Трофеї для росіян: Чому головною новиною дня стало викрадення унітазів з наших катерів

Інтернетом ширяться повідомлення про те, що Росія, віддавши два наших катери і буксир, вкрала з них навіть унітази. Фактичних підтверджень нема – журналістів на борт ще не пустили. Але це якраз той випадок, коли за відсутності подібної новини її просто необхідно було би вигадати

Трофеї для росіян: Чому головною новиною…

Бо викрадення туалетів, вірніше гальюнів з українських військових катерів – це, по-перше, дуже по-російськи. А по друге – піднімає бойовий настрій українцям навіть більше, ніж повернення самих катерів і буксира.

Читайте також: "Вкрали унітази, щоб мити їх після українців": Соцмережі гадають, як росіяни використають трофей

Про те, що катери "Бердянськ", "Нікополь" та буксир "Яни Капу" повертаються додому пограбованими, повідомлялося ще до того, як вони розпочали свій шлях з Керчі на Очаків. Спочатку про це писали тільки Телеграм-канали і цю інформацію ставили під сумнів, а від учора подібні заяви стали робити й високопосадовці, як військові, так і цивільні.

Командувач ВМС ЗСУ Ігор Воронченко заявив, що росіяни по-варварськи пошкодили українські кораблі – познімали навіть плафони, розетки та унітази.

"Вони (катери, - ред) своїм ходом не йдуть: росіяни їх угробили, познімали навіть плафони, розетки й унітази. Ми зараз усе покажемо всьому світу, варварське відношення росіян до цього", – заявив він.

Колишній військовий прокурор Анатолій Матіос опублікував документ, в якому вказано перелік пошкоджень і вкраденого майна на українських кораблях "Нікополь", "Бердянськ" і буксирі "Яни Капу"

Відповідно до документу, який оприлюднив колишній військовий прокурор, на всіх кораблях відсутні: зброя, боєзапаси та документація, обладнання для радіозв’язку, зокрема станція космічного зв’язку, надувний човен з мотором, блоки апаратури розпізнавання, вогнегасники, ліхтарі, аварійний буй, акумуляторні батареї, камбузна плита, унітаз. Крім того, на кораблях пошкоджено гідропневмоакумулятори стопору валолінії (комплекс механізмів, завдяки яким відбувається рух двигуна).

На катері "Бердянськ", за даними Матіоса, пробито ходову рубку та гальюн, машинне відділення, пошкоджено лівий двигун, розібрано головний розподільчий щит електроенергії і систему розпізнавання, а на "Яни капу" побито всі прилади у ходовій рубці, частково розібрано універсальну систему водяного захисту, відсутні кабелі, дизель-генератор, розетки, плафони, частина щогли, тощо.

Президент України Володимир Зеленський також повідомив, що оглянув катери, які Росія повернула після захоплення торік біля  Керченської протоки і заявив, що  "Справді частково не вистачає обладнання, бракує частини озброєння". Він пообіцяв розслідування і уточнив, що протягом трьох місяців катери будуть відремонтовані.

Особовий склад катерів також підтверджує сказане. Матрос Андрій Ейдер з катеру "Бердянськ" пише, що вкрали навіть його білизну.

На Росії, звісно ж, інформацію про викрадання катерного майна, включно з унітазами, назвали маячнею. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія поверне Україні буксир і два катери без боєприпасів, особистої зброї моряків, рацій (потужних американських систем Harris) та документів. Про це розповідали, зокрема, і російські ЗМІ.

"Личное оружие украинских моряков, рации и документы останутся в России, так как это вещественные доказательства в уголовном деле", - писав "Взгляд" ще 18 листопада.

Член Ради Федерації Франц Клінцевич заявив, що на цих кораблях, ймовірно, "з самого початку не було унітазів" (про те, чому він це припускає і побутове обладнання російської армії – трохи згодом). Також він не виключає, що "їх могли зняти і втопити самі українські моряки". Мовляв, вони могли це зробити для того, щоб приховати "якийсь речовий доказ своєї слабкості".

Користувачі соцмереж в Україні, звісно, більш за все збудилися саме через вкрадені унітази. Хоч катери, знову ж таки, нагадуємо, зсередини не показали, в це дуже легко повірити. Бо вже були прецеденти.

Справа у тому, що російський солдат про туалет мислить категоріями початку минулого століття. Тобто, "засрата дірка в підлозі і шматки газети "Красная звезда". В кращому випадку – чаша Генуя. Чого ж тоді дивуватися, що вони імпортну українську "фекальну систему" сприйняли за щось коштовне і забрали собі?

Крім жартів, з туалетами що на Росії, що в російській армії все дуже погано.

"В Должанском районе Орловской области в Козьма-Демьяновской средней школе была торжественно открыта теплая санитарно-гигиеническая комната. Теплый туалет в данной школе появился впервые за 145 лет ее существования. Об этом сообщает газета "Знамя труда". Це новина за 20 листопада 2019 року.

А це – фото з російських армійських туалетів. Їх, а ще спогади і розповіді про незабутні години, проведені "в позі орла" публікують самі армійці, в соцмережах. Можна знайти фотографії і в репортажах російських журналістів та блогерів з російських де військових частин.

Щодо прецедентів "туалетного пограбунку", згадаємо 2008 рік і війну Росії з Грузією. Потрапивши на грузинську військову базу, росіяни масово тягнули звідти унітази та інше майно.

"14 серпня грузинські телеканали продемонстрували кадри, на яких зняті затримані російські військові, що перевозили в автомобілі награбоване: мило, одяг і навіть унітаз", - повідомляє газета.

Тож, цілком можливо, що таке ж неподобство сталося і з українськими катерами. Чи є це катастрофою, особливо на тлі інших вчинків Росії по відношенню до України? Звісно ж, що ні. Тому, насправді, навіть нема різниці, поцупили вони якесь майно з катерів чи ні. Головне, що наші військові повернулися додому, а повернути плавзасоби було вже справою принципу. 

Читайте також: "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу": Що за катери і буксир Росія віддала Україні

Нагадаємо, 17 листопада буксири "Титан", "Гайдамака" і пошуково-рятувальний корабель "Сапфір" прибули до південного узбережжя Кримського півострова. Тоді ж в порту Керчі почалося буксирування українських військових кораблів, захоплених Росією, у відкрите море.

Згодом стало відомо, що росіяни повернуть захоплені українські кораблі в "нейтральних водах". Вдень 17 листопада захоплені росіянами українські судна пройшли під Кримським мостом.

Відомо, що росіяни виключили захоплені кораблі з речдоків у справі українських моряків. Також у Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що РФ "ніколи не заперечувала можливості повернення українській стороні кораблів".

Українські буксири, що йдуть зустрічати захоплені кораблі, вже обігнули південний берег Криму.

Російський адвокат Микола Полозов повідомив також, що слідчий у справі українських моряків поїхав до Керчі оформляти відправку захоплених катерів.

Близько 4:00 ранку 18 листопада буксири, які мають доставити катери "Бердянськ", "Нікополь" та буксир "Яни Капу" в Україну, прибули в район очікування.

У Міністерстві закордонних справ (МЗС) не виключають виплату Росією компенсації за завдані збитки через захоплення українських кораблів та моряків біля Керченської протоки минулого року.

Довідка: 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли і захопили три плавзасоби ВМС України – катери "Бердянськ" і "Нікополь" і буксир "Яни Капу", які прямували з Одеси до Маріуполя.

ФСБ Росії підтвердила застосування зброї проти українських кораблів. Відомство стверджує, що три українські військові кораблі "незаконно перетнули держкордон Росії".

Російські суди в Криму заарештували 24 українських військових, звинувативши їх за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконний перетин кордону), їм загрожувало до 6 років позбавлення волі. Українські моряки перебували в московському СІЗО.

Прокуратура АРК визнала захоплених ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.

Дії Росії в районі Керченської протоки критикують в ряді європейських країн і США. У НАТО заявили, що уважно стежать за розвитком подій в Керченській протоці, і закликали до стриманості й деескалації напруги.

Моряки були звільнені у рамках обміну полоненими між Росією та Україною 7 вересня 2019 року.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme