР-4

Демонстрація БТР-4. Чим хизувався Укробо…

На військовому полігоні під Харковом, за участю фахівців Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О. Морозова (ХКБМ) та представників Міністерства оборони України влаштували серію демонстраційних вогневих випробувань бойового модуля БМ-7 "Парус" зі складу модернізованого колісного бронетранспортера БТР-4.

Зокрема, було проведено різні вогневі випробування із застосуванням 30-мм автоматичної гармати ЗТМ-1, 30-мм гранатомета і кулемета калібру 7,62.

Мова йде про БТРи, які є на озброєнні як в ЗСУ, так і в арміях Іраку, Нігерії, Казахстану, а ще 5 зразків були поставлелі в Індонезію минулого року. Серед них були БТР-4 з бойовим модулем "Парус".

Взагалі, БТР-4 може бути озброєний модулями "Грім", БМ-3 "Штурм", БАУ 23х2 та вже озвученим "Парусом".

За словами представника ХКБМ, ефективний радіус дії 30-мм автоматичних гармат, якщо застосовувати по наземних цілях, таких як легкоброньована техніка, становить 1500 м, тоді як неброньовані цілі можуть бути уражені на дальності в 4000 м.

Завдяки встановленій 30-мм автоматичній гарматі БТР-4 здатний ефективно боротися з колісним бронетранспортером типу БТР-80 і його модернізованим варіантом БТР-82, гусеничними машинами піхоти БМП-2 і більш сучасними БМП-3. Також гармата може вражати низькошвидкісні цілі (вертоліт або безпілотний літальний апарат) на малих висотах до 2000 м та на похилій дальності в 2500 м.

Крім основної гармати, на бойовому модулі встановлено 30-мм автоматичний гранатомет КБА-117 українського виробництва. Гранатомет призначений для ураження живої сили і вогневих позицій противника, розташованих в укриттях, траншеях і за природними складками місцевості. Прицільна дальність гранатомета становить близько 1500 метрів.

Для ураження незахищеної живої сили можливе застосування кулемета КТ-7,62 українського виробництва (київський завод "Маяк").

Крім цього,БТР-4 може застосовувати ракетне озброєння. 130-мм протитанковий ракетний комплекс "Бар'єр" також встановлюється на башті бойової машини.

Окрім цього, БТР-4 оснащений німецькими двигунами Deutz.

Також варто сказати, що БТР-4 - це "броньована машина-амфібія 8х8".

Якщо говорити про вартість, то за контрактом 2009 року про експорт БТР-4 в Ірак, вартість одного становила 1,1 млн доларів.

Що таке БМ-7 "Парус"

Бойовий модуль БМ-7 "Парус" є комплексом озброєння, що складається з 30-мм автоматичної гармати ЗТМ-1, ПТРК "Бар'єр" (протитанковий ракетний комплекс, 30-мм автоматичного гранатомета АГ-17 або аналог КБА-117, 7,62 -мм кулемета КТ-7,62 (ПКТ), шести 81-мм димових гранатометів. Все озброєння дистанційного керування і винесено назовні під бронювання у вигляді башточки. Внутрішній простір машини, на якій він встановлюється, не займає.

Боєкомплект бойового модуля БМ-7 "Парус" складається з 400 пострілів до гармати, 2000 патронів до кулемета, 2 ПТУР, 145 гранат до автоматичного гранатомета.

Бойовий модуль БМ-7 "Парус" забезпечений оптико-електронними приладами прицілювання і спостереження, що входять в систему управління вогнем (СУО) "Трек-М". Дальність виявлення цілі становить 5000 м вдень ​​і 900 м вночі без підсвічування в пасивному режимі. В активному режимі з підсвічуванням інфрачервоної фарою ОУ-3ГА2М дальність виявлення мети вночі становить 2000 м.

Бойова маса - 1720 кг.

Дальність стрільби - гармата - 2000 м снарядом БТ, 4000 м снарядом ОФ, 2500 м по повітряних цілях; ПТРК - 5500 м; гранатомет - 1700 м, дальність установки димової завіси - 200-300 м

Темп стрільби з гармати - 330 пострілів на хвилину.

Демонстрація та Індонезія

Вогневі випробування були проведені на фоні новин з Індонезії. Там оцінили пробну партію, яка була поставлена для морської піхоти. І попросили покращити плавучі якості наших "Броньованих амфібій". Партію з п'яти машин прийняли, наступні вже треба доробляти. Справа в тому, що в Україні функція "амфібії" є додатковою. В Індонезії ж морська піхота використовує БТР-4 переважно у воді.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme