Чому ми в захваті від морських піхотинців

23 травня в Україні відзначають 100-річчя створення української морської піхоти

День морської піхоти відзначався щороку 16 листопада. Воно було започатковане указом в.о. президента України від 31 березня 2014 року для відродження та розвитку національних військових традицій.це свято було встановлене указом в.о. президента Олександра Турчинова №352/2014 і фактично приурочено до дати затвердження й першого складання присяги морського піхотинця ЗСУ в 1992 році.

Народження сучасної української піхоти припадає на 1918 рік, коли очільник Української Держави Павло Скоропадський видав наказ "Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби". Бригаду морських піхотинців поділили на три відділи, кожному з яких доручили охороняти окрему ділянку кордону.

Сьогодні ж президент України Петро підписав указ про встановлення професійного свята морських піхотинців 23 травня.

Чому ми в захваті від морських піхотинців - фото 1

За часів Незалежної України морська піхота відродилася у 1993 році, коли було створено Військово-морські Сили України. В Севастополі сформували 1-й Окремий батальйон Морської піхоти, а у грудні 2013 року у Керчі з'явився ше один, 501-й батальйон.

Після анексії Криму Росією із двох батальйонів, в яких служили понад 650 солдатів, вірними Україні залишилися 196 людей. Піхотинці, які не схотіли коритися агресору, стали символом супротиву і прикладом для патріотів.

Коли командування заборонило чинити озброєний супротив агресору, бійці висловлювали громадянську позицію інакше. Так, у Керчі піхотинці розгорнули український прапор і влаштували концерт просто неба. Пізніше лідер "Океану Ельзи" Святослав Вакарчук зазначав, що вражений виконанням бійцями композиції гурту "Той день".

"Просто ком у горлі", - відзначив музикант.

Воїнів, які не зрадили присязі, українці вважають першими у справжніми морськими піхотинцями країни. Гасло піхоти - "Вірний завжди".

Чому ми в захваті від морських піхотинців - фото 2

Чому ми в захваті від морських піхотинців - фото 3

Нині вони служать в Одесі та Миколаєві і доукомплектовуються особовим складом. У 2014 році морська піхота України відправлена в зону АТО, де захищають Батьківщину від російських загарбників.

Боєць 36 окремої бригади морської піхоти Олександр Вознюк присвятив вірш загиблому товаришу Юрію Загребельному.

Чому ми в захваті від морських піхотинців - фото 4

Чому ми в захваті від морських піхотинців - фото 5

У Миколаєві складають клятку Морських піхотинців, віддаючи шану загиблим побратимам.

А так складають іспит на "чорний берет" - аби служити у складі елітного підрозділу, треба подолати смугу перешкод у 7 км.

Чому ми в захваті від морських піхотинців - фото 6

Чому ми в захваті від морських піхотинців - фото 7

У бійців вистачає сил і для занять спортом - так, команда морпіхів і десантників виграла змагання з кросфіту серед миколаївських військовослужбовців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна