БТР-4МВ1 для ЗСУ: Що за "броню" розробили в Харкові

Харківське КБ ім. Морозова завершило випробування нового БТР-4МВ1

БТР-4МВ1 для ЗСУ: Що за "броню" розробил…

БТР-4МВ1 вже був представлений у жовтні на XIV оборонно-промисловій виставці "Зброя та безпека - 2017". Розробка Харківського КБ Морозова є новим варіантом колісного бронетранспортера БТР-4 - більш сучасного, підігнаного під стандарти НАТО. Нещодавно його випробували бездоріжжям та форсуванням водних перешкод, про що відзвітувала прес-служба "Укроборонпрому", чим вкотре нагадала про розробку.

Загалом же БТР-4МВ1 є модифікованою версією вперше продемонстрованої ще на початку 2013 року модифікації БТР-4мВ.

Головна відміна обох модифікацій від БТР-4 ("Буцефал"), який розроблявся так само КБ ім. Морозова і експлуатувався з 2008-го, полягала в новому носовому вузлі бронекорпусу. Він був виконаний аналогічно більшості сучасних колісних БТР із значним кутом нахилу і з розміщенням механіка-водія та командира в окремих люках. На попередніх варіантах БТР-4 був вузол з бронесклом і дверима. Крім того, в кормовій частині для виходу десанту розміщена відкидна апарель, в якій є додаткові двері.

Що з бронею

Як пише сайт "Укроборонпрому", при створенні "БТР-4МВ1 розробники використали модульний підхід побудови бронезахисту активно використали рознесену броню. Такий модульний підхід дозволяє у польових умовах оперативно замінювати елементи верхнього шару броні".

Броньовий захист корпусу ще на БТР-4мВ, модифікацією якого, як ми казали, є БТР-4МВ1, був підвищений з рівня STANAG 4569 Level 2 до рівня Level 3.

Захист БТР-4МВ1 значно перевищує будь-який зразок БТР чи БМП, який зараз знаходиться на озброєнні українських захисників.

Що ще цікавого

​​​​​​​

БТР-4МВ1, в свою чергу, має доопрацьовану в порівнянні з БТР-4мВ носову частину корпусу, з розміщенням в ній додаткового поплавка і відкидного водовідбійного щита, за зразком модифікації БТР-4М, запропонованої морській піхоті Індонезії. Захист бортів корпусу посилений додатковими вертикально встановленими бронеплитами. Як і БТР-4мВ, варіант БТР-4МВ1 оснащений німецьким дизельним двигуном Deutz BF6M1015CP потужністю 450 к.с., американською трансмісією Alisson, і стандартним для БТР-4 бойовим модулем БМ-7 "Парус". Він складається з 30-мм автоматичної гармати, 30-мм гранатомета, кулемета 7,62 мм і протитанкового ракетного комплексу - ПТРК "Бар'єр". Максимальна швидкість - 110 км/ч, в тому числі на плаву - 10 км/г.

Модифікація торкнулася збільшення ваги, хоча несуттєво. БТР-4МВ1 важчий за звичайну версію БТР-4 всього на 2-3 тони і важить 24-25 т.

Наразі про вартість інформації немає. Втім, навряд чи вона буде значно вищою за БТР-4. В експортних контрактах вартість останнього складала від $1 до $1,5 млн за одиницю.

Ця модифікація повністю відповідає стандартам НАТО.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme