БРМ "Мангуст": Що за радянську БРДМ-2 Україна модернізувала для Польщі

До 2026-го року Польща планує витратити на модернізацію армії майже 50 млрд доларів і є всі підстави вважати, що без України вона не обійдеться

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
БРМ "Мангуст": Що за радянську БРДМ-2 Ук…
Фото – Павло Волошин

Depo.ua продовжує знайомити зі спільними польсько-українськими проектами в оборонно-промисловій галузі. Раніше ми писали про спільну модернізацію радянського танка Т-72 і спільні розробки у сфері ППО.

 

Читайте також: Танк РТ-17: Що Україна з Польщею зробили з радянським Т-72.

 

Читайте також: Зброя майбутнього: Яку спільну систему ППО створюють Україна і Польща.

 

Але це далеко не всі спільні україно-польські напрацювання. Чого вартий лише проект глибокої модернізації радянської бойової розвідувально-дозорної машини БРДМ-2 з отриманням на виході сучасної бойової розвідувальної машини БРМ "Мангуст".

 

Вперше її було презентовано на виставці "Зброя та безпека-2017", що відбувалась у Києві, щоправда, під іншою назвою – BRDM-NIK.

 

 

Наступна поява "на людях" відбулась у рамках міжнародного форуму МSРО-2018 у польському місті Кельце на стенді ДК "Укроборонпром" вже під назвою БРМ "Мангуст" і з певними зовнішніми відмінностями. На "Мангусті" візуально відрізняються прилади спостереження, що замінені на нові чи по іншому скомпоновані.

 

 

В цілому ж БРМ "Мангуст" позиціонується, як броньована плаваюча розвідувальна машина, яка призначена для ведення розвідки боєм і вогневої підтримки бойових підрозділів.

 

Це двовісна машина з усіма ведучими колесами і незалежною підвіскою 4×4. Торсійна підвіска забезпечує підвищену прохідність. Машина може долати водні перешкоди і здатна розвивати на шосе швидкість до 100 км/год.

 

Машина обладнана додатковими бічними, верхнім і заднім люками, що дозволяє безперешкодно висаджуватися десанту.

 

Компонування носової частини також було істотно змінено. З метою посилення бронювання лобової частини було вирішено повністю відмовитися від люків водія і командира. Таким чином, передбачена можливість установки додаткового бронезахисту.

 

При цьому на бронеавтомобіль може бути встановлена додаткова решітка для забезпечення захисту від ручних протитанкових гранат різних видів.

 

Від базової моделі БРДМ-2 нова розробка відрізняється не лише візуально, але й "начинкою".

 

 

Нова машина отримала значно збільшений внутрішній об'єм у порівнянні з базовим БРДМ-2, та роботизований бойовий модуль, який зараз оснащений великокаліберним кулеметом калібром 14,5-мм та кулеметом з калібром 7,62-мм.

 

В цей же час, був проведений цілий комплекс робіт із встановлення двигуна від IVECO на 150 кінських сил та посилення підвіски. Такі заходи дозволили значне підвищення ходових властивостей машини. Попри вагу у 8,2 тонн БРМ "Мангуст" розганяється до 100 км/год.

 

Окрім того машина отримала нову цифрову радіостанцію, яка забезпечує надійний та захищений зв'язок.

 

Але найголовнішим є те, що БРМ "Мангуст" була розроблена конструкторським відділом ДП "Миколаївський бронетанковий завод" і всі комплектуючі, за винятком двигуна, українського виробництва. Поляки виступили фактично замовниками модернізації з розрахунком постачання нової БРМ для своєї армії.

 

В кінці 2018-го року повідомлялося про плани укласти контракт про подальшу спільну реалізацію цього проекту в інтересах Збройних сил Республіки Польща. Однак, результат цих переговорів наразі невідомий. Менше з тим, навіть якщо полякам ця українська розробка з якихось причин не підійде, то її завжди можна буде пустити на озброєння ЗСУ. Там точно не відмовляться від сучасної бойової розвідувальної машини

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme