Чи стане наш "Репід Трайдент-2017" стримуючим фактором для путінського "Захід-2017"

Поки Росія брязкає зброєю на західних кордонах, намагаючись залякати країни Балтії та Польщу, Україна спільно з США проводить свої військові навчання

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Чи стане наш "Репід Трайдент-2017" стрим…

11 вересня у Львівській області офіційно стартували українсько-американське командно-штабне навчання із залученням військ "Репід Трайдент-2017" (у перекладі означає "Стрімкий Тризуб-2017"). Навчання проходять на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки (МЦМБ) Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (с. Старичі, Яворівський район Львівської області).

Метою "Репід Трайдент-2017" є запровадження у Збройних силах України передового досвіду армій провідних країн світу, обмін професійними навичками, покращення рівня взаємодії між штабами і підрозділами сухопутних військ України, США, армій країн-учасниць й партнерів НАТО, а також членів програми "Партнерство заради миру".

Навчання передбачає проведення командно-штабної та польової фаз, під час яких керівний склад та офіцери штабу багатонаціональних підрозділів ланки "батальйон-бригада" тренуватимуться у спільному плануванні та проведенні операцій. В цей же час особовий склад підрозділів відпрацьовуватиме тактичні елементи, спрямовані на виконання завдань за призначенням з урахуванням досвіду протистояння гібридним формам збройної агресії.

Відомо, що цього року співкерівниками навчання призначені: від української сторони – полковник Сергій Літвінов, від Збройних сил США – полковник Девід Джордан. Також відомо, що 15 вересня Яворівський полігон, де відбуватимуться військові навчання, відвідає президент України Петро Порошенко.

Як повідомляє Міністерство оборони України, цьогорічні навчання "Репід Трайдент" проходитимуть із урахуванням діяльності Об'єднаної багатонаціональної групи з підготовки – "Україна" (JMTG-U), спрямованої на підготовку українських військовослужбовців різних військових спеціальностей за стандартами НАТО із залученням іноземних інструкторів зі США, Канади, Великобританії, Литви, Естонії та Польщі.

Взагалі, цього року у військових маневрах бере участь безпрецедентна кількість учасників – близько 2500 військовослужбовців з 15 країн світу. Окрім України та США до навчань залучено військовослужбовців з Канади, Болгарії, Грузії, Естонії, Італії, Латвії, Литви, Молдови, Норвегії, Польщі, Румунії, Туреччини та Великобританії. При цьому найбільші іноземні контингенти приїхали від армій США та Канади – загалом близько 500 осіб.

Вітчизняне угрупування, яке задіяне у міжнародному військовому навчанні (понад тисячу осіб), представлено військовослужбовцями однієї з механізованих бригад Сухопутних військ Збройних сил України, бригади ВДВ ЗСУ, інженерно-саперними підрозділами, окремим підрозділом Національної гвардії України тощо. Повідомляється, що переважна більшість українських військовослужбовців, які беруть участь у навчаннях, мають досвід участі у бойових діях в районі проведення АТО на території Донецької та Луганської областей.

Крім цього, до командно-штабної фази навчання залучаються українські армійці зі складу LITPOLUKRBRIG – багатонаціональної литовсько-польсько-української бригади, яка була створена у 2014-му році.

Для проведення навчання залучено декілька десятків одиниць автомобільної та легкоброньованої техніки, з якою учасники навчань ознайомились в перший день "Репід Трайдент-2017". При цьому виконання вправ бойових стрільб не передбачається, а для підвищення реалістичності маневрів в рамках проведення польової фази застосовуватимуться сучасні системи імітації бойової стрільби MILES.

Взагалі, командно-штабна фаза проводиться за допомогою систем імітаційного моделювання: потужних комп'ютерів та унікального програмного забезпечення, які дозволяють моделювати дії своїх підрозділів та умовного противника у єдиному віртуальному просторі в режимі реального часу.

Окрім командно-штабних, планом навчання передбачено проведення низки спільних заходів із залученням літаків та вертольотів військово-транспортної авіації. Зокрема, відпрацьовуватимуться елементи медичної евакуації, десантування вантажів та особового складу тощо. Для цього будуть використовуватись можливості однієї з бригад тактичної авіації, що дислокується на Хмельниччині (два вертольоти Мі-8, літак АН-26 та американський С-130), та майданчик приземлення в МЦМБ.

Цікавим моментом цьогорічних навчань є участь у них військових з Молдови. Варто нагадати, що молдавська армія бере участь у цих навчаннях щороку починаючи з 1996-го року, однак цього разу новообраний проосійський президент Молдови Ігор Додон намагався скасувати цьогорічну участь. Але наступного ж дня після заборони президента уряд ухвалив рішення про участь молдовських військових у навчаннях. Прем'єр-міністр Павло Філіп зазначив, що у Додона немає вагомих причин забороняти молдовському контингенту брати участь в міжнародних військових навчаннях, а прес-секретар уряду Стелла Ністор наголосила на тому, що Національна армія братиме участь у навчаннях незалежно від рішення президента.

Звісно, після цього в маленькій країні розгорівся великий скандал, але факт залишається фактом: 57 солдат з 22-го миротворчого батальйону і Першої сухопутної бригади Молдови вже прибули до України і на рівні з іншими візьмуть участь у "Репід Трайдент-2017", а Росія отримала чергового ляпаса на міжнародній арені.

Всього ж "Репід Трайдент-2017" триватиме два тижні на різних ділянках військового полігону МЦМБ.

І хоч на перший погляд виглядає, що ці навчання є реакцією України і США на російські військові навчання "Захід-2017", насправді це навіть близько не так. Адже планувався "Репід Трайдент-2017" задовго до того, як стало відомо про плани Путіна побрязкати зброєю на західних кордонах своєї Імперії зла. Планування україно-американських військових навчань завершилось ще у березні цього року, про що повідомлялося на сайті Міністерства оборони України.

Однак, "Репід Трайдент-2017" може і навіть повинен стати тим фактором, який застереже Путіна від дурниць. А те, що кремлівський диктатор на них здатний – ми знаємо, мабуть, як ніхто у світі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme