Бої під Донецьком. ЗСУ накрили ворожу позицію в Спартаку (КАРТА)

Під Авдіївкою знову гаряче, проте наразі бойовики та ЗСУ утримуються від наступальних операцій, обмежуючись артилерійськими дуелями

Depo.Війна
18 травня 2017 10:00
ФОТО: depo.ua

Ситуація під Авдіївкою в останні дні суттєво загострилася. Бойовики після трагічного 13-го травня, коли снаряд влучив на подвір'я житлового будинку, вбивши двох жінок та чоловіка, продовжують обстріли ЗСУ у промзоні, а також снаряди прилітають і в житловий сектор. Наша армія відповідає. Буквально вчора ми писали про прицільний обстріл опорника терористів на ДПС Ясинувата, внаслідок чого терористи понесли втрати.

Із вчорашнього вечора та протягом ночі локальні бої не припинялися. Найбільш гаряче було в районі Ясинуватської розв'язки, де розташований важливий блокпост бойовиків. Терористи із Ясинуватої крили позиції ЗСУ у промзоні, а також фіксувалися вогневі нальоти та відбиті нашою армією взимку опорники "Алмази", а також возиції в районі "Бутівки" зі 120-мм мінометів і 122-мм ствольної артилерії. По промзоні також били з 30-мм гармати БМП-2. Наші ж відпрацьовували по ворожих позиціях на Ясинуватському блокпості у відповідь.

Зі сторони бойовиків також лунала інформація про прильоти у Ясинувату, а також загибель жінки внаслідок обстрілу Крутої Балки. Пишуть про 8 мін, які впали на село внаслідок мінометного обстрілу, але достовірних доказів не надають.

Якщо говорити про останній населений пункт, то у минулому році, восени та взимку була інформація про те, що наші сили зайшли у село. Тоді це вдалося зробити за допомогою ударних груп добровольців, втім, дуже швидко довелося з нього піти, оскільки воно банально прострілюється з висот, які на старих Генштабівська картах позначені як 247 і 231.

Бойовики ж заводять у Круту Балку мобільні вогневі групи, які з мінометів досить часто обстрілюють позиції ЗСУ в районі третього авдіївського ставка.

Всі ці події відбуваються на фоні посилення підрозділів окупантів, що оперують в районі Авдіївки - були помічені Камази, Зіл-131 і Газ-66 з живою силою, спорядженням і боєприпасами, а також два БТР-80 були перекинуті через Яковлівку в сторону Ясинуватської розв'язки.

Окрім цього, регулярними є бойові зіткнення в районі Спартака, "Бутівки" та Донецького аеропорту. Там ворог використовує танки, з яких розстрілює "Зеніт" та "Бутівку". Втім, нещодавно звідти прийшла позитивна інформація. ЗСУ вдалося знищити позицію ворога у Спартаку, з якої танки стріляли по вищезазначених позиціях, а також били по Мар'їнці, Піскам, промці, Опитному і так далі. Її фішка була в тому, що знаходилася вона у школі, в якій з 2014-го року не проводяться заняття. Терористи перетворили цю школу у своєрідний бункер, з якого регулярно били по наших позиціях. ЗСУ тривалий час не відповідали через те, що це все ж таки школа. Проте нещодавно, коли бойовики вкотре вивели техніку з цієї позиції, їм дісталося у відповідь. Звичайно, ЗМІ терористів одразу почали розганяти інформацію про обстріл школи, замовчуючи, що від школи там лишилася одна назва - це повноцінна позиція, з якої працювала ворожа техніка та артилерія.

Враховуючи останні тенденції, говорити про локальний наступ ЗСУ чи бойовиків в районі Авдіївки наразі не можна. Все обмежується роботою розвідувальних та диверсійних груп, снайперів (в районі ДПС Ясинувата наш снайпер ліквідував бойовика в останні дні), а також аеророзвідки. Її результатом, в тому числі, є прицільний вогонь наших хлопців по ворожих позиціях, з яких ворог регулярно обстрілював Авдіївку та околиці. Судячи за все, ситуація найближчим часом суттєво не зміниться.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна