На окупованому Донбасі люди майже перестали розмножуватися, - дослідження

На сьогодні в окупованих районах Донбасу природний приріст населення найнижчий у світі

Depo.Війна
24 жовтня 2017 12:50
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у дослідженні "Окупований Донбас: економіка, демографія, групи впливу. Стратегії для України", проведеного спільно Центром вивчення Росії та окупованих територій і виданням "Ділова столиця", передає Depo.ua.

Окупаційна статистика стверджує, що на підконтрольній терористам частині Донецької області коефіцієнт смертності в 2016 році склав 15 на 1000 мешканців. Це лише трохи вище, ніж у мирних регіонах України, згідно з даними Держкомстату (14,7 на 1000 жителів).

Проте, як сказано в дослідженні, навіть при такій, явно заниженій, смертності, коефіцієнт природного приросту населення (різниця між народжуваністю і смертністю) на окупованій частині Донецької області в 2016 році дорівнює, як виявилося, майже мінус 10 на 1000 мешканців.

За статистикою ООН, настільки поганого значення цього коефіцієнта немає в жодній країні світу. У мирних регіонах України цей показник склав мінус 4,5 на 1000 мешканців.

"Реальний коефіцієнт смертності на окупованих територіях може перевищувати 20 на 1000 мешканців. Тому коефіцієнт природного приросту населення може мати значення мінус 15 на 1000 мешканців або ще гірший. До того ж з кожним роком ситуація буде погіршуватися: триватиме міграційний відтік молоді, народжуваність буде падати, частка дітей і молоді скорочуватися, у той же час буде збільшуватися частка літніх людей і зростати смертність", - йдеться в дослідженні.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна