Чеський президент-путінолюб просить Кремль звільнити українського вченого Козловського

Президент Чехії Мілош Земан на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним 21 листопада попросив його вплинути на звільнення утримуваного бойовиками на Донбасі українського вченого, історика-релігієзнавця Ігоря Козловського

Depo.Війна
24 листопада 2017 09:18
ФОТО: depo.ua

Про це Земан розповів журналістам у Москві 23 листопада, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

За його словами, він попросив Путіна вплинути на звільнення Козловського через помічника російського президента Владислава Суркова. Його голова чеської держави назвав "таким зв'язковим, офіцером зв'язку між Росією і Донецькою республікою", як він назвав підтримуване Росією незаконне сепаратистське збройне угруповання "ДНР".

"Це можна технічно вирішити так, щоб його (Козловського) внесли відповідно до мінських домовленостей до переліку на обмін чи то заручниками, чи ув'язненими", – сказав Земан.

Нагадаємо, на початку травня так званий "військовий трибунал" терористичної організації "ДНР" засудив до тюремного ув'язнення відомого українського вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського до 2 років і 8 місяців позбавлення волі. Так званий суд аргументував свою позицію тим, що Ігор Козловський - особливо неблагонадійний громадянин, бо мав контакти з рядом заборонених в "ДНР" організацій, зокрема, членами партії "Свобода" в 2014 році

Пізніше, незважаючи на вимоги правозахисників, бойовики терористичної організації "ДНР" перемістили вченого Ігоря Козловського з Донецька в Микитівську виправну колонію №87 у Горлівці.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна