"Час озброїти Україну", - "мозковий центр" Трампа

Впливовий американський аналітичний центр Heritage Foundation, який низка оглядачів та ЗМІ називають мозковим центром адміністрації Дональда Трампа, 22 листопада оприлюднив доповідь із закликом озброїти Україну

Depo.Війна
23 листопада 2017 05:02
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

"Наступними тижнями президент США Дональд Трамп вирішить, чи схвалювати продаж американської зброї, включно з просунутим протитанковим озброєнням, Україні. Росія вдерлась до України. Росія нелегально окупує Крим. Росія спровокувала, а нині підтримує сепаратистський рух у східній Україні. Росія - це агресор, а Україна - жертва. Будь-яка країна має право на самозахист. Народ України виявив відданість трансатлантичній спільноті, і США мають надати українцям просунуті озброєння та інші тактичні засоби, наприклад, безпечні засоби комунікації", - йдеться у доповіді.

При цьому наголошується, що не варто вважати, що таке рішення США призведе до вирішення кризи та завершення агресії Росії.

"Хоча, майбутній успіх України, насамперед, залежатиме від самих українців, лідерство США є важливим для протидії російській агресії та підтримки реформ", - йдеться у короткому підсумку доповіді оприлюдненому Heritage Foundation.

Окрім наведених вище пропозицій щодо озброєння України, документ також пропонує дозволити американським військовим радникам бути присутніми на передових позиціях. Автором документу виступив Люк Коффей, директор Центру закордонної політики імені Сари Еллісон у Heritage Foundation.

Нагадаємо, Рада національної безпеки Сполучених Штатів Америки пропонує президенту Дональду Трампа виділити грант у $47 млн для України на покупку американського летального озброєння.

Крім того, в листопаді Сенат США схвалив проект закону про "Бюджет США на 2018 р. на потреби національної оборони", який передбачає виділення $350 млн для надання безпекової допомоги Україні.

Як відомо, компанія із Техасу AirTronic USA, отримавши ліцензію, постачає в Україну гранатомети.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна