Війна на Донбасі: Що за бої тривають під Пісками (КАРТА)

Схоже, активна фаза війни повертається на окупований Донбас і підбирається все ближче і ближче до Донецька

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Війна на Донбасі: Що за бої тривають під…

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію навколо війни на Донбасі. Останніми днями неабияк загострилась ситуація під селом Піски, що з західного боку примикає до Донецького аеропорту. Там чи не вперше у новому році бойовики вивели на вогневі позиції танки.

Зокрема, під танковий обстріл поблизу Пісків потрапили воїни ЗСУ в суботу, 17 лютого. Крім цього, в той день окупанти вели вогонь із мінометів 120-мм та 82-мм.

Далі ситуація в районі Пісків лише загострилась. З самого ранку понеділка, 19 лютого, окупанти застосували по наших оборонцях Пісків гранатомети та великокаліберні кулемети. Після відносного затишшя, близько 16:30 та до пізнього вечора там продовжились обстріли з мінометів калібрів 120-мм та 82-мм. Ну а 20 лютого по позиціях сил АТО поблизу населеного пункту Піски ворог застосував 82-мм міномети, озброєння БМП та великокаліберні кулемети.

Давно з'ясовано, що у напрямку Пісок терористи стріляють переважно з Крутої Балки, Спартака і з Путилівської Рощі (вулиця на півночі Донецька). В усіх трьох випадках вогневі позиції бойовиків ховаються в межах житлової забудови, що майже унеможливлює адекватну відповідь Збройних сил України.

Взагалі, на карті АТО обстріли Пісків – явище відносно рідкісне. Якщо пригадати, то востаннє щось подібне до описаної вище ситуації траплялося аж 29-30 вересня 2017-го року. Давайте спробуємо розібратись – чому так?

Як відомо, Піски залишаються найближчим до Донецька населеним пунктом, який контролюють Збройні сили України. До війни населення Пісок становило більше 2-х тисяч, станом на початок січня 2015-го року у селищі лишалося 130 жителів, а зараз, мабуть, і того менше. Однак, не в кількості населення стратегічне значення пісок, а в його географічному розміщенні.

Справа в тому, що знаходяться Піски на південь від Авдіївки і на захід від Донецька, безпосередньо межуючи з територією Куйбишевського району так званої "столиці" так званої "ДНР". З одного боку, це створює певне напруження для терористів у Донецьку, адже нікому не хочеться тримати супротивника буквально за воротами. А з іншого, захопивши Піски, бойовики отримають ще один зручний плацдарм для обстрілу багатостраждальної Авдіївки.

Але не варто думати, що справа обійдеться лише обстрілами. Минулої зими, коли була хороша проглядаємість території, бойовики "ДНР" також тримались трохи подалі і так часто не висовувались, вдаючись лише до обстрілів. Але весною, коли з'явилася "зеленка" (натуральний маскувальний покрив), бойовики почали повертатися на свої старі позиції, які межують із сірою зоною, укріплювати їх і робити вилазки диверсійно-розвідувальними, а то й штурмовими групами.

Зокрема, в травні 2017-го року бойовики взагалі намагались захопити Піски. Тоді при спробі атакувати позиції ЗСУ в цьому населеному пункті, штурмова група бойовиків натрапила на вогневу протидію українських військ, після чого зупинила наступ і спробувала закріпитися в нейтральній зоні. Однак, під впливом вогню ЗСУ ворог змушений був відійти на вихідний рубіж.

Отож, можна зробити невтішний висновок, що в Пісках найгарячіші події цього року ще попереду. Все "найцікавіше" почнеться з приходом весни, адже стратегічну задачу – вибити ЗСУ з Пісок – навряд чи хтось скасовував перед бойовиками Захарченка.

Також можна не сумніватись, що наші воїни вистоять і не віддадуть ворогу даний стратегічний плацдарм. Інша справа – якою ціною.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme