ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Провокація миротворцями: Що Путін планує робити на Донбасі

Участь Росії у військовому конфлікті в Сирії безпосередньо пов'язана з українським питанням

Depo.Війна
7 березня 2018 10:00
ФОТО: depo.ua

Останнім часом все більше новин надходить про активність російської армії неподалік кордону з Україною і перекидання її частин на окупований Донбас. Звісно, можна було б на все це дивитись крізь пальці, мотивуюче тим, що "нічого нового" не відбувається, однак є кілька обставин, які примушують задуматись на цю тему.

Зокрема, 6 березня під час моніторингу соціальних мереж волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm звернули увагу на дивні фотографії, які можуть розкрити підготовку Росії до провокаційних спецоперацій у Сирії, а можливо, навіть на окупованому Донбасі.

Мова йде про фото паливозаправників з маркуванням UN (United Nations) на залізничній платформі у Новоросійську, що на Росії.

Зазначається, що саме в Новоросійську розташована військово-морська база Чорноморського флоту Російської Федерації, яка є відправною точкою для відправки на Сирію. До того ж не відомо, яка ще техніка з маркуванням UN не потрапила до фотооб'єктиву.

Крім цього, днем раніше надійшла інформація, що у рамках заходів оперативної та бойової підготовки Південного військового округу Збройних сил Російської Федерації (Ростов-на-Дону), у "частинах і з'єднаннях" російських окупаційних військ на тимчасово окупованих територіях сходу України, з 5 березня розпочато проведення низки командно-штабних тренувань, тактико-спеціальних навчань та інших заходів, у тому числі "комплексних тактико-вогневих занять та навчань з підготовки диверсійно-розвідувальних груп".

Для цього з метою логістичного забезпечення заходів бойової підготовки російських окупаційних військ, з території Росії на окуповану територію Донбасу переміщено 13 цистерн з паливно-мастильними матеріалами загальним обсягом 780 тон. Крім того, бойовикам "Л-ДНР" привезли 8 платформ з озброєнням та військовою технікою.

Те, що ці дві події співпали у часі і просторі (що Новоросійськ, що Ростов-на-Дону належать до Кубані, яка, по суті, є плацдармом для підготовки окупаційних військ), дає можливість припустити, що все це – ланки одного ланцюга.

Взагалі, втручання Росії у сирійську військову кампанію багато експертів пов'язують саме з війною проти України. Якщо коротко, то схематично цей план виглядає так: втрутитись у війну в Сирії для того, щоб спричинити там гуманітарну катастрофу і спровокувати масовий потік біженців з країни, щоб організувати хаос у пунктах кінцевого призначення.

А куди, зазвичай, втікають біженці з Близького Сходу і Північної Африки? Правильно – в Західну Європу. А які країни західної Європи найбільше приймають біженців? Німеччина і Франція, здебільшого будучи заручниками своїх історичних традицій, високих стандартів життя і міжнародних зобов'язань.

Якщо цей потік біженців має більш-менш контрольовані масштаби, то країни справляються з тим, щоб їх "переварити". Та коли кількість біженців в рази перевищує ту цифру, до якої були готові уряди цих країн, то починається хаос, який створює дискомфорт усім. Адже зрозуміло, що корінним жителям що Німеччини, що Франції не дуже до вподоби натовпи голодних і брудних людей, часом з різного роду хворобами, і це незадоволення вони висловлюють через вибори до органів державної влади.

А так, як Німеччина і Франція є країнами, які найбільш радикально налаштовані захищати Україну від окупації Росії, то Путіну вигідно саме там змінити владу на більш лояльну до себе, щоб вивести їх з площини російсько-українського конфлікту. У Франції це майже вдалося, але в останній момент несподівано для всіх Еммануель Макрон переміг Марін Ле Пен. В Німеччині Ангела Меркель після останніх виборів хоч і зберегла свою посаду канцлера, однак її позиції сильно похитнулися.

Це те, що доцент кафедри військової журналістики, полковник запасу Валерій Король у своєму інтерв'ю називав глобальним гібридним тероризмом.

Читайте також: Валерій Король: "Ми маємо справу з глобальним гібридним тероризмом".

І хоч у короткостроковій перспективі план Путіна не вдався, однак президент Росії давно довів, що у разі необхідності вміє грати "у довгу". В нашому випадку це може означати, що поки сирійська карта дає результат, Путін буде її розігрувати. Тому паливозаправники з маркуванням ООН, швидше за все, поїдуть у Східну Гуту, де останнім часом урядовою армією Башара Асада за підтримки росіян активно створюються всі умови для того, щоб спровокувати нову хвилю міграції, яку з усіх сил намагається зупинити ООН, направляючи туди гуманітарні конвої.

Очевидно, Путін готує якісь провокації проти Організації Об'єднаних Націй. Можливо навіть для того, щоб дискредитувати її і поставити під сумнів миротворчу місію на Донбасі. Одночасно з цим Путін демонстративно перекидає на окупований Донбас чергову партію "іхтамнєтов", щоб продемонструвати (а він не може не знати про американські розвідувальні дрони над Донбасом), що від планів на Україну він відмовлятись не збирається і ніби натякаючи західному світу: або ви залишаєте мені Україну, або я влаштую вам такий потік біженців, з яким ви не впораєтесь.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна