Навчання і резервісти: Чим Україна відповість на російську війну з Вейшнорією у Білорусі

Як не крути, а ЗСУ змушені реагувати на провокативне розгортання ворогом своїх військ поблизу державного кордону України

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Навчання і резервісти: Чим Україна відпо…

Як відомо, Росія планує з 14 по 20 вересня провести у Білорусі масштабні навчання "Захід-2017", під час яких воюватиме з уявною Вейшнорією, але може відпрацювати контрнаступ не лише на Україну (з якою у неї фактично йде війна), але й на країни Балтії та Польщу. Зрозуміло, що це з її боку є спробою тиску, причому не лише на Україну, а й на країни-члени НАТО.

Але зараз не про них – своя країна у небезпеці. За даними Генштабу ЗСУ, загальна чисельність учасників російських навчань може сягати 230-240 тисяч осіб, тому очевидно, що все це носить явно наступальний характер. Отже, не виключається варіант, що під виглядом цих навчань в Білорусі будуть створені передові бази озброєння і військової техніки, що дасть Росії можливість при необхідності в короткі терміни створити нові угруповання.

Все це зумовлює виникнення воєнної загрози широкомасштабної збройної агресії Росії як проти України, так і проти країн НАТО. Приводом для початку агресії, зважаючи на тривалу неадекватну поведінку президента Росії, можуть стати, наприклад, масштабні провокації як на території східних областей України, так і країн Балтії щодо утиску прав і свобод російськомовного населення. За прикладами далеко ходити не потрібно: Грузія, Крим і Донбас досі перед очима.

В гіршому випадку все це закінчиться повномасштабним російським вторгненням, а у кращому – створить у північних прикордонних областях такий рівень напруги, який є останні три роки у Херсонській та Одеській областях, де постійно відбуваються провокації як не з Криму, то з Придністров'я.

Тож цілком логічно, що у зв'язку з цим, військовим головнокомандуванням України було уточнено порядок підготовки Збройних сил України у поточному році. Як повідомив начальник Генерального штабу Віктор Муженко, зроблено це було з метою формування їх готовності до можливого загострення воєнно-стратегічної обстановки навколо України.

Вже 31 серпня прес-центр штабу АТО повідомив, що на базі одного з підрозділів артилерії ОТУ "Луганськ" було проведено інструкторсько-методичні заняття з командирами частин і підрозділів РВіА, що беруть участь в антитерористичній операції. Метою занять було узагальнення і поширення передового досвіду з організації розміщення військових частин та підрозділів у районах зосередження (відведення), а також вдосконалення порядку підготовки підрозділу до ведення бойових дій.

Крім цього, на Дніпропетровщині та Львівщині наприкінці серпня розпочалися масштабні навчальні збори з резервістами оперативного резерву першої черги у складі двох бойових бригад Командування Високомобільних десантних військ Збройних сил України. Зазначається, що військовими комісаріатами призвано резервістів оперативного резерву в обсягах, що забезпечують доукомплектування цих бригад до повних штатів.

Крім того, з метою відпрацювання питань формування Корпусу резерву розпочато навчальні місячні збори з військовозобов'язаними оперативного резерву у складі управління та однієї військової частини Корпусу резерву. Передбачається повне розгортання зазначених частин до штатів воєнного часу.

Також у вересні цього року збори з резервістами оперативного резерву будуть проведені у складі бойових бригад Сухопутних військ, військових частин Повітряних Сил та підрозділів територіальної оборони. Проходитимуть вони у формі навчальних зборів терміном на 30 діб. Мета зборів комплексна: починаючи від вдосконалення індивідуальних навичок резервістів, з урахуванням сучасної специфіки виконання армійськими підрозділами завдань, до бойового злагодження в складі свого підрозділу та військової частини. Що характерно: цього разу акцент робиться на прикордонні з Росією та Білоруссю області та райони.

Але це ще не все. 1 вересня начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що з 12 по 15 вересня будуть проведені стратегічні командно-штабні навчання з органами військового управління, військами під назвою "Непохитна стійкість-2017".

Метою цих навчань, за словами Муженка, буде нарощування можливостей органами військового управління здійснювати управління військами (силами) в ході перегрупування, ведення оборонних, стабілізаційних і бойових дій.

За його словами, перед цим відбудеться логістичне навчання для удосконалення системи планування та всебічного забезпечення угруповань військ (сил) та управління залученими силами і засобами в ході стратегічного розгортання Збройних сил України та відсічі збройної агресії на ризикованих напрямах.

"Ми прораховуємо різні сценарії дій противника, включаючи наступальні дії", – запевнив генерал армії України начальник Генштабу Віктор Муженко.

Не сплять і прикордонники. З початку вересня Державна прикордонна служба України посилила заходи безпеки на всіх ділянках кордону. За повідомленнями прикордонників, триває посилення усіх, без винятку, ділянок кордону – не лише на півночі, а й в районі проведення АТО, західній, південній, східній ділянках та на межі з окупованим Кримом.

Важко сказати, чи налякають ворога такі дії Генштабу ЗСУ та ДПСУ, але, принаймні, вони не дозволять застати себе зненацька у разі наступу росіян. Та й треба розуміти: проігнорувати подібні масштабні військові навчання ворога поблизу свого кордону Україна не могла, хоч всі прекрасно розуміють, що весь цей "Захід-2017" – це суцільна великомасштабна та багаторівнева провокація.

Крім того, є великі сподівання, що під впливом ворожих військ ще й на північному кордоні, уряд і парламент таки закладуть та проголосують в державному бюджеті на 2018-й рік повне, а не часткове фінансування Збройних сил України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme