Загострення в АТО: Чому бойовики можуть напасти на Волноваху (КАРТА)

Попри всі прогнози, Росія продовжує звозити на окупований нею Донбас військову техніку, зброю та солдат, і все це робиться на фоні загострення ситуації на лінії розмежування

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Загострення в АТО: Чому бойовики можуть…

Depo.ua продовжує відстежувати події у зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі.

Останніми днями серед новин з зони АТО особливо виділяються новини двох напрямків: про втрати української армії і про перегрупування сил бойовиків. Давайте детальніше зупинимось на другому напрямку.

Отож, те, що терористи під тиском Кремля останнім часом активно споруджують нові лінії оборони, укріплюють залізобетоном бліндажі та вогневі точки, посилюють блок-пости і стягують до лінії розмежування військову техніку, боєприпаси та живу силу – давно не є таємницею ані для української розвідки, ані для пересічних громадян. Ми вже писали про те, як бойовики "ЛНР" заливають бетоном околиці Луганська, а бойовики "ДНР" метушаться в Горлівці.

А буквально вчора надійшло одразу кілька повідомлень про те, що командування противника формує на Донеччині нову окрему батальйонну тактичну групу (БТГр), перекидаючи необхідні сили і засоби в район Старобешевого – на ділянці від Стили до Бойківського.

Першим про це повідомляє керівник "Інформаційного спротиву" Дмитро Тимчук. За його даними, разом з "закриттям" району селища Бойківске (екс Тельманове) мобільними блокпостами противника, на ділянці Старобешеве – Кальміуське (екс Комсомольське) – Бойківське (екс Тельманове) фіксується масове переміщення броне- та автотехніки.

Зокрема, в районі Василівка – Роздольне протягом останньої доби прослідувала колона з чотирьох БТР-7080, трьох "Уралів", "Камазів" і БРДМ-2 (за останні 4 дні це вже 3-я колона), а на південь від Старобешевого поїхала колона з 8-ми вантажівок – в основному "Уралів" і ГАЗ-66 (з яких три автокунга), двох МТ-ЛБ, двох БТР-7080 і однієї БРМ-1К (очевидно, ПУ батальйонного рівня).

Більшість цієї техніки, а також боєкомплект до неї та паливно-мастильні матеріали надійшли з Росії на залізничну станцію Іловайськ, звідки вже були розподілені по ключовим напрямкам.

Зокрема, протягом останнього тижня з території Росії було доставлено близько 1600 тон ПММ, 600 тон матеріально-технічних засобів, а також не менше 20 одиниць важкого озброєння (в тому числі 4 одиниць 122-мм РСЗВ "Град").

А якщо згадати про раніше перекинуті в район Бойківського танки противника, які фіксуються на схід від даного населеного пункту на замаскованих позиціях, то вимальовується досить моторошна картина.

До того ж, на ряді підприємств окупованих Донецька, Макіївки та Сніжного окупанти проводять заходи щодо своєрідної "модернізації" наявних у них зразків озброєння і бойової техніки, намагаючись поставити все що можна "на колеса", а також поліпшити їхні ТТХ.

Зокрема повідомляється, що відзначаються випадки дообладнання МТ-ЛБ різними додатковими вогневими засобами – в основному АГС-17, крупнокаліберними кулеметами, ПТРК і навіть 82-мм автоматичними мінометами типу 2Б9 "Волошка" (своєрідний мобільний мінометний комплекс кустарного виробництва).

Танки ж дообладнуються додатковими екранами, не передбаченими конструкцією, для підвищення рівня їх пасивного захисту, на БМП встановлюють також АГС-и, а іноді – додаткові станини для великокаліберного кулемета. Для цих цілей командуванням бойовиків ведеться активний пошук працівників з простоюючих і "націоналізованих" підприємств, здатних проводити подібного роду роботи.

Крім цього, на окупованих територіях Донбасу російське командування щодня здійснює перевірку бойової готовності частин і підрозділів шляхом приведення на певних ділянках у вищі ступені бойової готовності своїх мобільних вогневих і бронегруп.

За даними все того ж Тимчука, в арміях "ЛНР" і "ДНР" завершився цикл тактичних навчань в ланці батальйон-бригада, що проводилися під керівництвом представників командування 8-ї армії Південного військового округу ЗС РФ. При цьому основним завданням, яке відпрацьовувалося під час навчань, було проведення наступальних дій із залученням артилерійських підрозділів і форсуванням водних перешкод.

У зв'язку з усім цим виникає логічне запитання: що саме задумали підбурювані Кремлем терористи?

Якщо поглянути на карту АТО, то ділянка Старобешеве – Кальміуське (екс Комсомольське) – Бойківське (екс Тельманове), яку так потужно підсилюють бойовики, знаходиться посеред степу між Докучаєвськом і Маріуполем, а найближчим великим містом, яке знаходиться під контролем Києва, є Волноваха.

Можна припустити, що гібриди задумали сміливу операцію по прориву на Волноваху, захопленню міста і подальшому просуванні у бік Запоріжжя. Звісно, план більш ніж авантюрний, якщо дивитись на нього х точки зору військової логіки. Але не варто забувати, що ми маємо справу перш за все з терористами.

А для терористів, як і для їх кремлівських кураторів, головною метою війни на Сході України є не розширити території та розбудувати свої самопроголошені "республіки", а максимально відволікати увагу України від руху до Європи, а також змушувати її вкладати ресурси не у розвиток економіки та реформи, а у військові дії на Донбасі. А для цього навіть невдалої спроби захоплення з боями тієї ж Волновахи може цілком вистачити. Та й підстави є більш ніж вагомі: зараз вперше з часів перемоги Революції гідності українська економіка почала демонструвати ріст і виходити з мінусів на нуль.

Другою метою такої мобілізаційної активності бойовиків саме у цьому напрямку може бути атака на Маріуполь. Причому, не стільки пряма, як опосередкована. Ми вже колись писали, що неможливість дістати Маріуполь прямою наводкою артилерійського вогню, а також втрата позицій на узбережжі Азовського моря, змушують терористів шукати інші шляхи підступу до приазовського форпосту. А одним зі слабких місць Маріуполя є його ресурсозалежність.

Не всі знають, але приазовське місто живе в першу чергу завдяки своїм гігантським металургійним заводам, які отримують сировину переважно залізницею з півночі – Волноваського району. Як бачимо, знову все зводиться до Волновахи, прорив і руйнування якої вже не виглядають такими безкорисними для терористів, чи не так?

Очевидно, що планується це з однією метою: зруйнувати промисловість Волноваського району, позбавивши тим самим Маріуполь засобів до існування. І певна логіка у цьому є, адже, як уже зазначалося, бюджетоутворюючі підприємства міста дуже залежні від поставок сировини залізницею з території Волноваського району. А від роботи підприємств Маріуполя напряму залежить наповнюваність бюджету України.

До того ж скоро вибори, як президентські, так і парламентські, тому Росії треба всіма силами демонструвати українському електорату, що нинішня проєвропейська влада нездатна розвивати економіку і наповнювати бюджет, схиляючи його (електорат) до підтримки опозиції у вигляді підконтрольних собі політичних сил.

Звісно, це все – лише версії і всього цього може й не відбутись. Гібриди можуть елементарно не наважитись на активні дії. Або з Москви може прийти команда "відбій". Або у них взагалі інші плани. Але описаний вище варіант розвитку подій також не можна відкидати. Тому що це Росія, а від неї можна очікувати чого завгодно.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme