Бої в Авдіївці. ЗСУ витримали, але місто на порозі евакуації

Четверту добу місто Авдіївка Донецької області знаходиться без електроенергії, і другу добу без води та тепла

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Бої в Авдіївці. ЗСУ витримали, але місто…

Depo.ua продовжує тримати в курсі подій довкола багатостраждальної Авдіївки.

Протягом всього вчорашнього дня гостро стояло питання порятунку Авдіївки від техногенної катастрофи, на порозі якої опинилося це місто внаслідок атаки російських окупаційних військ та їх посіпак – місцевих сепаратистів.

Нагадаємо, наразі у місті відсутні одночасно електрика, вода, опалення і газ. І що найгірше – відремонтувати пошкоджені магістралі немає можливості через бойові дії, які з подачі російської сторони не вщухають ні на мить. Через це в Авдіївці ще у понеділок було оголошено надзвичайний стан.

Наразі життєдіяльність міста підтримується завдяки заводу Авдіївський коксохім, який спалюючи власні запаси коксового газу за допомогою генератора підтримує у тепломережі міста достатню температуру, щоб труби не позамерзали і не потріскались.

Вчора з боку держави було підготовлено 150 автобусів та 2 потяги для евакуації жителів міста, які за раз дозволять вивезти до 4-х тисяч людей (як відомо, у Авдіївці зараз проживає за різними даними від 15 до 25 тисяч жителів). Однак, доки є надія відновити життєзабезпечення міста, евакуацію вирішили не проводити. До того ж місцеві жителі самі не хочуть нікуди їхати, навіть незважаючи на міни, які час від часу прилітають у місто зі сходу.

Протягом учорашнього дня лише частково евакуювали жителів східної частини міста (поруч з промзоною), перебувати у якій просто небезпечно для життя через постійні арт обстріли, а також вивезли з місцевої лікарні всіх важкохворих і поранених. Власне, на цьому евакуація й завершилась.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман вчора під вечір особисто прибув до Авдіївки, де провів нараду в оперативному штабі. За результатами наради він повідомив, що евакуація міста можлива, але наразі для неї підстав немає, тому що життєзабезпечення міста вдається підтримувати, паралельно покладаючи надії на Тристоронню контактну групу, яка 1 лютого має засідати у Мінську і прийняти рішення про припинення вогню.

Однак, підстави для евакуації можуть виникнути вже сьогодні, тому що станом на 20:00 вчорашнього дня запасів газу у резервах на Авдіївському коксохімі залишалось приблизно на 15 годин.

Що стосується поставок газу ззовні, то наразі вони неможливі, тому що під час обстрілів було пошкоджено газопровід, а полагодити його немає можливості через невщухаючі бої. За іншою версією подачу газу на завод і у місто перекрили рашисти на газорозподільній станції у окупованій Макіївці.

З водою ситуація не краща. Донецька фільтрувальна станція, яка живить з великих міст не лише українську Авдіївку, але й окуповані Ясинувату і частину Донецька (зокрема, прифронтовий Київський район), наразі лежить у руїнах в самому епіцентрі боїв і відремонтувати її наразі також немає можливості. До речі, повідомляють, що зруйнована вона була у понеділок прямим влучанням снаряду, випущеного з Ясинуватої.

Крім цього, як відомо, у місті четверту добу відсутнє електрозабезпечення, тому що в зоні бойових дій пошкоджено лінії електропередач. Відремонтувати їх до припинення вогню також неможливо, але тут принаймні є альтернативний вихід – провести ЛЕП з контрольованої Києвом території, щоб не залежати від терористів. Як повідомляють наші джерела з місця події, такий план обговорювався й раніше, але так ніхто й не наважився його реалізувати.

А поки українська влада вирішує, що робити з містом, рашисти продовжують обстріли. Як повідомляють українські волонтери з передової, у бік Авдіївки кожні 20 хвилин прилітає по 10-12 пострілів РСЗВ "Град".

Паралельно з цим світова спільнота не перестає виражати глибоке занепокоєння і вбачає у ситуації, що склалася, безпосередню вину Росії.

Так Управління ООН з координації гуманітарних питань оприлюднило прес-реліз, у якому виражається особливе занепокоєння, а також йдеться про те, що уряд України докладає всіх зусиль для підтримки своїх громадян, та про необхідність негайного припинення бойових дій.

Також на терміновому засіданні постійної ради ОБСЄ, яке ініціювала Україна, взяли участь 57 країн і позиція України була підтримана одноголосно. Країни-учасниці ОБСЄ закликали зобов'язати Росію підтримувати режим припинення вогню і виконати Мінські домовленості.

Крім цього держсекретар у закордонних справах Великої Британії Борис Джонсон закликав надати допомогу населенню в Авдіївці і зберегти санкції проти Росії.

Як бачимо, ситуація в Авдіївці дуже важка. Але як місцеві жителі, так і влада міста та держави зберігають оптимізм і плекають надію на якомога швидше вирішення проблеми та недопущення у місті гуманітарної катастрофи. Паралельно з цим українська армія на східних окраїнах міста героїчно тримає оборону, відбиваючи всі атаки російсько-терористичних окупаційних військ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme