Коли на фронті запанує тимчасове затишшя (КАРТА)

Після гарячого тижня в зоні АТО настали відносно тихі вихідні

Depo.Війна
20 березня 2017 13:00
ФОТО: depo.ua

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію у зоні проведення антитерористичної операції. Після бойових загострень минулого тижня, пік яких припав на четвер-п'ятницю, на вихідних на лінії фронту запанувало відносне затишшя.

Причому, судячи з повідомлень як прес-центру штабу АТО, так і наших бійців з передової, не в останню чергу це сталося по причині зменшення активності терористів. З певних причин вони скоротили кількість своїх як артилерійських обстрілів, так і вилазок ДРГ.

Серед причин минулотижневого загострення спікер Міністерства оборони України з питань АТО Андрій Лисенко в суботу зранку відзначав ротацію штатних підрозділів російських військ і російських же найманців. Мовляв, щоб пристрілятися, окупанти активніше застосовують ті свіжі сили, які прибули до лінії зіткнення.

Не виключено, що це дійсно так і що за минулий тиждень рашисти вже пристрілялися, тому їх активність повернулась до середньостатистичних показників. Тим більше, що фінансування їм суттєво урізали і вистрілювати тони боєкомплекту щодоби вони вже не можуть собі дозволити.

Однак, більш ймовірними бачаться інші причини. Зокрема, інфраструктурні.

Ми вже відзначали, що під час бойових загострень минулого тижня одразу в кількох районах зони АТО зазнали пошкоджень газопроводи, ЛЕП і водопроводи. Наприклад, місто Ірміно, що на заході траси "Бахмутка", внаслідок пошкоджень газопроводу і ЛЕП ще в четвер залишилось без електроенергії і газу.

Крім цього, за інформацією користувачів соцмереж, село Луганське, Сигнальне і селище Оленівка на південний захід від Донецька , а також село Набережне на півдні "ДНР" повністю знеструмлені в результаті бойових дій. Всього ж станом на суботу на тимчасово окупованій території було пошкоджено 15 трансформаторних підстанцій, внаслідок чого терористи змушені були запросити перемир'я для їх ремонту.

Також причиною тимчасового "перемир'я" може бути невиправдано велика кількість втрат живою силою з боку терористів. За повідомленнями розвідки, щодня рашисти втрачають десятки бойовиків вбитими, що не може не сказуватись на морально-психологічному настрої. Непоодинокі повідомлення про дезертирство, які регулярно надходять з так званих "Л-ДНР" – прямий тому наслідок.

Як би там не було, а кількість обстрілів позицій Збройних сил України зменшилась удвічі: якщо на тижні випадків відкриття вогню фіксувалось більше сотні за добу, то за вчора було зафіксовано лише 50 таких випадків.

Що характерно, половина з них припала на Маріупольський напрямок, який традиційно вважається найгарячішим – бої там не припиняються ніколи, навіть коли в Авдіївці діє режим припинення вогню.

Цього разу це пов'язане з тим, що ЗСУ намагаються вибити бойовиків з висоти "Дєрзкая", оскільки вона є ключовим пунктом терористів на лінії оборони Азов (екс Дзержинське) – Саханка. Для ворога ця висота є ключовою і саме тому вони кинули у бій додаткові сили.

При цьому варто розуміти, що дане затишшя носить явно тимчасовий характер. Так само, як не є тенденційним наш наступ на висоту "Дєрзкая". Адже ситуація у зоні проведення АТО, яка сформувалася останніми роками, не передбачає іншого розвитку подій, окрім як позиційної війни вздовж лінії розмежування, з використанням "артилерійського пінг-понгу", вилазок ДРГ і снайперських дуелей.

Кардинальне вирішення ситуації бачиться лише двома шляхами: або ЗСУ таки підуть у наступ по всій лінії фронту, і наступ цей буде "до переможного", або на умовному "Мінську-3" буде прийняте рішення про виведення Росією своїх військ з України і капітуляцію так званих "армій" "ДНР" і "ЛНР". Всі інші домовленості про припинення вогню і декларації перемир'я з боку терористів ми вже проходили і знаємо їм ціну.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна