Бій під Докучаєвськом. Чому терористи активізувалися з танками (КАРТА)

Слідом за Красногорівкою ситуація на фронті загострилася і під Докучаєвськом

Бій під Докучаєвськом. Чому терористи ак…

Окупований Докучаєвськ, який за "Мінськом-1" має бути під українським прапором, ще з минулого року перебуває у певній мірі під вогневим контролем ЗСУ.

Щоб розуміти ситуацію, варто трошки повернутися в минуле. У 2016-му ЗСУ створили передумови до звільнення міста, яке за "Мінськом-1" має бути під українським прапором.

У березні 2016-го бійцями 72-ї бригади були взяті під контроль висоти під Докучаєвськом. Згодом вони просунулася ще далі вперед і взяли місто у напівкільце. А у квітні 14-та бригада висунулася у напрямку Оленівки, де майже впритул підійшла до селища Ясне.

31-го жовтня українські війська помітно активізувались у цьому районі і за підсумками боїв 7 листопада терористи втратили контроль над територією міської промзони, яка розташованою на західній околиці Докучаєвська. У зоні контролю опинилася ділянка траси Маріуполь-Донецьк.

Щодо промзони, то сьогодні вона під контролем бойовиків.

Взимку угруповання військ терористів у Докучаєвську суттєво підсилилося.

У січні бойовики перекинули сюди підкріплення у вигляді двох батарей 122-мм артилерії (8 одиниць 122-мм гаубиць Д-3030А), мінометної батареї (3-4 одиниці 120-мм мінометів). Підсилилася і мотострілецька рота – 7-8 ББМ (БМП-12, пара МТ-ЛБ, а також 80-ма додатковими бойовиками.

Тоді ж розпочалися бої поблизу Оленівки із використанням терористами 120-мм мінометів. Загалом тактика бойовиків була направлена на те, щоб відтіснити наші сили від Ясного та висоти 227.9. Також терористи за підтримки 120-мм мінометної батареї, БМП-1 і БМП-2 обстрілювали позиції ЗСУ у Степовому, Смілому і селищі Тарамчук, яке досі є вразливим. Оскільки, наші позиції поблизу Тарамчука розташовані по суті в степу.

Наприкінці лютого, за даними "Інформаційного спротиву", відзначалося ущільнення бойових порядків російсько-терористичних військ на ділянці Ясне – Оленівка. У проміжку між Докучаєвськом і Оленівкою окупанти таємно розгорнули додаткову тактичну групу масштабу посиленої роти. За лісосмугою і в ній за залізною дорогою між Ясним і висотою 227.9 спостерігався активний рух відразу декількох груп бойовиків (по 18-20 чол. Та кількох одиниць ББМ – зафіксовано 4 БМП і МТ-ЛБ).

Окрім цього, в березні, за даними "Інформаційного спротиву", в останні дні зі сторони Стили ворог висунув на Докучаєвськ до 7 одиниць ББМ (БМП-1 і БРМ-1К). З цього ж напрямку спостерігалося перекидання боєприпасів Камазами.

Наприкінці 2015-го року бойовики взагалі розгортали у районі Оленівки новий підрозділ, який зайняв рубіж між Олександрівкою та Оленівкою.

У березні з'явилася досить цікава інформація. Її озвучив сепаратист Ігор Стрєлков. Мовляв, ЗСУ просуваються у "сірій зоні" під Оленівкою та Докучаєвськом. Окрім цього терористи розповсюдили інформацію про бої з використанням бронетехніки у районі між Олександрівкою та Оленівкою. І у цьому нібито і є логіка, оскільки прорвавши оборону ворога на цій ділянці, ЗСУ змогли б вийти до південних околиць Донецька у районі селища Кременець.

Проте, у квітні стало відомо, що саме терористи розпочали рух у сірій зоні.

Вони просунулися вперед південніше Докучаєвська, від Стили, Петрівського і Новоласпи, у районі Вікторівки.

Останні бої під Докучаєвськом є продовженням ланцюжку бойового злагодження батальйонів і бригад "корпусу" терористів.

Нещодавно під Торецьком проходили батальйонні тактичні навчання, якими закінчується формування нової батальйонно-тактичної групи окупантів, яка увійде до складу "1-го АК ДНР". За даними "Інформаційного спротиву", особливу увагу в ході навчань приділяли взаємодії піхоти і артилерійсько-мінометних підрозділів. Після навчань ця група мала бути перекинута в район південніше Докучаєвська.

Варто відзначити, що на фронті суттєво почастішали випадки використання бойовиками танків. Під Авдіївкою, Красногорівкою, по Широкиному та Водяному, у районі ДАП - тепер і під Докучаєвськом. Окрім танків, звичайно, як ми помітили на минулому тижні, терористи не гребують ударами зі 122-мм і 152-мм артилерії та "Градів". Міномети 82-мм і 120-мм - це вже норма. Так от, щодо танків. Їхнє використання на найбільш гострих ділянках фронту має викликати занепокоєння. Бо свідчить про те, що бойовики немов показують "ми готові до наступу".

Якщо говорити про район Докучаєвська, то там зосереджені достатньо великі сили нашої армії. Втім, Тарамчук, як і раніше, знаходиться під загрозою. Так само, в принципі, і Старогнатівка з Миколаївкою та Богданівкою. Чи продовжать бойовики рух у цьому районі стане зрозуміло найближчим часом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme